Wybór bata-opinie

/ 17 odpowiedzi
Witam.

      Chciałbym zakupić wędkę do metody spławikowej. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą metodą. Potrzebny mi kijaszek - bacik na który będę łowił na rodzinnych wypadach nad wodę i nie będę musiał zabierać całego majdanu do metody gruntowej. Sprzęt ma być raczej średniej klasy i nie chciałbym, żeby był to sprzęt z najniższej półki. Planuje zabawę z rybkami małymi i średnimi na wodzie stojącej lub na rzecze między główkami (woda prawie stojąca).

Z batów 6 lub 7 metrowych upatrzyłem sobie:

Kongera Arcus Pole
Kongera Impact Pole
Mistarlla Torella Pole
 
Co sądzicie o tych batach? Nadmieniam że moje łowienie będzie rekreacyjne i  niezbyt częste.
Czy jest sens inwestować w te baty, może zakupić coś taniego np. Mikado Golden Lion Pole 6 m za 50-60 zł lub coś w granicach 100 - 150 zł skoro mam wędkować rekreacyjnie i sporadycznie.
 Może jacyś doświadczenie "batmani" doradzą jakiś w miarę przyzwoity kijaszek uwzględniając charakter mojego typu łowienia. Bardzo proszę o wypowiedzi.
ba-baracusa


Cześć również miałem mieszane myśli jak ty ;) Dwa lata nie mogłem się zdecydować czy kupić coś lepszego czy pozostać z batem 5m za 30zł. W tym roku się zmobilizowałem i kupiłem arcusa 700 i powiem ci że nie żałuję super się łowi i lżej niż szklakiem hehe pozdrawiam. (2014/07/10 19:16)

u?ytkownik102837


Z tego co czytałem na forach to arcus w tej cenie byłby najlepszy, chociaż kolego muszę od razu zaznaczyć że kij za taką cene nie będzie zbytnio finezyjny. Na twoim miejscu wolał bym dołożyć i kupić coś lżejszego ponieważ machanie kilka godzin takim batem to nie jest żadna przyjemność.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/10 21:08)

stefan88


Witam! Ja posiadam Konger Spirado Pole 600/30 i bardzo sobie chwalę. Bez problemu wyciągałem karpiki ponad kilogram. Nie robi się z niego banan, a i na wietrze ładnie się zachowuje. Na początku upatrzyłem jakiegoś bata 6 m za 40 zł, ale zdecydowałem się na tego za 90 zł i nie żałuję...chociaż po kilku godz łowienia w rzece ręka się męczy-waga 374 g. (2014/07/10 22:28)

unix


Witam
Z wymienionych niestety, żadnego nie posiadam więc się nie wypowiem.
Na spławik chodzę z batem Konger Medalist GTX 700 i chociaż nie jest to super lekki bat, bo waży 400g to trzymanie go jedną ręką nie sprawia mi problemów. Wyciągałem  już na niego Karpiki około 3kg i Lina 40cm ~2kg i wędka świetnie amortyzuje odjazdy silnych ryb.

Pozdrawiam  (2014/07/10 23:17)

u?ytkownik102837


Witam
Z wymienionych niestety, żadnego nie posiadam więc się nie wypowiem.
Na spławik chodzę z batem Konger Medalist GTX 700 i chociaż nie jest to super lekki bat, bo waży 400g to trzymanie go jedną ręką nie sprawia mi problemów. Wyciągałem  już na niego Karpiki około 3kg i Lina 40cm ~2kg i wędka świetnie amortyzuje odjazdy silnych ryb.

Pozdrawiam 

To i tak nie aż tak mało mój bat 7m waży 270g i śmiało mogę przyznać że jest on finezyjny. Takim kijem to już można machać dłuższy czas tylko że cena nie ta. (2014/07/10 23:22)

Artur z Ketrzyna


Z batów 6 lub 7 metrowych upatrzyłem sobie:

Kongera Arcus Pole
Kongera Impact Pole
Mistarlla Torella Pole
 
Co sądzicie o tych batach? Nadmieniam że moje łowienie będzie rekreacyjne i  niezbyt częste.

Co mogę ci poradzić?
Tak naprawdę to ty sam musisz określić który będzie dla ciebie najlepszy. To znaczy najbardziej pasował, pod względem pracy i innych parametrów.
Najlepiej udać się do sklepu i je obejrzeć, pomacać i zobaczyć który będzie najlepszy dla Cieie.

Przy wyborze wędziska, nas możesz się zapytać czy dany kij się spisuje i czy nie ma z nim jakiś perypeti. Złamana szczytówka, odchodzący lakier, czy też składający się blank, czy odpadające uszko, itd.
Wybierając wędzisko. Musisz pod uwagę wziąć; rodzaj łowiska, wielkość poławianych ryb, i czego oczekujesz od wędziska. (2014/07/10 23:36)

eazy-e-1997


Mam Konger Impact Pole 700 i zdecydowanie polecam. Bat jest lekki, sztywny i szybki. Hol ryb to sama przyjemnośc. Miałem okazję łowić także Jaxon inspiral pole 700 i też jest wart uwagi. (2014/07/11 18:42)

unix



To i tak nie aż tak mało mój bat 7m waży 270g i śmiało mogę przyznać że jest on finezyjny. Takim kijem to już można machać dłuższy czas tylko że cena nie ta.


Nie pisałem, że to mało...
"i chociaż nie jest to super lekki bat, bo waży 400g to trzymanie go jedną ręką nie sprawia mi problemów" 
   (2014/07/11 21:25)

Kubaaa


Zaproponował bym bacika Mistrall Siro Competition.W cenie 175zł majstersztyk.Mam 7 m , ale chętnie zamienił bym na 6m.Kijek jest lekki (248g) i naprawde fajnie się nim łowi.Gorąco polecam spokojnie radzi sobie z większymi leszczami i niedużymi karpikami.W tym sezonie spokojnie wycholowałem na niego ok. kilogramowego karasia na bardzo delikatnym wiosennym zestawie ;)Polecam ;) (2014/07/12 17:06)

amelasty


jesli nie szkoda Ci wydac ok 170zl to polecam cos takiego
http://allegro.pl/bat-mistrall-competition-siro-pole-6m-5-25g-fish-i4347853902.html
mam go od kilku dni i jestem bardzo zadowolony. bacik jest leciutki i zgrabnie wyglada. nie to co moj poprzedni konger ;] poki co najwieksza ryba jaka przy jego pomocy wyjalem byl leszczyk ok 400g ale wedzisko bardzo ladnie pracowalo. (2014/07/12 22:43)

happytommy


Witam wszystkich,

Chciałbym się podpiąć do pytania, bo też szukam bata 6-7 m.
Myślałem o Konger Impact, Arcus lub Medalist lub wyżej wspominanym Jaxon Spiral Inspiral albo Mistrall Competition Siro.

Byłem dziś w sklepie wędkarskim, przymierzyć i pooglądać i nie usłyszałem zbytnio pochlebnych opinii o tym Jaxonie. Mało tego gdy zapytałem o Mistrala Competition SIRO to sprzedawca powiedział że Jaxon i ten Mistral to te same wędki, które różnią się tylko logiem.

Moje pytanie, którego z tych w/w batów byście polecili. Lub może jeszcze inne w cenie do max 270 zł. I który najbardziej się nadaje do średniej wielkości ryby?
Będę łowił głównie na Odrze, Osobłodze i stawach i chciałbym tym batem wyciągać średnie ryby, leszcze, liny.

Za wszelkie opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam (2015/02/28 23:27)

u?ytkownik139006


Kiedyś łowiło się tylko szklakami i nikt nie narzekał, teraz kilkadziesiąt gram robi różnicę, dla mnie to trochę śmieszne. Potrafiłem łowić kilka godzin batem made in zsrr i ręka mi nie odpadała. (2015/02/28 23:49)

pablo1998xd


posiadam impact,arcus i mistarlla siro competition pole. Wszystkie chyba 6m. Wedlug mnie najlepszy z tych trzech jest mistrall. Arcusem nie łowie bo pękł mi wzdłuż na 0.5 kg leszczyku ( nie uwzględnili gwarancji ). W mistralu gdy złamała mi się szczytówka Z MOJEJ WINY (szedłem z rozłożonym batem wiążąc sb zestaw i nadziałem się jego szczytówką na drzewo UWZGLĘDNILI gWARANCJĘ bez problemu i za parę dni mogłem łowić). naprawdę zajebisty bacik

(2015/03/03 09:40)

happytommy


Właściwie to waham się już tylko pomiędzy Konger Impact a Mistrall Competition Siro, oba miałem w ręce i oba są super, sprzedawcy bardziej polecali Kongera Impacta.

dodatkowo natrafiłem jeszcze na sensas Mirage Tele Pole 700 za 225 zł, sprzedawca zachwalał mocno tego bata. Co o nim sądzicie?

dziękuję (2015/03/03 14:37)

paweldd


Właściwie to waham się już tylko pomiędzy Konger Impact a Mistrall Competition Siro, oba miałem w ręce i oba są super, sprzedawcy bardziej polecali Kongera Impacta.

dodatkowo natrafiłem jeszcze na sensas Mirage Tele Pole 700 za 225 zł, sprzedawca zachwalał mocno tego bata. Co o nim sądzicie?

dziękuję



Pamiętaj że sprzedawca nie zawsze musi być uczciwy i np. może chcieć ci sprzedać jakiś badziew który zalega w magazynie dwa lata. Co do batów to nie miałem z nimi styczności. Ale szczerze siedmiu metrowy bat sensasa za 200 zł jakoś do mnie nie przemawia. (2015/03/03 17:35)

MARCIN CK


Witam wszystkich,

Chciałbym się podpiąć do pytania, bo też szukam bata 6-7 m.
Myślałem o Konger Impact, Arcus lub Medalist lub wyżej wspominanym Jaxon Spiral Inspiral albo Mistrall Competition Siro.

Byłem dziś w sklepie wędkarskim, przymierzyć i pooglądać i nie usłyszałem zbytnio pochlebnych opinii o tym Jaxonie. Mało tego gdy zapytałem o Mistrala Competition SIRO to sprzedawca powiedział że Jaxon i ten Mistral to te same wędki, które różnią się tylko logiem.

Moje pytanie, którego z tych w/w batów byście polecili. Lub może jeszcze inne w cenie do max 270 zł. I który najbardziej się nadaje do średniej wielkości ryby?
Będę łowił głównie na Odrze, Osobłodze i stawach i chciałbym tym batem wyciągać średnie ryby, leszcze, liny.

Za wszelkie opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Zdecydowanie Mistrall Siro jest mocniejszym batem (pusta szczytówka ) I wcale nie są to te same baty co Jaxon. (2015/03/03 20:54)

happytommy


Po dłuższych poszukiwaniach, oględzinach oraz opinii znajomych wędkarzy kupiłem Trabucco Erion x-lite 700 Pole, 315g. Nowy bat w ofercie tej firmy na rok 2015. Jak przetestuję to napiszę jak się nim łowi. dziękuje za pomoc i pozdrawiam. (2015/05/06 15:40)