Wybory Mistrza Sezonu 2019

/ 14 odpowiedzi / 6 zdjęć
Wątek którego ostatnio nie było a uważam że warto do niego wrócić., brakuje tu takich lżejszych tematów. Starsi na forum go pamiętają. Młodszym przypomnę że pisaliśmy tu o wszystkim. Krótkie relacje z ryb, zdjęcia znad wody, luźne rozmowy, żarty, sprzęt. Dziś dla wielu wędkarstwo to głównie wspomnienia i przygotowania do nowego sezonu ale jest też spora grupa wędkarzy którym warunki i rybostan ich wód pozwolił już rozpocząć sezon. Niżej link do starszego wątku na ten temat w celach poglądowych.

https://forum.wedkuje.pl/f/wybory-mistrza/415490/24
ryukon1975

Zacznę.:) Niżej link do ciekawego filmu poruszającego między innymi aktualne tematy jakie tu są a mianowicie zapora we Włoclawku. Warto zobaczyć w wolnym czasie i czegoś się dowiedzieć. Sporo pięknych zdjęć.

https://www.cda.pl/video/1996110b5

(2019/01/02 07:40)

ryukon1975

Można też obejrzeć na YouTube.
(2019/01/02 07:42)

Iras1975

Melduję się :)
W tym roku jeszcze bez ryby, więc wrzucę coś z listopada zeszłego roku.
Jeziorowa lokomotywa, największy w 2018 :) (2019/01/02 13:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban

W takim razie moje postanowienie noworoczne : złowić na spinning ukleję której okoń Irasa nie zmieści do paszczy :))) (2019/01/02 16:09)

Iras1975

W takim razie moje postanowienie noworoczne : złowić na spinning ukleję której okoń Irasa nie zmieści do paszczy :)))

Bolenia chyba ;)

(2019/01/02 18:29)

ryukon1975

Niestety ja tegorocznymi rybami też się nie pochwalę. Na niebie woda, na ziemi woda, między niebem a ziemią też woda i silny wiatr. Mogę tylko wrzucić zdjęcie z zeszłego roku. Tam nie tylko ryba jest historyczna ale i woda. Ktoś podkupił dzikie bajoro które miałem niedaleko, ogrodził wysoką siatą i drutem kolczastym. Jednak nie jestem płaczka będzie więcej czasu na inne w tym nowe łowiska. Bolenie Irek ! To jest dobry plan. :) (2019/01/02 18:38)

ryukon1975

Moje "mistrzowanie " dalej zawieszone na kołku. Spadło troche śniegu, przyszło troche mrozu. Mam nadzieję że nie stracę instynktu drapieżnika jak to się już w historii zdarzało.:) (2019/01/04 11:18)

Przemas83

Dobre :-D dawno mnie tak nic nie rozśmieszyło Krzysztof hehe ten wilkopodobny ma 3 lata? (2019/01/04 18:58)

barrakuda81

Dobre...Tak wygląda poprawianie natury. Z formy ewolucyjnie doskonałej człowiek stworzył mutanta niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Na wędkarstwo też miałoby to przełożenie. Hodowlana ryba to nie te same geny co dziki osobnik z naturalnego tarła. Wędki do szafy - zęby w ścianę i post....:-( Ale za to jak to z pierwszymi dniami wiosny będzie smakowało...O ,tak - byle do wiosny!:-) (2019/01/04 21:53)

Iras1975

To tzw ewolucja :) jakie czasy, takie psy ;) (2019/01/05 12:09)

ryukon1975

Irku bo to wina tego że ta ewolucja popełniła błąd. Zawsze dążyla do przodu ale ostatnio gdzieś na jakimś skrzyżowaniu postanowiła skręcić. I niestety nie dotyczy to tylko psów.:)
Przemas nie mam pojęcia jaki jest wiek tego okazu na zdjęciu.
Ewolucja ewolucją a za oknem zima, własnie wróciłem z małego rozpoznanie warunków. Są tekie jak wskazuje kciuk na zdjęciu czyli trudno jednoznacznie określić. (2019/01/05 13:34)

ryukon1975

Sarny się zatrzymały w ewolucji. Żadnego piecyka w sypialni czy choćby kawałka koca. (2019/01/05 13:43)

Iras1975

No ja od dobrego roku ostro zawracam. ;) Ostatnio niemal codziennie robię kilometry po lesie, a takie wydrapane place spotykam za każdym razem. U nie regułą jest, że drapią tak ściółkę na wzniesieniach lasu. (2019/01/05 14:44)

ryukon1975

Człowiek to skomplikoane urządzenie. Więc nie jest dziwne że pojedyńcze egzemplarze się czasem psują. Jednak w wielu tematach obecnie wszystko sunie w tym kierunku że walnie cały system. Reset będzie bolesny.
Niżej ciekawy film o człowieku właśnie. Długi i nie lekki ale ...

https://zalukaj.com/zalukaj-film/29193/czlowiek-human-2015.html (2019/01/07 06:00)