Zaloguj się do konta

Wygłodniały szczupak

utworzono: 2011/08/20 22:26
kocich

hej.W moim niedużym stawie(22x9x1,5) do niedawna pływało około 35karasi złocistych(duże) i szczupak(40cm).Dwa miesiące temu wpuściłem tam 80 karpików(8cm) i 80 karasi japońców(wielkości dłoni).Od tego czasu na wędkę łowie tylko te złociste i nic więcej.Postanowiłem przeciągnąć sieć ale jedyne co w niej się znalazło to ... złote karasie i szczupak.Czyżby mój drapieżca był aż tak zachłanny i w ciągu 2 miesięcy wytłukł wszystkie karpiki i japońce?Dodam że jego ciężar i długość zbytnio się nie zmieniły.Wydra i złodzieje też odpadają bo stawik jest przy samym domu. [2011-08-20 22:26]

89krzysztof

Jeśli przed wpuszczeniem tych karpików szczupak był głodny - a tak wynika z tego co piszesz - to mógł trochę tego zjeść. Ale żeby aż tyle ? Weź się lepiej upewnij jeszcze raz, czy nic innego nie wyjada Ci tych ryb :) Albo po prostu te małe, słabsze rybki pozdychały..
[2011-08-20 22:47]

JOPEK1971

Może masz podmyte burty stawiku gdzie mogły się ukryc ryby w trakcie ich odławiania. [2011-08-20 23:00]

OskarKr95

Jopek mądrze Ci odpowiedział ;) a szczupak najczęściej je to, czego jest w stawie najwiecej. takie jest moje zdanie . pozdrawiam ! :) [2011-08-20 23:14]

kocich

no właśnie burty są podmyte ale czemu np karaś złoty się tam nie schował? [2011-08-20 23:15]

Wiesz co ci powiem zazdroszcze Ci tego stawu (: i nie mam  zielonego pojęcia
co mogło ci się stać z tymi rybami, ale odpowiadając na twoje pytanie w
tytule twojego postu odpowiadam,że szczupak żywi się drobnicą wszelkiego
gatunku  i jest kanibalem.
     Może podczas ulewnych deszczy koryto stawu się podniosło a małe japońce i karpiki
wpłyneły tam gdzie zazwyczaj niema wody chodzi mi o brzeg stawu w którym   podniósł
się poziom wody a małe karpiki  i japońce wpłyneły  na ten brzeg a potem
w bardzo krótkim  czasie woda opadła więziąc ryby które zakopały się w trawie
a że były na brzegu udusiły się  ,a tym  wielkim  karasiom nic bo wielkie są na dnie
a szczupak cudem przeżył.
                Odpowiedz co sądzisz o tym wyjaśnieniu napisz o tym do mnie.
[2011-08-20 23:25]