Wybory Mistrza Sezonu 2017

/ 373 odpowiedzi / 172 zdjęć
Przemas83

Co za cholera z tymi fotami na wędkuje? Raz wchodzą , raz nie? (2017/03/07 11:20)

Przemas83

Co za cholera z tymi fotami na wędkuje? Raz wchodzą , raz nie? (2017/03/07 11:20)

ryukon1975

Spróbuję ja. Zdjęcie z niedzieli ale dziś pogoda słoneczna więc jest nadzieja na wypad nad wodę. :) (2017/03/07 11:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pakul1206

Tu kolega się chwali jaki to ładny piasek macie na żwirowni czy co ? :)))  Jak nie biorą to zamki lepić :) (2017/03/07 16:28)

ryukon1975

Tu kolega się chwali jaki to ładny piasek macie na żwirowni czy co ? :)))  Jak nie biorą to zamki lepić :)

Jest to zdjęcie z polowania na okazy niestety z powodu odbijającego się na wodzie slońca kiepsko wychodzą. Niestety najmniejsz próba wstania powoduje ich ucieczkę Tu dzisiejsze trochę lepsze. Widzę że co niektórzy naprawdę nie mają problemu i szukają dziury w całym. (2017/03/07 18:04)

Pajan

co to za okaz? karp? (2017/03/07 18:08)

ryukon1975

Słabo widać ale to dwa szczupaki płynące za sobą. Ten z tyłu mniejszy. Miałem też fajny film ale widzę teraz że go nie zapisałem. Jutro będą nowe.:) (2017/03/07 18:16)

ryukon1975

U mnie zaś zimno i deszczowo więc sobie dziś podarowałem wycieczki wszelkie. Jutro też jest dzień, może nawet będzie ciepły.:) (2017/03/08 16:27)

Przemas83

Można zauważyć też wzmożoną aktywność boberów ;] (2017/03/08 20:04)

ryukon1975

W końcu jest zezwolenie nie-rządu na wycinkę drzew.:) Stare, dobre i posłuszne bobry spełniają potulnie jego wolę bo nie chcą być zmielone na pasztet. Kto wie co tym przy korycie teraz się objawi, może po drzewach kolej na bobry przyjść. Nie mają prawa się wychylać. :) (2017/03/08 20:20)

SlawekNikt

W kwestii drzwostanu to jak poprzedni nie-rząd chciał sprzedać niemalże wszystkie lasy na jakieś urojone odszkodowania ( sic ! ) to jakoś krzyku nie było ... (2017/03/08 20:47)

ryukon1975

Należy na sprawę patrzeć szeroko, nie wznosić krzyki bez powodu. Drzewa się wycinało, wycina i będzie wycinać. Jako że mieszkam blisko nadleśnictwa jest dla mnie normą że w każdą środę jest tak zwany dzień wywózkowy i wywozi się z lasu zakupione/sprzedane drzewo. Wywożą firmy, osoby prywatne, to wręcz wskaźnik dnia tygodnia. Jednak wycinanie starych nic nie wartych drzew gdzieś w miastach przy alejach czy budynkach co też ma miejsce to już przesada. Te drzewa nie nadają się nawet na opał w znacznej większości a stanowią jakąś część ekosystemu i wnoszą jakąś namiastkę natury. Nawet nie wspomnę że jednak ktoś to drewno jakby nie patrzeć będące własnością społeczną weźmie, kto, kiedy, jak na nim zarobi tego już nie wie nikt. Przy każdych "inwestycjach" tak jest, zrobienie chodnika i oświetlenia przy ulicy zmusza do wycięcia przeszkadzających drzew a gdzie one jadą wystarczy popatrzeć.:) (2017/03/09 03:48)

karradian

powiedz mi Ryukon dlaczego uważasz stare przepisy za dobre? Nowa ustawa wprowadziła możliwość wycięcia drzewa na Twojej Prywatnej działce bez konieczności ubiegania się w Gminie o pozwolenie (płatne ekstra) na wycięcie drzewa, którego jesteś właścicielem. I nie ważne czy to ty je tam posadziłeś, czy kupiłeś działkę, na której to drzewo rosło. Jest to Twoja prywatna własność i powinieneś mieć możliwość robienia z nią co chcesz. Do tej pory nbie dość że musiałeś zrobić mapkę działki i pozaznaczać drzewka do wycięcia, pomierzyć obwody pniaków to jeszcze musiałeś za to zapłacić - gdzie tu logika. A wycinka drzew przez samorządy przy ulicach jest ich własną sprawą i ta ustawa ich nie dotyczy tzn, nie zmieniają się warunki wycinki drzew przez samorząd czyli robią to tak jak dotychczas. To że teraz dużo ludzi wycina drzewa jest skutkiem tych durnych starych przepisów, bo nikomu się nie chciało tych papierków załatwiać i płacić grubej forsy, a jak mogą w końcu decydować co chcą mieć na działce to z tego korzystają i tyle. A całe to święte oburzenie to jak zwykle bicie piany. Kropka. (2017/03/09 18:33)

ryukon1975

powiedz mi Ryukon dlaczego uważasz stare przepisy za dobre? Nowa ustawa wprowadziła możliwość wycięcia drzewa na Twojej Prywatnej działce bez konieczności ubiegania się w Gminie o pozwolenie (płatne ekstra) na wycięcie drzewa, którego jesteś właścicielem. I nie ważne czy to ty je tam posadziłeś, czy kupiłeś działkę, na której to drzewo rosło. Jest to Twoja prywatna własność i powinieneś mieć możliwość robienia z nią co chcesz. Do tej pory nbie dość że musiałeś zrobić mapkę działki i pozaznaczać drzewka do wycięcia, pomierzyć obwody pniaków to jeszcze musiałeś za to zapłacić - gdzie tu logika. A wycinka drzew przez samorządy przy ulicach jest ich własną sprawą i ta ustawa ich nie dotyczy tzn, nie zmieniają się warunki wycinki drzew przez samorząd czyli robią to tak jak dotychczas. To że teraz dużo ludzi wycina drzewa jest skutkiem tych durnych starych przepisów, bo nikomu się nie chciało tych papierków załatwiać i płacić grubej forsy, a jak mogą w końcu decydować co chcą mieć na działce to z tego korzystają i tyle. A całe to święte oburzenie to jak zwykle bicie piany. Kropka.

Gdzie ja napisałem ze stare przepisy są dobre? Gdzie napisałem cokolwiek o prywatnej własności na prywatnych działkach. Nawet przez myśl mi nie przeszło by narzucać odgórną wolę właścicielom działek czy posesji. Mądry gospodarz poradzi sobie z gospodarowaniem na byle czym, głupi będzie głodny nawet jeśli mieszka w pałacu. Pisałem tylko i wyłącznie o działkach państwowych i tym co się dzieje z drzewem które tam się wycina.

(2017/03/09 19:01)

luxxxis

Mam fajne potoki pod Biedronką,Shellem,Statoil,Stadionem Deyny...Dzisiaj rozdziewiczyłem Lidla. (2017/03/09 19:04)

pakul1206

pstrag222- a kolegę to czasem nie pogieło :) liny i karasie na początku marca łowić? co to z kuleczka przy pyszczku karasia, tak z ciekawości pytam ? :))) (2017/03/09 21:00)

SlawekNikt

Gratulacje Jakub. Piekne rybki na przedwiośniu. Aż strach się bać co bedzie później 😉 (2017/03/10 06:56)

SlawekNikt

Mam fajne potoki pod Biedronką,Shellem,Statoil,Stadionem Deyny...Dzisiaj rozdziewiczyłem Lidla.
Znaczy się z Wierzycy te piękne rybki :-) Gratki.
  (2017/03/10 14:45)

pstrag222

pstrag222- a kolegę to czasem nie pogieło :) liny i karasie na początku marca łowić? co to z kuleczka przy pyszczku karasia, tak z ciekawości pytam ? :)))
Traper ochotka 9mm , mała uwaga trzeba je delikatnie podsuszyć bo miękkie i pękają jak zakłada się na włos.
A otwór lepiej przewiercić na nowo 2mm wiertełkiem bardzo delikatnie.
U mnie wiosną ta przynęta to kosa na liny i karasie.

(2017/03/10 16:57)