Wybory Mistrza Sezonu.

/ 3018 odpowiedzi / 665 zdjęć
adamo0


Fakt źle zabrziało.
Jestem załamany po rozmowach świątecznych z znajomymi i tym co połowili to muszę odejść z pzw i łowić w normalnych wodach.:)


Ja sobie Krzysiu już kilka lat tak obiecuję.Niestety! Wody które lubię są w całości  w mocach PZW.A łowienie na komercji, to dla mnie tak  jak bym łowił w wannie.








U mnie w miejscowości Tomku w mocy pzw niewiele zostało.:)Jeden zbiornik zaporowy i to mały bo na duży znalazł się prawdziwy gospodarz.


To będzie lepiej czy gorzej? (2012/12/28 21:41)

Tomekoo


Fakt źle zabrziało.
Jestem załamany po rozmowach świątecznych z znajomymi i tym co połowili to muszę odejść z pzw i łowić w normalnych wodach.:)



Ja tam łowię w PZW i mimo że szału nie robi nie odejdę ;)Im trudniej się łowi tym wyższa samoocena ;)




Tomku chyba cena nie samoocena.:)
Wędki za tysiąca a ryb nie ma.A na wodach zabranych kiedyś pzw 200 zł na zestaw i łowisz a kij si wciąż gnie.:)
Mam słabość do rzeki ale marzę by ją ktoś zabrał z "rąk' pzw,chętnie zapłaciłbym za łowienie komuś innemu/

Zgadza się Krzysiek cena rośnie , ryb maleje a chętnych do łowienia przybywa...Ja podobnie jak Ty kocham rzekę za bardzo żeby przestać w niej łowić i zostaję przy tym ;)zacząłem reagować i zgłaszać kłusoli coraz częściej może choć troszkę to rybek ocali... (2012/12/28 22:03)

Tomekoo


Wiara czyni cuda i czasami ślepemu się uda ;) Zaciąłem suma dziś i pozbyłem się połowę szpuli nowej plecionki... Do tego kilka brań jeszcze...żeby było komiczniej sandacze biły tylko w czarne przynęty po zmroku ;) Pozdro

Ładny sandałek Tomku.Gratki! Ja dziś tylko nałowiłem się żywcy na  takiego.Ale niestety kor ani razu nie poszedł w dół.


Dziękuję Kolego ;)
Mogło być parę ale chytre dranie wolą ołów podgryzać ;)
No i ten sum był całkiem nie potrzebny wolał bym żeby się spiął i oszczędził sobie tej ozdoby w postaci haczyka...
Pozdro
(2012/12/28 22:04)

ryukon1975


Fakt źle zabrziało.
Jestem załamany po rozmowach świątecznych z znajomymi i tym co połowili to muszę odejść z pzw i łowić w normalnych wodach.:)


Ja sobie Krzysiu już kilka lat tak obiecuję.Niestety! Wody które lubię są w całości  w mocach PZW.A łowienie na komercji, to dla mnie tak  jak bym łowił w wannie.








U mnie w miejscowości Tomku w mocy pzw niewiele zostało.:)Jeden zbiornik zaporowy i to mały bo na duży znalazł się prawdziwy gospodarz.


To będzie lepiej czy gorzej?







jest lepiej dla tych którzy chodzą tam po ryby a nie na ryby.
parking,samochody,ryb bez liku różne gatunki
tanio bo opłacający tam (mam na myśli zbiornik zaporowy) łowienie nie muszą należeć do pzw a podobno w tej opłacie ma być na przyszły rok jeszcze staw który jest na terenie gminy (2012/12/28 22:08)

Tomekoo


To faktycznie może lepiej się przenieść na komerę...Chociaż do dziczy ciągnie...U mnie też prywacizny żądzą i dominują pięknymi wodami jednak sentyment pozostaje do Warty ... (2012/12/28 22:13)

ryukon1975


Zgadza się Krzysiek cena rośnie , ryb maleje a chętnych do łowienia przybywa...Ja podobnie jak Ty kocham rzekę za bardzo żeby przestać w niej łowić i zostaję przy tym ;)zacząłem reagować i zgłaszać kłusoli coraz częściej może choć troszkę to rybek ocali...





Po 'reformie' w policji mam ich u siebie mnóstwo.
Też coś zgłoszę w przyszłym roku aż jestem ciekaw jak zareagują.:) (2012/12/28 22:13)

ryukon1975


To faktycznie może lepiej się przenieść na komerę...Chociaż do dziczy ciągnie...U mnie też prywacizny żądzą i dominują pięknymi wodami jednak sentyment pozostaje do Warty ...









To nie są wody prywatne Tomku.
To są byłe wody pzw przejęte przez gminę/samorząd i oni dają radę a pzw już z 3 lata temu wypuścił wodę z stawów które a oni teraz chcą reaktywować (2012/12/28 22:20)

adamo0





jest lepiej dla tych którzy chodzą tam po ryby a nie na ryby.
parking,samochody,ryb bez liku różne gatunki
tanio bo opłacający tam (mam na myśli zbiornik zaporowy) łowienie nie muszą należeć do pzw a podobno w tej opłacie ma być na przyszły rok jeszcze staw który jest na terenie gminy



Ito jest to do czego nie mogę się nagiąć.Ryby owszem i są ale czujesz się jak na bazarze i do okoła ściesżka przy samej wodzie.Jednak wolę krzaczory i pokrzywy. (2012/12/28 22:24)

ryukon1975


Widzisz Tomku ale dzięki temu że inni tam łowią ja mam spokój nad rzeką.:)
rzeka jest niczyja tylko ja i kłusownicy:) (2012/12/28 22:33)

Iras1975


Dzisiejszy pasiaczek złowiony na wodzie nie skalanej "ręką" PZW... (2012/12/28 22:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adamo0


Widzisz Tomku ale dzięki temu że inni tam łowią ja mam spokój nad rzeką.:)
rzeka jest niczyja tylko ja i kłusownicy:)


No tak, tylko oby  przewaga tych kłusoli  nie była wielka! (2012/12/28 22:45)

ryukon1975


Piękny okoń Irku.
Co do skalanie przez pzw to w zezwoleniu na przyszły rok już nie będę miał chyba wymienionego żadnego zbiornika u mnie bo pzw wszystko straci (i tak im już niewiele zostało).:) (2012/12/28 22:53)

adamo0


Dzisiejszy pasiaczek złowiony na wodzie nie skalanej "ręką" PZW...


Fajny Okoń Irku.Czyżby to był akt uległości?Kolce i oczy w duł. (2012/12/28 22:54)

Iras1975


Dzisiejszy pasiaczek złowiony na wodzie nie skalanej "ręką" PZW...


Fajny Okoń Irku.Czyżby to był akt uległości?Kolce i oczy w duł.


Z zaciekawieniem oglądał telefon.:) Jak nie zamarznie dzisiaj w nocy, to z rana będę jeszcze wyskoczę ze spinnem.

Dobrej nocy.:)

(2012/12/28 23:38)

Tomekoo


Dzisiejszy pasiaczek złowiony na wodzie nie skalanej "ręką" PZW...


Fajny Okoń Irku.Czyżby to był akt uległości?Kolce i oczy w duł.


Z zaciekawieniem oglądał telefon.:) Jak nie zamarznie dzisiaj w nocy, to z rana będę jeszcze wyskoczę ze spinnem.

Dobrej nocy.:)


Piękny okoń ja dopiero wstałem jak mnie nad wodę nie poniesie teraz to wieczorem spróbuję ;) (2012/12/29 10:03)

Tomekoo


Widzisz Tomku ale dzięki temu że inni tam łowią ja mam spokój nad rzeką.:)
rzeka jest niczyja tylko ja i kłusownicy:)



Ja się też tak czuje pomału, a jest ich sporo... ;/ (2012/12/29 10:03)

ryukon1975


Widzisz Tomku ale dzięki temu że inni tam łowią ja mam spokój nad rzeką.:)
rzeka jest niczyja tylko ja i kłusownicy:)



Ja się też tak czuje pomału, a jest ich sporo... ;/









Jedyna nadzieja że resztę wód ktoś przejmie od PZW to będzie lepiej.
Wodzami związku nikt się nie interesuje a władze koła tak naprawdę to się zajmują tymi niezależnymi od władz okręgu a na PZW już dawno postawili krzyżyk,przynajmniej u mnie tak to widzę.W sumie mają racje bo na swoim można rządzić a nie być rządzonym.:) (2012/12/29 10:14)

Zander51


Nie bardzo rozumię Twój post Krzychu... (2012/12/29 10:59)

ryukon1975


Nie bardzo rozumię Twój post Krzychu...








Mam u siebie w miejscowości dwa zbiorniki zaporowe Mirku.
Jeden PZW a drugi należy do gminy łowić tam można po wykupieniu licencji bez konieczności przynależności do PZW.
Zajmują się nimi praktycznie ci sami ludzie ale jeden od drugiego dzieli kosmos.
Na PZW nie ma nic oprócz śmieci a na tym licencyjnym wszystko czego zapragniesz tam da się zrobić a na PZW nie.
Słyszałem że w cenie tej licencji będzie w tym roku udostępniony do łowienia staw więc interes się rozwija a opłata wcale nie jest duża.
Chodzi o to Mirku że jak tak dalej pójdzie to za rok przejmą wszystkie wody jakie są u mnie może poza rzekami bo ich raczej nie zechcą. (2012/12/29 11:11)

Zander51


To znaczy, że koło działa beznadziejnie i nie potrafi pozyskać ryb z zarybień okręgowych. Znam to, może mała siła przebicia. A ci drudzy sami zakupują materiał,  bo sami decydują. Wysoka cena licencji, ale z niej są zarybienia. Prosty mechanizm... (2012/12/29 11:24)

Zander51


Pewnie, że mogą przejąć wszystkie wody, jeżeli wygrają przetargi z PZW. Bo jak widzę PZW w tym rejonie nie bardzo chce inwestować... (2012/12/29 11:26)

ryukon1975


PZW raczej nic tu nie inwestuje albo się z tym dobrze kryją.
Zresztą wielu wędkarzy odeszło na tamten zbiornik i oni oczywiście nie płacą składek do PZW.
Płacą tam 250 zł za rok a ryby tam nie brakuje,dla mnie to takie "sztuczne" łowisko ale niektórym wystarcza.
Sam bym tam zapłacił by połowić np.sumy czy sandacze ale jakoś mi nie w smak przepychanki w tłumie. (2012/12/29 11:41)

Zander51


250 zł na jeden zbiornik...zabawa dla bogatych, albo uwiązanych do jednego zbiornika... (2012/12/29 11:55)

ryukon1975


250 zł na jeden zbiornik...zabawa dla bogatych, albo uwiązanych do jednego zbiornika...









Raczej to drugie czyli uwiązani do jednego zbiornika bo ci którzy tam łowią przeważnie nie opłacają  już innych wód.
Jednak za te pieniądze łowią tam takie ryby o których na wodzie PZW by mogli tylko pomarzyć przynajmniej o łowieniu tak dużych i tak regularnie.Ja na rzece to się muszę ochodzić by złowić tą 3 kilogramową rybę a tam to standard.

(2012/12/29 12:02)

Zander51


Oki, ale to nie dla mnie. Ja wolę popłynąć w dół Łyną i oglądać... (2012/12/29 12:09)