Wybory Mistrza Sezonu 2017

/ 222 odpowiedzi / 77 zdjęć
pstrag222

spodobały mu sie dwie kukurydze na włosie (2017/03/21 19:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pakul1206

Ciekawe czy rozpęta się kolejna burza o zdjęcia szczupaka w sezonie ochronnym, tak jak z tym na lodzie, że to niby nie etyczne i takie tam głupoty :)))) (2017/03/21 21:06)

pstrag222

Ciekawe czy rozpęta się kolejna burza o zdjęcia szczupaka w sezonie ochronnym, tak jak z tym na lodzie, że to niby nie etyczne i takie tam głupoty :))))

Tak szczerze to gó.... mnie obchodzi ta innych etyka :)))

(2017/03/21 21:39)

SVT

@pstrag222 u mnie nawet okonie biorą na ziarna, a szczupaki to standard. ; (2017/03/21 23:13)

ryukon1975

Żadna wojna o etykę nie powinna mieć miejsca. Wielu tu pisało swego czasu że śmietanka towarzystwa z tego portalu ucieka na faceebok. Tam zaś żadnej etyki nie ma. Widziałem hole brzan z przed kilkunastu dni na rzece gdzie najczęściej łowię, zdjęcia szczupaków to standard. Czasem ktoś się wysili i napisze że to nie w Polsce złowiony. Ogólnie wolę zwykłe zdjęcie od faktu że ktoś usiłuje mnie oszukać. (2017/03/22 06:06)

pstrag222

SVT  okoni u mnie prawie wcale, wiec nie wiem , ale szczupaki często biorą na methode z kuku,kulką czy pelletem . Rzadko następuje obcina , przy klasycznych zestawach praktycznie odrazu jest odcięty przypon. Jesienią łowiłem często z kolegą ja na feedery on na żywca, trupki. Nasze wyniki w połowie esoxa były porównywalne.

Krzysiek - na feedera to przyłów , a na spining? Obecnie często widze spiningistów nad wodą w czasie zasiadek , niby za okoniem. Tylko te zestawy mi nie pasują i szukanie pasiaków w okolicy trących się szczupaków. (2017/03/22 12:38)

ryukon1975

Osobiście na myśli przyłowy, celowe łowienie gatunku podczas okresu ochronnego to inna sprawa. Sam nawet nie chodzę ostatnio na rzekę bo dobrze wiem co o tej porze i w tych warunkach by dobrze brało. Może kiedyś tak dla rozrywki się wybiorę. :) Jednak nawet przez myśl mi nie przechodzi by "nawracać" tych którzy celowo łowią szczupaki. Nie radzi sobie z tym właściciel wody czyli PZW, nie radzi sobie rząd czyli PSR. Ja mam dać radę.:) Każdy sam decyduje o tym co i jak robi.

Jeśli zaś idzie o brania szczupaków na methodę to tak samo jakby na martwą rybkę wziął. Często a nawet zazwyczaj używa się o tej porze zapachów "rybnych" oraz innych mięsnych śmierdzieli a ryby nie są aż tak mądre jak się wielu osobom wydaje. Dochodzi do tego duża ilość drobnicy która zazwyczaj kręci się przy koszyku i prowokuje. (2017/03/22 12:55)

pstrag222

Niby tak drapieżnik jak każdy inny, coś lezy na dnie pachnie rybą to czemu mam nie zjeść tego :)))
Zwłasza , że dużo białka w tym jest :)))) (2017/03/22 13:18)

ryukon1975

Dokladnie tak. To samo jest z sumem. Atakuje ryby ale jak leży kawał wątroby czy pellet na suma o odpowiednim zapachu tez weźmie. Wędkarze tylko się ograniczyli że szczupak to tylko ryba, nie tylko a zasób używanych przynęt i zapachów ciągle rośnie.:) (2017/03/22 13:27)

SlawekNikt

Jakub na przedwiośniu rządzisz, bardzo fajne rybki łowisz praktycznie na każdej wyprawie :-) (2017/03/24 23:17)

ryukon1975

Krzyś ja spininguję i przy tej wodzie około pół metra ponad stan i znaczącym zmętnieniu złowiłem trzy małe klenie, ale przy twoich możliwościach z feederami miałbyś niewątpliwie sporo zaliczonych ryb. Rusz dupę nad rzekę bo stajesz się tym "marudzącym" :)))

Czasem trzeba.:) A na jutro mam zaproszenie na zawody koła.:)))Koło pod nowym młodym zarządem się rozwija nawet stronę ma założoną. http://pzw.zolynia.com.pl/ (2017/03/25 06:22)

ryukon1975

Na zawody jak zwykle za daleka droga, całe 3 km ale jestem sprzętowo gotowy. Nawet gratisa wczoraj w sklepie dostałem.:) (2017/03/25 06:34)

pstrag222

Jakub na przedwiośniu rządzisz, bardzo fajne rybki łowisz praktycznie na każdej wyprawie :-)

Bo biorą :) A tak na serio to teraz dużo testuje własnych kompozycji zanęt i sądze, że w nich jest tajemnica

(2017/03/25 19:59)

pakul1206

"Bo biorą :) A tak na serio to teraz dużo testuje własnych kompozycji zanęt i sądze, że w nich jest tajemnica"

To tam na górze jest takie coś jak " dodaj wpis" , może kolega się podzieli tajemnicami? :) (2017/03/25 20:27)

pstrag222

Może sie pojawi taki wpis ale raczej nie teraz, bo jeszcze nie przetestowałem wszystkiego co przygotowałem. (2017/03/26 08:46)

kaban

Woda jeszcze podniesiona ale tylko leciutko trącona a klenie dopisują. A i spory leszek choć spięty był miłą niespodzianką. Czuję, że żyję:))) (2017/03/27 09:14)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja