Wyderka wyżera żywca z wiaderka

/ 18 odpowiedzi / 2 zdjęć
http://www.youtube.com/watch?v=VKfL5ePDFi4
ryukon1975

U mnie wydry są znacznie większe, to było jeszcze dziecko.:)

Film jak najbardziej dobry.:)

(2013/09/17 17:01)

exciter101

Większe też u mnie są,ale ta przeszła siebie.

(2013/09/17 17:15)

CZzesio

:)))) Super filmik :) (2013/09/17 17:24)

Zionbel

Cwaniara od poczatku czuła rybe bo widać ze ja zapach nosił :)Genialny filmik :) (2013/09/17 18:27)

Roxola

Fajne bliskie spotkanie i tytuł wątku też  :)   (2013/09/17 19:20)

ryukon1975

Większe też u mnie są,ale ta przeszła siebie.

Nie wiem czy przeszła siebie to normalne w dzikim świecie. Tak zachowuje się młode po odłączeniu lub po stracie matki. Jeść się chce a jeszcze nie nauczyła się "strachu przed człowiekiem". Miałem w swoim życiu kilka podobnych spotkań.

(2013/09/17 20:07)

bluehornet

Spryciula ... i nic się nie bała .. (2013/09/17 20:53)

użytkownik32263

Filmik rewelka a jej główny aktor zasługuje na Oskara:)

Prześliczne zwierzątko, a jakie skubane ciekawskie... Tylko że w przeciwieństwie do Krzysia sądzę iż ów wyderka już od dawna była przyzwyczajona do człowieka. Zbyt "luźne " zachowanie a już nie była takim młokosem aby jeszcze się nie bać ludzi. Tak sobie myślę że nie raz była karmiona przez ludzi i stąd aż taka jej odwaga. Zresztą co by nie było przyczyną jej zachowania, miło oglądało się tak śliczne zwierzątko w akcji kradziejstwa;) (2013/09/17 21:03)

ryukon1975

Zgadza się Tomku druga opcja jest taka że zwierzę znało ludzi bo miało z nimi częste kontakty.

Spotykałem u siebie taka sarnę która przez pierwszy rok swojego życia była u ludzi.

(2013/09/17 21:09)

wirefree

Obawiam się że to nie jest wydra tylko norka amerykańska, w moich okolicach mnóstwo tego się rozpanoszyło.   (2013/09/17 22:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik32263

Obawiam się że to nie jest wydra tylko norka amerykańska, w moich okolicach mnóstwo tego się rozpanoszyło.  

Kurcze i Kolega ma chyba rację... Teraz lepiej się przyjrzałem i raz że ta na filmie też mała, i odpowiada dorosłemu osobnikowi norki. Dwa nie ma dość charakterystycznej jasnej plamie pod pyskiem- młode ponoć też ją mają, trzy wyderka na moje oko ma bardziej płaski pysk-taki lekko "rozdeptany";) A cztery spore uszy, wyderka wydaje mi się że ma mniejsze w stosunku do łba. Cholera że też w życiu nie widziałem na oczy małej wydry, tylko dorosłe osobniki a te są dużooo większe od norki i tu bym się nie pomylił :-/ Ale z małą na filmie...mam duże wątpliwości. A Wy ludziska co sądzicie?

WYDRA czy NORKA? :) (2013/09/17 23:17)

ryukon1975

Norki nigdy nie widziałem. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to jak napisałem na początku rozmiary tego zwierzaka. Niedużo większy od buta a wydra z ogonem jest niedużo mniejsza jak ja. (2013/09/18 07:07)

wirefree

Norka, norka ja też myślałem że to wydra ale wydra to kawał zwierzaka jest a to futro na filmie to malutkie i inna budowa ciała. W moich okolicach nad odra widziałem już kilka sztuk w tym małe i w różnych kolorach czarne, szare, brąz. Wędkarzy nie boja się podchodzą bardzo blisko często probują dziabnąć coś do jedzenia. (2013/09/18 09:52)

grzesiu92

Ta, u nas tez to zauwazylem, kiedys tu juz o tym pisałem. Biega po drzewach jak wiewiórka, pływa. Jak kiedys było dużo piżmaków, tak jak to sie pojawiło praktycznie znikły... (2013/09/18 11:12)

grzesiu92

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:American_Mink.jpg (2013/09/18 11:24)

Grzeechu1

to nie wydra, tylko norka amerykańska.
Ale Fajnie ,że Was odwiedziła :)
Mi w tamtym roku pogryzła siatkę z rybami,i po odgryzała głowy rybą.
Apropo przechowywania ryb : Jak przyjdzie kontrola to dostaniecie mandat za trzymanie ryb w wiaderku. (2013/10/05 07:58)