Wybory Mistrza Sezonu 2017

/ 373 odpowiedzi / 172 zdjęć
okoniowy_bartus

U mnie jak zwykle zimno i deszcz.:) Zostają takie łowy.

https://zalukaj.com/zalukaj-film/26306/ukryte_kr_lestwa_pod_go_ym_niebem_hidden_kingdoms_under_open_skies_2014_.html

Większość łowi, a Ty marudzisz i szukasz sobie pogodowych wymówek. twardym trzeba być ;) rozumiem takich niedzielnych wędkarzy, a do tego wakacyjnych, co jeżdżą na ryby czasami, ale nie są takimi pasjonatami ;p Ale nie rozumiem, jak tak można siedzieć przed kompem, pisać o rybach, a na nich nie być. Ja bym chyba zwariował i przede wszystkim wgl bym chyba nie łowił, jakbym czekał na dobrą pogodę przy moim wolnym czasie ;)  (2017/03/18 16:55)

ryukon1975

Ja już nie biję głową w mur. Widzę jakie są warunki i potrafię realnie ocenić szanse na ryby. Więc jak te warunki będą to mnie przed komputerem nie będzie. Z pogodą jeszcze nikt nie wygrał.:) Wracając zaś do czasu to nie tylko Ty masz zajęcia. Wczoraj pogoda była ale czasu nie mam za to efekty pracy nawet pod oknem.:) Wielu "ekologów" krzyczało na temat zniesienia zezwoleń na wycinanie drzew. Faktycznie sprawa nabrała rozpędu, od rana do nocy z trzech kierunków słychać pilarki. Nawet teraz ktoś tnie pomimo że pada ale sobota więc pewnie wykorzystuje czas. Ja nim coś wytnę to posadzę. Wczoraj 30 szt. (2017/03/18 17:00)

ryukon1975

Nie mam zamiaru wygolić swojej ziemi do zera. :) Wędkarstwo zaś to nie tylko bezowocne siedzenie godzinami nad wodą ale umiejętność właściwej sytuacji i szans na ryby większe od tych które stanowią pożywienie dla szczupaków. (2017/03/18 17:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222

No szaleli dziś z pilarkami , a drzewa fruwały po kolei :)
Opał szykują chłopy:)

Znowu deszcz , wiec pewnie rzeka pójdzie w góre , a plany były , aby tam zerknąc we wtroek :/ (2017/03/18 20:00)

ryukon1975

Biorąc pod uwagę ceny w miarę dobrego węgla to wcale się nie dziwię że drzewa lecą masowo.:) Dokładnie jak piszesz teraz jest pora by szykować opał na przyszłą zimę. Dodam tylko że nie wiem jaką w przyszłym roku PiS da namiastkę własności ludziom i zaopatrzy ich w tani opał bo drzew już nie będzie. :) (2017/03/18 20:04)

SlawekNikt

Jedni tną inni sadzą. Bilans się wyrówna. A za POprzedniej ePOki cięli nie mniej za to bardziej dyskretnie. (2017/03/19 10:29)

ryukon1975

Szybko się nie wyrówna, drzewo w dwa czy trzy lata nie urośnie. Takiej wycinki masowej nie widziałem jak żyję. Dobrze że wcześniej padło rolnictwo i wszystkie te drzewa są cięte na nieużytkach które kiedyś były polami uprawnymi i nadal są własnością prywatną. Więc fakt jest taki że 20 lat wstecz tych drzew nie było. Tam było siane zboże którego w mojej okolicy już się nie spotyka. Wszystko to tylko polityka, przekupują ludzi ich własnymi pieniędzmi i dają im ich własne drewno na opał.:)) Nawet nie wiem jak to nazwać. Ogólnie dziś decyduje właściciel jeśli w tym roku wytnie wszystkie swoje drzewa to za rok nie będzie miał nic. (2017/03/19 10:45)

pstrag222

Miał być wypad znowu na płocie , ale śnieg z deszczem i wichura pokrzyżowała plany.
Trzeba sobie wyszykować sprzęt na inne łowy w nadchodzącym tygodniu.

Co drzew, to sorry batory ale prawo do wycinki na własnej ziemi już dawno powinna być legalna :)))
  (2017/03/19 10:55)

SlawekNikt

Krzysiek to, że tak się dzieje u Ciebie czy w Twoich stronach to nie znaczy, że tak jest wszędzie i bardzo źle ta wycinka świadczy o Twoich bliższych czy też dalszych sąsiadach, a przede wszystkich o ich krótkowzroczności. Ja w okolicy mojego miasteczka jakoś nie zaobserwowałem podwyższonego stanu gotowości, ani gwizdu pił zatem nie mierz wszystkich miarą ze swojego podwórka. U mnie wczoraj cały dzień padało, wiało i było około 5 stopni, dlatego byłem na zakupach w sieci i kilka niespotykanych w sklepach blaszek zasiliło mój arsenał :-) (2017/03/19 12:20)

ryukon1975

Ja nie mierzę i nie oceniam. Stwierdzam tylko fakt. Ogólnie myślę tak jak Jakub czyli każdy na swoim powinien zrobić co uważa za stosowne. Rok temu czy dwa nie wycinali? Wycinali i ja wycinałem i nikt po pozwolenia nie biegał. Chyba że ktoś miał  naprawdę zamiar poważnej wycinki na sporym areale. Zresztą te pozwolenia to czysta formalność była na kolanie rysowana.:) (2017/03/19 12:27)

SlawekNikt

Ja nie mierzę i nie oceniam. Stwierdzam tylko fakt. Ogólnie myślę tak jak Jakub czyli każdy na swoim powinien zrobić co uważa za stosowne. Rok temu czy dwa nie wycinali? Wycinali i ja wycinałem i nikt po pozwolenia nie biegał. Chyba że ktoś miał  naprawdę zamiar poważnej wycinki na sporym areale. Zresztą te pozwolenia to czysta formalność była na kolanie rysowana.:)
Skoro tak piszesz to skąd ta krytyka we wcześniejszach postach ;-)
Blachy cudowne zakupiłem :-)
  (2017/03/19 12:39)

erykom

Sławek gdzie kupiłeś dokładniej jeśli można wiedzieć?:) Czy to nie blaszki od naszego kolegi z forum?:) Wyglądają cudownie (2017/03/19 12:42)

kaban

Krzyś ja spininguję i przy tej wodzie około pół metra ponad stan i znaczącym zmętnieniu złowiłem trzy małe klenie, ale przy twoich możliwościach z federami miałbyś niewątpliwie sporo zaliczonych ryb. Rusz dupę nad rzekę bo stajesz się tym "marudzącym" :))) (2017/03/19 12:43)

ryukon1975

Krytyka głupoty ludzkiej i podatności na to co robi z nimi rząd. Kazali im ciąć to nagle wszyscy potrzebują drzewa tak jakby kilka miesięcy temu nie mogli tego zrobić. Bezwolne stado. (2017/03/19 12:44)

ryukon1975

Grześ pewnie bym i miał. Nawet wczoraj wieczorem po deszczu nazbierałem rosówek. Więc plany są w trakcie realizacji.:)) (2017/03/19 12:47)

SlawekNikt

Sławek gdzie kupiłeś dokładniej jeśli można wiedzieć?:) Czy to nie blaszki od naszego kolegi z forum?:) Wyglądają cudownie
Możliwe, że tak, nie znam wszystkich forumowiczów :-)
Zapytam sprzedającego czy mogę udostępnić namiar :-) (2017/03/19 12:47)

SlawekNikt

Krytyka głupoty ludzkiej i podatności na to co robi z nimi rząd. Kazali im ciąć to nagle wszyscy potrzebują drzewa tak jakby kilka miesięcy temu nie mogli tego zrobić. Bezwolne stado.
Nikt nikomu nic nie kazał. A w kwestii swoich wypowiedzi to zapętlasz się Krzysiek coraz bardziej co ze smutkiem stwierdzam. Połamania.
  (2017/03/19 12:51)

ryukon1975

Nie łap mnie za słowa. Dobrze nie kazali tylko zezwolili.  (2017/03/19 12:53)

erykom

Sławku czyli dobrze się domyśliłem :) Blaszki cudo ! (2017/03/19 12:54)

SlawekNikt

Nie łap mnie za słowa. Dobrze nie kazali tylko zezwolili. 
Nie łapię Cię za żadne słówka. Kilka i kilkanaście postów powyżej psioczysz i piszesz jakie to be i ogólnie tragedia narodowa, a potem piszesz, że jednak nie i że wcześniej było tak samo ... no ja już nie wiem ... ;-)

Koniec OT z mojej strony w tym jakże interesującym wątku. Mam nadzieję w przyszły weekend wrzucać zdjęcia rybek. A przy okazji wszystkiego najlepszego dla wszystkich z okazji dnia wędkarza. Połamania :-)
  (2017/03/19 14:34)

ryukon1975

Nie widzę powodu do świętowania takiego dnia.:)

https://wedkarskiswiat.pl/19-marca-dniem-wedkarza,n,432
  (2017/03/19 14:58)

pstrag222

Piekne blaszki Sławek kupiłes, ciekawe czy beda łowne (2017/03/20 20:14)