Wybory Mistrza Sezonu.

/ 3018 odpowiedzi / 665 zdjęć
Iras1975

Trzymamy kciuki.:) (2012/12/18 23:05)

u?ytkownik32263

Gratuluję rybek  Kolego ;)mi dziś spadł sandacz w pierwszym rzucie taki gdzieś 2 kg mógł być ...myslałem że złość mi skroń rozwali...zauważyłem że z haków V-point dragona strasznie dużo mi sandałów schodzi i definitywnie usuwam je z pudełka...

Hmm. Ciekawe spostrzeżenie. Ja do cieńszych gum jak mały Lunatic, Chucky czy Viper używam właśnie v-pointów Speed HD 6/0-7/0 i w tym roku może miałem z 3-4 spady więc nie mam do nich żadnych uwag. Tym bardziej że haki dla Dragona produkuje właśnie Mustad... Fakt zawsze przed założeniem przynęty sprawdzam hak, jak widzę problem to ostrzę ale robię to z każdym. I nie ważne czy spinninguje czy łowię na grunt. Ale Tomku czasem zdarzają się trefne serie. W zeszłym roku dostałem do ręki od znajomego sprzedawcy moje ulubione haki do 5" gumek Mustad 8/0 i to była tragedia. Wszystkie tępe a z jak dobrze pamiętam 3 różnych paczek. Kolega powiedział że w tej gramaturze 25g wszystkie tak samo wyglądały. Oczywiście zwrot do przedstawiciela. A Mustady Big Game używam do grubych mięsistych gumek bo mają dużo większe talerzyki:)
PS A może ten sezon masz taki jak ja zeszły? Czyli wszystko co na haku spadało. Bo złośliwości rzeczy martwych nie przeskoczysz:( (2012/12/18 23:16)

u?ytkownik32263

Zapomniałem dodać że mi w v-pointach nie bardzo się podoba kształt haka, moim zdaniem mniejsza siła z zacięcia idzie w grot niżli w "tradycyjnych" Mustadach. Więc tnę na chama. Ale jak się nie spóźnię to mam dużą szansę na szczęśliwy hol:) I może tu być trzeba szukać przyczyn porażek. Ale co ja tam się znam;) Pozdro! (2012/12/18 23:23)

ryukon1975

Nawiązując do główek to mam w planie zrobić sobie teraz zimą formę do ich odlewania i robić je sam.Trzeba tylko uruchomić pewne dojścia bo w domu tego raczej nie zrobię.Karol dał rade muszę wziąć z niego przykład. (2012/12/19 07:24)

turu82

Nawiązując do główek to mam w planie zrobić sobie teraz zimą formę do ich odlewania i robić je sam.Trzeba tylko uruchomić pewne dojścia bo w domu tego raczej nie zrobię.Karol dał rade muszę wziąć z niego przykład.

Cze  Wszystkim nie wiem jak u Was ale ja nic nie mogę ukilować,,płace niezłe frycowe" od dwóch miesiecy ale myślę że doświadczenie którego nabiorę zaowocuje w przyszłym sezonie. ps Krzysiek jaka chcesz gramature bo mam prawie gotowce , na  7  ,12 20,25 i 30 gr 35 na big gamie +- 1 gram wystarczy tylko wycentować ogólnie kosmetyka i lać hehe (2012/12/19 13:22)

ryukon1975

Nawiązując do główek to mam w planie zrobić sobie teraz zimą formę do ich odlewania i robić je sam.Trzeba tylko uruchomić pewne dojścia bo w domu tego raczej nie zrobię.Karol dał rade muszę wziąć z niego przykład.

Cze  Wszystkim nie wiem jak u Was ale ja nic nie mogę ukilować,,płace niezłe frycowe" od dwóch miesiecy ale myślę że doświadczenie którego nabiorę zaowocuje w przyszłym sezonie. ps Krzysiek jaka chcesz gramature bo mam prawie gotowce , na  7  ,12 20,25 i 30 gr 35 na big gamie +- 1 gram wystarczy tylko wycentować ogólnie kosmetyka i lać hehe

U mnie Karol kompletna tragedia pogoda zablokowała mnie całkowicie mróz,lód,kra,katastrofa.:)
Jeśli chodzi o gramaturę to mnie interesują rozmiary pomiędzy 10 a 20 g.Takich najczęściej u siebie używam.Z tych które wymieniłeś to te 12 i 20 by mi pasiły. (2012/12/19 13:42)

89krzysztof

Ja też ponad miesiąc jestem bez ryby ... Jadę właśnie na godzinkę porzucać nad Wisłę, może jakiś okoń wpadnie, bo o sandaczu już przestałem marzyć nawet. :/ (2012/12/19 14:04)

turu82

powiem wam tak  opaska ok 500 m co dzień ok 50 osób zawsze coś ktoś łapnie  w piątek było eldorado  kilka sztuk od 8 do 13 kilo to szczupak to wąsacz za brzuch  , są  dnia kiedy jest lepiej  ale częściej jest gorzej to szóstka  czasem padnie to krótki ogólnie  jest ciekawie , mnie jakoś omijają ;;brak doświadczenia" ale najważniejsza jest wiara a ja wieże  (2012/12/19 15:28)

Tomekoo

Witam Panowie , z racji swojej nieustępliwości postanowiłem dziś ponownie zajrzeć nad wodę czy nic tam na mnie nie czekało...doczekałem się jednego brania po cięciu w tępo czułem jak 12cm guma rozciąga się w pysku sandacza i tyle zostawił ładną dziurkę ;)Jak kra nie popłynie w sobote być może zakończę sezon w miejscach gdzie kończyłem rok temu ;)Karolu Wiara jest najważniejsza , zacznij łowić może lżej, tak aby przynęta  długo się bujała i mozolnie ją wzruszaj z dna jak nie biorą na nic to zawsze atakują taki wabik...Lub przeciąż i w poprzek nurtu podbijaj 2-1 itp..Pozdro (2012/12/19 18:41)

ZanderHunter

Ja się nie poddaję...i czasami mi to wychodzi na dobre...:) (2012/12/20 16:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ZanderHunter

...i "łopatki" też czasami współpracują...:) (2012/12/20 16:33)

ZanderHunter

...ale tego kolegę zaprosiłem na Wigilię...:))) (2012/12/20 16:35)

ryukon1975

Piękne ryby Andrzeju.
Jednak patrząc na zdjęcia to nie ryb Ci zazdroszczę tylko tych warunków,które w porównaniu z tym co jest u mnie są wręcz letnie.:) (2012/12/20 16:43)

ZanderHunter

Piękne ryby Andrzeju.
Jednak patrząc na zdjęcia to nie ryb Ci zazdroszczę tylko tych warunków,które w porównaniu z tym co jest u mnie są wręcz letnie.:)

Dokładnie Krzysztofie...:) z tego co słyszałem dzisiaj rano w radiu to na wschodzie -17C a w Wlkp. +3C także rozbieżność jest arcy ciekawa...:) ale czuć już dzisiaj było że od wschodu nadciąga "dziadek mróz"...:)

P:) (2012/12/20 16:49)

szyspinn29

Przepiękne rybki, ale ja bym zaprosił tego pierwszego :) (2012/12/20 17:00)

Tomekoo

Ja się nie poddaję...i czasami mi to wychodzi na dobre...:)

Gratki po raz kolejny i nie ustający ;))Pięknie wymiotłeś ja skończyłem na 4 pstrykach pustych...Jak pozwoli opatrzność Boża pojadę w sobotę-niedzielę zaatakować troszkę rzeczkę może akurat coś pstryknie.Choć mały dla ukojenia roztrzęsionych rąk po spinach ;)Pozdro (2012/12/20 17:14)

Lipkor

Dajesz radę Andrzeju, gratuluję połowu. Widać nowy kijek się spisuje, bo wyniki mówią same za siebie. Powiedz, patyk godny uwagi? (2012/12/20 17:37)

ZanderHunter

Dajesz radę Andrzeju, gratuluję połowu. Widać nowy kijek się spisuje, bo wyniki mówią same za siebie. Powiedz, patyk godny uwagi?

Jak najbardziej Darku patyk godny uwagi leży mi ten Batson...:) na dzisiejszych rybkach pracował sam blank gdyż hamulec mam z reguły skręcony na beton łowiąc plecionką...także dzisiejsza 3 z małym plusikiem nie poszalała...:) czuła szczytówka + mocny dolnik to jest to...:) w razie pytań pisz na priv...:)

P:) (2012/12/20 17:52)

Tomekoo

taki leszek...+ 3 sumy z tego jeden pewnie na życiówkę jak spotkam go znów za rok ;) (2012/12/22 17:20)

Tomekoo

a tu świąteczne pożegnanie bez uścisków (prócz mojego palca) i pocałunków heheh (2012/12/22 17:21)

Iras1975

a tu świąteczne pożegnanie bez uścisków (prócz mojego palca) i pocałunków heheh

Jutro w prawym ramieniu będziesz chyba miał zakwasy.;)

Mnie po dzisiejszym killowaniu tylko nogi i plecy bolą.:)))

(2012/12/22 17:45)

Tomekoo

No walka była , ale co z tego jak można powiedzieć że nie w sezonie...Wolał bym tak ładne pasiaki jak Ty łowić;)Pozdro (2012/12/22 17:51)

ZanderHunter

Koledzy się chwalą no to żebym nie odstawał za bardzo i ja coś zapodam z dnia dzisiejszego...:) tzw. 80-siątka...:) (2012/12/22 18:12)

Tomekoo

Piękny Gratulacje po raz kolejny i nie ustający ;)Mam nadzieje że i ja jutro zobaczę sandacza...Imieninowego ;)Pozdro (2012/12/22 18:17)