Zaloguj się do konta

Wybór żyłki-opinie

utworzono: 2014/06/18 14:51
Debur

Witam chciałbym kupić takie żyłki:0,20 na główną i 0.18 na przypon czy warto? http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=21678 http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=21677 Jeśli żyłka przyponowa będzie leżała w domu na oryginalnej szpulce i bede ja ucinał po troche na przypony to bede musiał ja po roku czy cos wyrzucic bo bedzie nie dobra czy tyla ta co jest na wedce sie niszczy pomóżcie mi. [2014-06-18 14:51]

Debur

Czy ta żyłka będzie dobra na spławik(karpie,płotki,leszcze,sumiki,liny)? [2014-06-18 14:54]

darek-salamon

Kazda się niszczy nawet ta nieuzywana.Traci swoje własciwości przez powietrze ,światlo itd.Wiec wskazane jest wymiana zyłki na kołowrotku raz w roku ,zalezy to od częstotliwosci wedkowania oczywiście ,niektórzy robią to częsciej .Żyłka przyponowa musi być przechowywana w ciemnym suchym miejscu.Ja co sezon kupuje nowe.Na spławik przyponowe stosuje strofta 0.12 -1.80 kg.Jestem ich pewny ,holowalem 1.5 kg liny jak i 3 kg karpie.Często przecieram płynem do mycia naczyń na kołowrotku  .wysnuwam i przez gabkę nawijam.Robie tak co piąte wedkowanie zylka na gabce zawsze coś zostawia brazowe naloty .Żyłka czym starsza traci na wytrzymalosci niestety. [2014-06-18 15:23]

Debur

Ok, dzieki za odpowiedz czyli nie warto kupić 150M żyłki przyponowej bo pewnie i tak przez ten rok jej nie zużyje a się zniszczy tak?Moge kupić obojetnie jaką zyłke aby była o 0,2mm ciensza od glownej tak?Czyli jak glowna bedzie miala 0,20 to przypon 0,18 i bedzie dobrze? [2014-06-18 15:41]

pompips

Przypony stosujesz dostosowane do metody haka i wielkości ryb nie ma jednej żelaznej reguły.
Będziesz łowił karpie na sztywne przypony włosowe to będą one grubsze od żyłki głównej.
Będziesz łowił drobne rybki to haka malutkiego do żyłki 0.18 nie  zawiążesz.
Linkę główną dostosuj do metody wędziska i populacji ryb w zbiorniku.
Żyłki przyponowe kosztują grosze dobre kupisz już za 10 zł za 50 metrów kup kilka np 0.10 0.14 0.16 zobacz że mają one wysoką wytrzymałość w kilogramach a masz jeszcze hamulec w kołowrotku.
Jak sprzęt i zbiornik ci pozwala łów jak najdelikatniej będziesz miał więcej brań i lepsza zabawę.
[2014-06-18 15:53]

Debur

Czyli zrezygnować z takiej grubej żyłki jeśli bede łowił na ziarenko kukurydzy,czerwony robak czyli na haczyk rozmiaru 8P.S Mam jedna dobra wędke za 300 zł do metody spławikowej i dobrą do spiningu i teraz nie wiem czy lepiej założyć drugi zestaw spławikowy na ten dobry spinning czy na chinski teleskop ktory jest warty może 35 zł?Co polecacie? [2014-06-18 16:08]

Debur

Czy haczyki roz8 będa dobre do tej żyłki i czy taki rozmiar jest dobry na kukurydze,czerwonego robaka?Czy spławik 3g będzie uniwersalny?Jaki rozmiar krętlika wybrać aby był wytrzymały i nie duży? [2014-06-18 16:31]

darek-salamon

Np.masz żylkę główną nr 0.16 dajesz przypon 0.12.Masz zyłkę główną nr 0.20 dajesz 0.14 itd .Mozesz dać 0.18 glowna i przypon 0.14 i ten haczyk od nr 8 do 10 .Splawik ja np. Łowię często na przelotowe 3,5 gr i to wystarcza na spokojne wody.Wedka pytasz ?raczej łap na tą chińską nie niszcz spiningowej,A co ze 35 zł to łapac nie mozna? Chyba ze totalny zlom to nie ,przelotki uszkodzone itd.kretliki zakladam Jaxona barylkowe nr 18-ście. [2014-06-18 17:17]

pompips

Czyli zrezygnować z takiej grubej żyłki jeśli bede łowił na ziarenko kukurydzy,czerwony robak czyli na haczyk rozmiaru 8P.S Mam jedna dobra wędke za 300 zł do metody spławikowej i dobrą do spiningu i teraz nie wiem czy lepiej założyć drugi zestaw spławikowy na ten dobry spinning czy na chinski teleskop ktory jest warty może 35 zł?Co polecacie?


Jaką masz wędkę ?
Na spławik łów aktywnie czytaj starczy jedna wędka i tylko jedna.
Weź wszystko na logikę i powoli zbadaj dno dostosuj zanętę zbadaj głębokość. Wszystko było na łamach forum wielokrotnie opisywane i również w necie znajdziesz sto tysięcy filmików na temat.
Generalnie skorzystaj z funkcji wyszukiwania zarówno w serwisie wędkuje.pl jaki w internecie.


[2014-06-18 19:30]