Wydanie karty i podróże po Polsce

/ 7 odpowiedzi
Temat wątku nietypowy, ale już wszystko wyjaśniam:
Mieszkam w Łodzi, ale zameldowany jestem w Lublinie. Czy w związku ze zniesieniem obowiązku meldunkowego w Polsce od stycznia b.r. mogę tą kartę wyrobić i odebrać w Łodzi? 
Pytanie drugie: jeśli mam kartę i należę do koła w Łodzi, to co muszę mieć, aby jechać na rybki np pod Poznań?
PczyliA


O ile wiem mozesz wyrobic karte nawet na Ksiezycu jesli jest tam okreg PZW. Niezaleznie od zameldowania.

Z drugim pytaniem jest gorzej. W Polsce jest 49 okregow? Tyle ile było kiedys wojewodztw. I kazdy...........ma swoj stroj. Tzn ze jesli jestes w okregu Lodz to jadac do Poznania musisz wykupic dodatkowe zezwolenia.

Okregi raz do roku zawieraja ze soba tzw...porozumienia. Tzn, ze Lodz moze lowic na lowiskach np Piotrkowa za darmo, ale juz na Lowiskach Skierniewic za pewna dopłata. A na jeszcze innych musisz wykupic cała nowa opłate okregowa na rok, na dzien lub na tydzien

Troche skomplikowane. Dowiedz sie w swoim Kole.

Pozdrawiam

Andrzej

(2013/03/09 19:40)

Romuald55


Widzę ze Kolega nie uzyskał satysfakcjonujących odpowiedzi więc postaram się wyjaśnić.Nie wiem czy od nowego roku weszło prawo mówiące o meldunkach.Z tego co mi wiadomo to się chyba odwlecze.Karty wędkarskie na podstawie  zdanego egzaminu wydają starostwa.Tam uzyskasz informacje.Karta wędkarska jest dożywotnim dokumentem upoważniającym do wędkowania po opłaceniu stosownych opłat na rzecz upoważnionego do rybactwa na danych wodach.Wydaje mi się,że mylisz pojęcie Karty wędkarskiej z członkostwem w PZW a więc z uzyskaniem pozwolenie na połów ryb. (2013/03/09 20:20)

89krzysztof


Okregi raz do roku zawieraja ze soba tzw...porozumienia. Tzn, ze Lodz moze lowic na lowiskach Piotrkowa za darmo, ale juz na Lowiskach Skierniewic za pewna dopłata. A na jeszcze innych musisz wykupic cała nowa opłate okregowa na rok, na dzien lub na tydzien


Wg mnie nigdzie za darmo nie możesz łowić, chyba że w swoim stawie. A porozumienia dają korzyść taką, że nie płacimy całej kwoty. (2013/03/09 20:28)

Iras1975


..."Pytanie drugie: jeśli mam kartę i należę do koła w Łodzi, to co muszę mieć, aby jechać na rybki np pod Poznań?"...

Na dłuższe trasy to chyba lepszy będzie samochód, bliżej to na rowerze dasz radę. Ewentualne zezwolenia na wędkowanie można wykupić na miejscu.

;)


 

(2013/03/09 20:47)

u?ytkownik123896


Jak już pisał przedmówca najlepiej wypytać się o wszystko we własnym kole.

Warto tam sprawdzić mapę porozumień.

Albo można przed wyjazdem znaleźć w internecie telefony do związku wedkarskiego
w rejonie w który sie będziesz chciał wybrać...

Kiedyś było zezwolenie ogólnopolskie ale jak widać Polacy tak się kochają że wolą się żreć o wszystko... (2013/03/10 18:55)

szczur002


co do pytania drugiego to chyba musisz mieć wykupione zezwolenie tzn. dopłatę na wody nizinne

Okręg PZW w Poznaniu - porozumienie na wody górskie i nizinne

Dopłata na wody nizinne: 50 %


http://www.pzw.org.pl/35/mapa_porozumien

(2013/03/10 21:05)

zygacz


Dzięki za wszystkie odpowiedzi... Mam nadzieję, że doczekam czasów, kiedy biurokracja zniknie z powierzchni naszego pięknego kraju... Może kiedyś będzie jak w Norwegii? Pozwolenia zaczynają się od kutra wzwyż ;)  Jeszcze jednak szanownych kolegów pomęczę- czy którykolwiek z was zmieniał koło? Co mam zrobić w przypadku, gdy moje planowe łowisko należy do Okręgu Skierniewice. Czy mogę wyrobić kartę nie w Kole w Łodzi opłacając składkę koła ze Skierniewic? Czy w ogóle muszę od razu opłacać składkę na cały rok? Nie ma czegoś takiego jak składka miesięczna, kwartalna czy półroczna? I teraz polecę po całości: Czy jak opłacę dodatkową opłatę w Okręgu skierniewickim, to wystarczy potwierdzenie przelewu (takie male różowe lub wydruk z konta) czy mam zwalniać się z pracy, jechać do Skierniewic (bo oddział w Głownie pracuje tylko w czwartki do 14), dać gotówkę i dostać pieczątkę? Miał ktoś podobne przemyślenia/ problemy? (2013/03/20 16:33)