Wybory Mistrza Sezonu 2017

/ 373 odpowiedzi / 172 zdjęć
kaban

Znowu napirdzieliło tego białego gó...a a ten od pługa zpierdzielił mi drogę dojazdową :))) (2017/01/14 15:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83

Widać u kolegów syndrom zaniku brań ;] Wiosne w styczniu by chcieli , zdjęcia krzaczorów robią ehh... (2017/01/15 09:05)

Bernard51

Wiataj Krzychu i pozytywnie zakręceni w 2017 r , mało tu zaglądam a szkoda bo nadal cos się tu dzieje !
  (2017/01/15 09:08)

ryukon1975

Witaj Bernardzie. Dzieje się ogólnie coś ale na ryby jeszcze trzeba poczekać. Pogoda fajna byłem na małym spacerze.
Przemas zdjęcia krzaczorów niech Cię nie dziwią bo do tego w tym kraju idziemy. Trzeba się przyzwyczajać że tu kiedyś będzie jeden wielki las. Nawet mi wyszło zdjęcie do Twoich słów.  Domów już się tu nie kończy tylko pozostawia i wyjeżdża. Te na zdjęciu mają z całą pewnością ponad 10 lat. Ma ktoś ochotę się wprowadzić? Myślę że problemu nie będzie żadnego z tym poza odnalezieniem właścicieli. Niemcy, Belgia może Anglia gdzieś tam są. :) (2017/01/15 09:41)

kaban

Widać u kolegów syndrom zaniku brań ;] Wiosne w styczniu by chcieli , zdjęcia krzaczorów robią ehh...

Moje "krzaczory" to dwa kroki od rzeki... Sprawdzam tylko czy da sie cokolwiek połowić. 
Witaj Bernardzie :)

(2017/01/15 12:21)

SlawekNikt

Wyszedłem i ja dziś na dłuuugi spacer. Nie zdziwiło mnie wcale co nad wodą zastałem.

"Moje" miejscówki zimą :-) (2017/01/21 16:47)

SlawekNikt

Wydziabałem też dziurę w lodzie aby sprawdzić jego grubość. (2017/01/21 16:49)

pstrag222

Lód, śnieg wszędzie.
Z nudów dzisiaj były przygotowania do sezonu . (2017/02/15 19:09)

ryukon1975

To są najgorsze dni.:) Mam na myśli to że w powietrzu czuć już wiosnę za dnia temperatura na plusie a jednak lód trzyma wszędzie a realne szanse na rybę na wodach u mnie jednak nikłe. W związku z tym wczoraj zorganizowałem sobie na świeżym powietrzu imprezę na czasie. Meblomania :)))) czyli niszczenie, cięcie i rąbanie starych mebli a nazbierało się tego całkiem spore ilości. (2017/02/16 09:00)

pstrag222

Dobra rozrywka nie jest zła :)
Dziś daleje mielenie :) (2017/02/16 13:36)

SlawekNikt

Dziś daleje mielenie :)
Przepis autorski czy coś zapożyczonego ? Pochwal się składnikami i proporcjami jak nie jest to tajemnicą ;-) (2017/02/16 13:42)

pstrag222

Dziś daleje mielenie :)
Przepis autorski czy coś zapożyczonego ? Pochwal się składnikami i proporcjami jak nie jest to tajemnicą ;-)

U mnie nic nie jest tajemnicą :)

Na wczorajszym zdjęciu są pellety 2mm ( ryba,halibut,feed) oraz płatki owisane jest to dodatek do dobrej jakościowo zanety pod koszyki method feeder.

Na zdjęciu powyżej jest baza zanęty , która bardzo dobrze sprawdziła mi się jesienią i będą z nią próbowała wczesna wiosną osiągnąć dobre efekty .
W skład mieszanki wchodzi lorpio magnetic red worm ,kurkuma . Wszystko razem drobno zmielone.
To również jest tylko dodatek do dobrej jakościowo zanęty.

Ponieżej natomisat mam pomieloną kolendrę , z któą wiąze dużą nadzieje wczasie wiosennego płociowania.

(2017/02/16 16:23)

SlawekNikt

Ciekawie :-) Ja kilka razy spróbowałem powielić przepis od 1000wędek. I kilka razy się udało, ale jeden raz coś spierdaczyłem i ryby były , ale trzydzieści metrów dalej co przypadkiem odkryłem ha ha ha. Do dziś nie wiem jak to się stało bo miejscówka była ta sama i żadnych przyborów czy tym podobnych zjawisk w tamtym okresie nie było ... (2017/02/16 16:41)

pstrag222

Póżniej coś wrzuce bo myk robić autorski przepis zaraz (2017/02/16 16:51)

pstrag222

Aha a co do tych przepisów to jest ich masa wszystko zależy od tego co ogólnie chcemy osiągnąć.
Ja oststnio jade praktycznie tylko na dobrych zanetach na bazie mączek rybnych plus mielone pellety.
A kompozycji możan osiągnąć dużo.
N.p mix rybny "łamię" mielonym pelletem truskawkowym .
Dało mi to dobre efekty w ubiegłym roku (2017/02/16 16:57)

pstrag222

A tu własna mieszanka tylko jeszcze nad kolorem popracuję :) (2017/02/16 17:52)

SlawekNikt

A mnie czekają nowe wyzwania :-) Nie nad wodą, a na wodzie :-)
  (2017/02/18 20:37)

erykom

Sławku to ten Twój nowy nabytek?:) (2017/02/18 21:14)

SlawekNikt

Tak, nie napompowany i na mnie wrażenia nie zrobił, ale po nadmuchaniu olbrzym jak dla mnie :-) średnica burty to 42 cm. a jutro zmierzę obwód. (2017/02/18 21:56)

ryukon1975

Wczoraj przeprowadziłem rozpoznanie wody. Wyniki nieciekawe. Stan wody w rzekach bardzo wysoki zaś wody stojące pod niepewnym już lodem. Odwiedziłem też przy okazji sklep wędkarski nawiązując do powyższych zanęt. (2017/02/25 07:18)

pstrag222

co to za zapachy? en czerwony i brązowy ? (2017/02/25 08:12)

ryukon1975

Brązowy to halibut a czerwony kryll. Śmierdziuchy na wiosnę.Niech tylko lód zejdzie.:))) Do dipowania i zanęty coś takiego nabyłem. (2017/02/25 08:24)

ryukon1975

To jednak jeszcze nie używane więc teoretycznie nie wiem czy się sprawdzi, jednak skoro ja to wybrałem to musi.:) (2017/02/25 08:28)