Zaloguj się do konta

Wyciąganie szczupala, wszystkie rady mile widziane

utworzono: 2014/06/05 21:17
karass1987

Witam  macie może jakies ciekawe sposoby na wyciaganie szczupaka z wody lapie na spinning nie mam niestety podbieraka ani zadnego sprzetu w sumie tylko wedka i kilka przynet, stalki, zylka i plecionka łapie za granica w Norwegi. Jestem nie całe 4 tygdonie , i juz kilka ładnych okazów złapałem  ale problem zaczyna sie w momecie jak ciagne rybe i mam ja wyciagac :D nie mam podbieraka ani nic a łapie sam macie jakies rady ? kilka sztuk mi sie wyrwało ale i tak prowadze :D  [2014-06-05 21:17]

wszystko zależy od rodzaju brzegu, o ile łowisz w pobliżu jakieś piaszczystej plaży ryby możesz wyciągać na ślizg. Jeśli burta jest wyższa i nierówna poprostu musisz to zrobić ręką, chwytając rybę za skrzela. Ja mam podobny podbierak jak z tego artykułu i do spina jest świetny, chociaż nie używam go na każdej spiningowej wyprawie, ale swoje ryby wyjął i mam nadzieje że będzie mi jeszcze długo służyć.

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,podbierak-dla-spinningisty,70092
[2014-06-05 21:43]

karass1987

Dzieki za rade i fajny podbierak jak wruce do Polski to coś takiego na pewno kupie bo tutaj wszystko dosyć drogo. Zazwyczaj burta jest wyzsza i stad ten problem albo z łódki wyciagam a najczesniej z takiej gabki z roslin :) ktora jest troche ponad woda a w wodzie wystaja korzenie i jakies pnacza w ktore ryba probuje sie chowac.  [2014-06-05 21:50]

karass1987

Jednak chyba kupie żyłkowy :)  [2014-06-05 22:23]

aldente

Jesli lowisz okazy, kup sobie Lip Grip! Podbierak przy duzej rybie jest mniej przydatny.
[2014-06-05 22:37]

karass1987

Myslałem o tym ale troche sie naczytałem ze uszkadza rybe itp. w sumie duzo opini na temat chwytaka, ale mysle ze dla ryby podbierak lepszy jezeli chce sobie zrobic zdjecie i wypuscic bo jak wziasc do domu to juz bez znaczenia.  [2014-06-05 22:44]

Artur z Ketrzyna

Dzieki za rade i fajny podbierak jak wruce do Polski to coś takiego na pewno kupie bo tutaj wszystko dosyć drogo. Zazwyczaj burta jest wyzsza i stad ten problem albo z łódki wyciagam a najczesniej z takiej gabki z roslin :) ktora jest troche ponad woda a w wodzie wystaja korzenie i jakies pnacza w ktore ryba probuje sie chowac. 

Z łódki i bez pomocniczego osprzętu?
Podbierak to najlepsza sprawa. oczywiście z odpowiednio szerokim koszem i jeśli łowisz na woblery, to żyłkowy jest lepszy (ostatnio widziałem żyłkowy lekko powlekany...), bo mimo że może i ciut mniej przyjazdy dla ryby, to kotwice łatwiej z niego wyswobodzić. Mam z miękiej siatki, i czasami szlak mnie trafi jak kotwiczka się nieźle wplącze...
Bez osprzętu to musisz się nauczyć go chwytać za kark za oczodołami. Uwaga na pokrywy skrzelowe, tną skórę jak żyletka...
[2014-06-05 23:29]

DelTor0

Nie kupuj zadnych zylkowych czy lip gripow, tylko porzadny podbierak z siatka gumowana. Niczego lepszego nie znajdziesz.  [2014-06-06 00:26]

karass1987

Dzieki  wszystkim, nawet nie wiedzialem ze jest taki z siatka gumowana, zerkne i poczytam na temat takiego podbieraka. [2014-06-06 14:29]

darek-salamon

wszystko zależy od rodzaju brzegu, o ile łowisz w pobliżu jakieś piaszczystej plaży ryby możesz wyciągać na ślizg. Jeśli burta jest wyższa i nierówna poprostu musisz to zrobić ręką, chwytając rybę za skrzela. Ja mam podobny podbierak jak z tego artykułu i do spina jest świetny, chociaż nie używam go na każdej spiningowej wyprawie, ale swoje ryby wyjął i mam nadzieje że będzie mi jeszcze długo służyć.

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,podbierak-dla-spinningisty,70092

    Za skrzela!!!!! Chcesz uszkodzic trzewia szczupaczkowi?Wyslizgiem ? Może  po kamieniach i piachu? Ja potempiam takie zachowania i metody ktore tu opisujesz.Dlatego reaguje ( nie mylić ze złośliwoscią)Tak nie nalezy robić. [2014-06-06 14:46]

darek-salamon

Jedną ręką  pewny chwyt za kark . [2014-06-06 14:47]

darek-salamon

Z łodzi reką. [2014-06-06 14:49]

DelTor0

Dzieki  wszystkim, nawet nie wiedzialem ze jest taki z siatka gumowana, zerkne i poczytam na temat takiego podbieraka.



Sa, sa :) Nie smierdza po rybie, kotwice sie nie czepiaja siatki i najwazniejsze nie wycieraja sluzu rybie. 

[2014-06-06 15:15]

karass1987

fajne zdjecia Darek (pomocne) Bede tak probowal pewny chwyt za kark a podbierak raczej gumowy kupie dopiero gdzies za miesiac, dzieki panowie.  [2014-06-06 15:28]

darek-salamon

Spoko ryba bedzie szczęsliwsza i Twoje rece też. [2014-06-06 15:35]

karass1987

Napewno tak bedzie, jeszcze raz dzieki za rady na pewno sie przydały. Dzisiaj 2-0 dla mnie   [2014-06-06 20:30]