Zaloguj się do konta

Wybory do Europarlamentu

utworzono: 2009/06/07 19:21
withanight88

Tak z ciekawosci chcialem zapytac kto byl lub wybiera sie na dzisiejsze wybory do Europarlamentu??? wybrac nowych kolejnych złodzieji:) [2009-06-07 19:21]

spines21

ja bylem glosować.
kiedyś zmuszano do glosowania-to nie chodziłem.
teraz mam takie prawo i korzystam z niego.
napewno nie wszyscy europoslowie to bohaterowie z mojej bajki,ale określanie ich ryczałtem złodziejami to mówiąc oględnie nieporozumienie.
nazywając kogoś zlodziejem warto mieć na to argumenty.
inaczej to bicie piany. [2009-06-07 19:38]

Choć jeszcze nie mogę iść na wybory to się wypowiem.
Każdego co znam mówi mniejwięcej tak samo:
- Po co? Żeby dać im zarobić miliony?

W Warszawie o godzinie 12:00 przybyło do lokali wyborczych aż 9% osób zameldowanych w Warszawie. [2009-06-07 19:39]

Największa frekfencja to 13% w jakiejś małej mieścinie [2009-06-07 19:40]

withanight88

spines21 a kto zabiera Ci co miesiac 3/4 Twojej wyplaty? [2009-06-07 19:43]

spines21

policz mi to.
masz wrażenie,że europosłowie? [2009-06-07 20:13]

withanight88

oni nie sa jeszcze zadnymi europosłami. Dopiero bedą. Widze , ze zyjesz w dostatku i nigdy Ci niczego nie brakowało. [2009-06-07 20:24]

europarlament to zesłanie na emeryturę dla miernot które znalazły sobie sposób na życie-polityka. o niczym nie decydują ,wybierani po to aby pozbawić ludzi praw i wolności obywatelskich. [2009-06-07 20:28]

withanight88

jednak odezwal sie ktos kto podziela moje zdanie... [2009-06-07 20:31]

spines21

jeśli o niczym nie decydują to jakim sposobem mogą pozbawić ludzi praw albo nie daj Boże wolności obywatelskich? [2009-06-07 20:33]

nie ma się co oszukiwać i wmawiać sobie że głosując masz na cokolwiek wpływ.piękne słowa deklaracji i obietnic to tylko farmazon,aby się do żłobu przyssać, bo liczy się tylko interes garstki krezusów ,bo tylko z tego stołu można uszczknąć tłusty kąsek dla siebie. [2009-06-07 20:39]

spines21, takim to sposobem,że kierują nimi ci których interes sie liczy,a żeby te interesy mogły kwitnąć potrzeba kontroli nad społeczeństwem całego kontynentu. ogólnie można określić cały ten bajzel teatrzykiem lalek na sznurkach...czy jeszcze coś nie jasne? [2009-06-07 20:44]

spines21

oczywiście,że mam wpływ.głosuje na tego który moim zdaniem będzie reprezentował moje interesy.jeżeli nie głosuje to wybiorą innego,może gorszego.
będą następne wybory to się gościa rozliczy.jak głupi to do domu.
chce się utrzymać to musi być w porzo.na tym polega demokraciapodobno to zły ustrój.tylko ,że na razie nie wymyślono lepszego.
takie mam zdanie i go nie zmienie
pozdro [2009-06-07 20:49]

To jest właśnie obraz naszego społeczeństwa - 2 szare komórki ścigają się wzajemnie i nic nie wskazuje, że się dogonią...

W PZW jest identycznie. [2009-06-07 21:01]

spines21

ta metafora-jeżeli można prosić -co szanowny pan ma na myśli? [2009-06-07 21:05]

szkoda ,bo to świadczy tylko o tym ,że jesteś zatwardziały w poglądach, a to krok do fanatyzmu co jak wiadomo nic dobrego nie wróży.od dwudziestu lat rozliczamy jełopów co obiecują japonie irlandie i H.. wie co jeszcze .zamieniamy głup

spines21

po co te 2komórki miały by się dogonić? [2009-06-07 21:06]

Też jestem ciekaw tej metafory. Uważam, że nie chodząc na wybory i nie oddając głosu oświadczamy że nam zwisa co się w kraju i poza nim dzieje. Jeżeli nie ma odpowiedniego kandydata można oddać głos nieważny [2009-06-07 21:08]

pyniek, w pzw siedzą takie wyżeracze że sie w pale nie mieści jaki kokos tłuką naszym kosztem. [2009-06-07 21:08]

spines21

panie pyniek-proszę zauważyć,że my dyskutujenmy bo mamy inne poglądy.i dobrze,że można tak dyskutować,bez obrażania się,że tak powiem jest to dyskusja jak najbardziej kulturalna.i merytoryczna.

[2009-06-07 21:15]

na tym to polega [2009-06-07 21:17]

spines21

zawsze chce się przekonać do swoich racji,że nie zawsze wychodzi-trudno.
było by dziwne jak wszyscy by się zawsze zgadzali.
więc może porównanie z gonitwą nie było najlepsze.
moim zdaniem
pozdro [2009-06-07 21:22]

Grzegorz_Mik

Nie głosując głosujemy pośrednio za tymi których wybiorą inni . Niezależnie od frekwencji wybory i tak są ważne i wybrani przez tych nielicznych będą nas reprezentować w Euro Parlamencie . W poprzedniej kadencji Euro Parlamentu mieliśmy kilku Euro Posłów którzy nam chwały nie przynieśli a wręcz odwrotnie byli powodem wstydu i pośmiewiska z Polski na świecie . Są takie grupy społeczne które na wybory pójdą zmobilizowane przez różnego rodzaju ugrupowania i to nie tylko polityczne i będą głosować za wskazanymi przez swych „idoli” kandydatami . Nie biorąc udziału w wyborach zgadzamy się na tych kandydatów których wybiorą inni i nie będziemy mieli prawa narzekać że tacy ludzie będą nas reprezentować w Euro Parlamencie . Demokracja polega na tym że rację ma większość ale tylko ta która zabiera głos . Nie zabierając głosu zgadzamy się z poglądami tych którzy głos zabrali bo to ich głos będzie się liczył . Pozdrawiam Grzegorz [2009-06-07 21:57]

withanight88

"oczywiście,że mam wpływ.głosuje na tego który moim zdaniem będzie reprezentował moje interesy" kolego spines nie oszukuj sie w tej , w tej calej szajce niema zadnego ktory by w pełni zadbał O Twoje interesy bo maja je gdzies!!!!!!! Jedyne w czym oni sa dobrzy to w stwarzaniu pozorow przed wyborami!! Mowia o swoich ambitnych utopijnych planach, ktore za wszelka cene beda pragneli zrealizowac - a 10 procent z tego nie zrobia jak im wladza uderzy do glowy i zwyklego obywatela maja gleboko w d............ie!!!! "będą następne wybory to się gościa rozliczy" i co mu zrobisz?? jak go rozliczysz? wtedy taki juz bedzie ustawiony do konca zycia bo tak sie nachapie!!!!!! [2009-06-07 22:06]

Jak nie zagłosujesz to inni tak zagłosują i też się nachapie. A głosując możesz zdecydować, który się nachapie [2009-06-07 22:09]

Nie chcę uświadamiać dlaczego powinno się głosować tylko wytłumaczcie mi dlaczego ludzie nie głosują? 27 % głosujących na taki kraj to jest wstyd. Tłumaczenie że nie będziemy napychać kabzy złodziejom? Niczego nie zmienią takie tłumaczenia. Znowu będą kwiatki typu kąt ugięcia euro-ogórka, kolor czerwieni euro-jabłka. Zgadzam się z Grzegorzem kto nie głosuje niema prawa narzekać [2009-06-07 22:12]