Wybór plecionki

/ 7 odpowiedzi
Cześć zamierzam kupić nową plecionkę ma ona słuzyć na okonie i szczupaki. Znalazłem sobie użytkownika na allegro który ma plecionki i gumy które od razu sobie bym zamówił, jakieś pudełka przypony. Ale czy te plecionki które niżej daje link są dobre?
https://allegro.pl/plecionka-okragla-mikado-nihonto-fluo-0-06-150-i7034280146.html
https://allegro.pl/plecionka-mikado-nihonto-green-zielona-0-10-150-i7097617812.html
https://allegro.pl/plecionka-mikado-nihonto-black-czarna-0-10-150-i7097588455.html
Rozmiary są jeszcze inne i powiedzcie mi czy są one dobre czy słabe ale tak uczciwie. I od razu jaką średnicę i który kolor gdybym miał się zdecydować?
Rotkanek


I jeszcze nie dopisałem co sądzicie o przyponach wolframowych z firmy YORK? (2018/09/09 11:01)

Adam01


Posiadam żółtą, średnica 0,10mm- oceniam na słabą, jest sztywna, wydaje mi się płaska a jedynym plusem jest to, że nie traci barwy. Wcześniej używałem Mikado Xplode i byłem o wiele bardziej zadowolony pomimo schodzącego powoli zielonego koloru. W przyszłym sezonie obecna Nihito idzie do kosza. (2018/09/09 12:32)

Sith


Rotkanek, nie napalaj się na Nihonto, bardzo średnia jakość, Xplode jeszcze słabsza, używałem obydwu, mizeria, chyba że baaardzo rzadko wędkujesz, to po przewinięciu wystarczy Ci na 2,5 sezonu. Co do koloru to mam nieco inne doświadczenia niż Adam01, żółta po kilku godzinach robi się bardzo bledziutka, najlepiej trzyma kolor czarna.
Proponuję nieco droższy KAMATSU Techron Olive Green. Bardzo przyzwoita, mocna, nie zawiedziesz się na niej.
Co do grubości, to na okonie 0,03-0,04 w zupełności wystarczy, choć na te rybki preferuję żyłkę. Na szczupaka 0,14-0,16 to max, rzadko trafiają się okazy w łowiskach wyniszczonych przez PZW.
Przypony polecam też KAMATSU Volfram CX Carbon, nie skręcają się, a przynajmniej nie tak szybko jak inne przypony wolframowe. (2018/09/09 17:57)

kaban


W tym sezonie jadę na Nano Clear 8 Braid Dragona o średnicy 0,06 i jestem bardzo zadowolony i co wytrzymałości i co do widzenia jej nad powierzchnią co też jest ważne. Fakt jest taki, że łowię głównie ryby tzw średniej wielkości więc większe średnice mnie nie interesują. (2018/09/09 18:58)

Rotkanek


A jeśli łowię praktycznie codziennie od 10-30 min czasem godzinkę to na 1 sezon starczy? Bo chciałbym taką plecionkę kupić bo kasy trochę brakuje a jeszcze fajne przynęty chciałbym. (2018/09/09 21:21)

homecactus


Mikado nihonto - miałem żółtą o srednicy 0.14- straszny syf, wyblakła bardzo szybko ale najgorsze że się rozwarstwiała... Ostatnio używam jakiejś taniej od dragona (całkiem spoko) oraz na drugim kołowrotku kastking z aliexpress - bardzo tania i nie mam jej nic do zarzucenia. (2018/09/09 21:53)

Sith


A jeśli łowię praktycznie codziennie od 10-30 min czasem godzinkę to na 1 sezon starczy? Bo chciałbym taką plecionkę kupić bo kasy trochę brakuje a jeszcze fajne przynęty chciałbym.
Wątpię i 50 PLN do kosza, czy nie lepiej wydać 60 i wyrzucić dopiero po 3 sezonach? Poszukaj jednak Techrona na Allegro.
  (2018/09/10 06:46)