Zaloguj się do konta

Wybór gruntówki(feeder)

utworzono: 2009/10/23 16:33
klimoszque

Myślałem nad wędką typu feeder z dużym ciężarem wyrzutu tzn tak gdzieś 100-120 gram; hm myślałem nad
-MIKADO UV Ultraviolet Heavy Feeder 420/120
-MIKADO Ultraviolet Feeder 390/120
-Mikado SILVER EAGLE Heavy Feeder 390/120g
i kompletnie nie wiem jaki kołowrotek . Pozdrawiam

jeśli mam złe typy prszoe polecić mi coś lepszego z czego będę bardziej zadowolony z góry dziękuje, niestety na kołowrotkach sie totalnie nie znam i nie wiem co do tego dobrać
max cena całego zestawu 500 zloty (feeder+kolowrotek)Pozdrawiam
łowie na grunt, spirala z rurka przeważnie, głownie wody stojące chodź jeśli kupie fedeerka także na rzeki typu mikado Ultraviolet Twin Feeder także wybiorę się na rzekę możne z 2-3 razy w roku tak wiec jak mowie głownie wody stojące staralem sie wyczerpujaco opisac moje cozekiwania icv zekam na pokorna krytyke [2009-10-23 16:33]

przemo1980

Odradzam Ultraviolet, jest wykonany z delikatnego materiału. Ja kupiłem sobie Mikado Goldenbay 390 i jestem bardzo zadowolony,mało tego to poleciłem ten kijek już kilku osobą, oczywiście też kupili i są zadowoleni. Co do kołowrotka to ja do tej wedeczki kupiłem Spro Dragmaster X-Class. Też fajny sprzęcik,polecam. [2009-10-23 16:48]

klimoszque

a moze ktos jeszce sie wypowie? [2009-10-23 18:11]

KONIO

Witam.Ja mam ultraviolet ale matchówke ,no kijek całkiem niezły piękna akcja, wiec myśle że feeder też będzie ok , a co do kołowrotka to polecam Dagona albo Okume ,okumy sa dosyc ciezke ale niezawodne i solidne POZDRAWIAM!!! [2009-10-23 18:12]

kufel-25

łowię troche na feedery polecam robinson cena ok 200 miałem mikado 420 i robinson 390 oba ć.w 120 dalej rzucałem robinsonem kijek mikado był strasznie mięki na całej długości i barnia na nim gorzej było widać niż na robinsonie (sztywniejszy ale bardzo czuła szcztówka) [2009-10-23 21:21]

przemo1980

To kolego kufel-25 wez kijek 420 Mikado i 420 Robinson o wszystkich takich samych parametrach i dopiero porównuj. Nie to żebym obstawał za Mikado bo mam i feederka Robinson i też spisuje sie dobrze,ale jak dla mnie Mikado Golden Bay jest super. Widomo różne upodobania... [2009-10-23 21:42]

klimoszque

a taki zestaw kolowrotek OKUMA TRAVERTINE BAITFEEDER Travertine 40
oraz wedzisko MIKADO Golden Bay Feeder 390/140g
tylko ten feederek jest do 140 gram troche duzy i nie wiem czy ta okuma da sobie rade z nim chodzi mi o model 40( lozysko 4+1 przelozenie 1:4.8 zylka 0,35/130 waga330g) natomiast model 45 (lozyska 4+1 przelozenie 1:4.3 zylka 0,40/130 waga 430g) [2009-10-24 13:06]

przemo1980

Okuma Travwrtine Baitfeeder spoko kołowrotek, da sobie rade... [2009-10-24 17:14]

KONIO

Okuma 40 da rade spokojnie kolega ma racje:) ZDROWIA!! [2009-10-25 20:53]

dragtom

ja posiadam mikado a kind of magick 360/120 fajny kijek a golden ... tez spoko tylko do troche ciezszego łowienia jest sztywniejszy ale kwestia kto co lubi [2009-10-26 18:39]

szczepcio

Ja wędkuje na MIKADO ultraviolet heavy feeder 360cm i 120gr wyrzut.Twierdzę że jest to bardzo dobry i mocny kij.Można założyć obciążenie 120gr i śmiało rzucać do wody zestaw nie bojąc się że złamie.Nieraz ciągnąłem z ogromną siłą na zaczepach choć nie powinno się wędką szarpać i kij wytrzymał.Co do kołowrotka to polecam ZEBCO z wolnym biegiem i większa szpulą.Jest to bardzo wytrzymały kołowrotek i nadaje się do feedera,a wolny bieg niekoniecznie musi być używany do połowu karpi.Ja go używam na rzekach jak wchodzę na noc do samochodu.W razie większej ryby nie zabierze mi wędki do wody.Pozdrawiam. [2009-10-27 08:42]

No to i ja sie wtrącę, by zapomnieć o rtym co sie dzieje na portalu.
Może jestem inny, albo może mam jakiś dziwny uraz ja niektórzy usiłuja czasem mi wmówić, ale zupełnie inaczej podchodzę do sprzętowych spraw. Nie doradzę żadnej konkretnej wędki, bo nie mam pamięci do nazw. Oczywiście mozna pogadać z Kolegą Google i potem doradzać, ale po co?

Dla mnie istotnymi kryteriami są:

1. Cel, do jakiego ma słuzyć kij.
2. Kategoria wagowa zdobyczy. ( nie nastawiam się na taaaaakie okazy)
3. Odległości na jakich łowię.
4. Praktyczność w transporcie i na łowisku.
5. Przedział cenowy.

Zapewniam, że stosując te kryteria, można dobrać sobie całkiem dobry sprzęt.

I nie jest wtedy ważne, czy wędkę robili w Mikado, u Robinsona, czy też Jaxonie.
Wezmę do ręki, czuję masę wędziska. Pomacham nim, widzę mniejwięcej jak śmiga ia jaki jest sztywny. Przeczytam oznaczenia, poznam C.W. pooglądam ze wszech stron jak jest wykończony kijaszek, a następnie pytam o cenę.

Ot i cała tajemnica. A jeśli czyta sie reklamy w internecie, opinie na Allegro, to tam każda opisana wędka jest tą najlepszą.

Pozdrawiam. [2009-10-27 09:45]

Polecam mniejsze kołowrotki z wolnym biegiem np Robinson Solaris czy Maxim .Zwróć uwagę na ofertę Dragona , Mistrall a już zupełnie obowiązkowo na Cormorana .Na kołowrotki tego z ostatnich wymienionych przeze mnie producentów - moją uwagę zwrócił kol Tinca - doradzając kupno k - ka gruntowego Cormoransinus br 3 pi .Okuma także posiada kołowrotki gruntowe w swej ofercie - rozejrzyj się również i w tej kategorii . [2009-10-27 14:25]

A może odpowiedni byłby SPRO VANATEC 400 ? Myślę ze to niezły kołowrotek . [2009-10-27 14:26]

Z wędzisk gruntowych - poleciłbym jeszcze niedrogi teleskopowy feeder - ROBINSON CARBO MIX T POWER FEEDER . [2009-10-27 14:28]

goryl25

to i ja dołącze się do tematu . Mam takie pytanko : czy kołowrotek Cormoran Match Master Feeder 6Pi 4500 będzie dobrym kołowrotkiem do feedera c.w. 140 g ?? mam zamiar łowić na rzekach o bardzo silnym uciągu i na jeziorach , będe łowił : PŁOCIE , LESZCZE , WĘGORZE , WZDRĘGI , LINY , KARASIE . proszę o odpowiedź . [2009-11-04 17:07]

Nie chcę tu robić kryptoreklamy, ale miałem okazję testować ten kołowrotek i moim zdaniem jest to naprawdę maszynka warta swojej ceny. Mnie nie podobała się korbka (uchwyt), ale poza tym naprawdę mocna przekładnia, płynna praca i jeden z największych atutów - szpula o dopracowanym profilu i stosunkowo dużej średnicy, piękne układanie żyłki. Jak dla mnie idealny do cięższych gruntówek, w tym również feederów. Najlepiej sprawdzał się z żyłkami od 0,18 do 0,30mm, fakt, że tych cienkich wchodzi bardzo dużo. [2009-11-04 17:49]

goryl25

tinca mam do ciebie pytanko : mówisz że nie podoba ci się korbka , czy to znaczy że nie podoba ci się z wyglądu ?? czy wygodnie się choluje bardzo silne trofeum ?? bo zależy mi również na wygodzie kręcenia korbką . [2009-11-04 18:04]

Myślę, że to kwestia gustu i raczej moje subiektywne odczucie. Jestem przyzwyczajony do nieco innych rozwiązań uchwytów. Ten jest dość wygodny i raczej nie powinien w niczym przeszkadzać. Ja podczas bardziej forsownych holów cały czas miałem tendencję do chwytania korbki cała dłonią, wcześniej coś takiego mi się nie zdarzało. Niemniej jednak koledzy z klubu bardzo sobie chwalą ten kołowrotek. Najlepiej gdybyś po prostu wypróbował go w tradycyjnym sklepie. [2009-11-04 18:57]

goryl25

niestety niemam takiej możliwości ponieważ mieszkam na bardzo małej wsi i do najbliższego dobrego sklepu wędkarskiego mam 130 km u mnie to są same sklepy z zanętami a jak z sprzętem to że tak powiem do du... ;) będe zamawiał na allegro , i chyba zdecyduje się na ten kołowrotek bo najbardziej chodzi mi oto żeby dawał rade z ciężkim feederem i silnymi trofeami :) bo mój kołowrotek jest z niższej półki bo niestety taki wiek że nie ma pracy (15 lat) ale tata i mama obiecali mi takie kołowrotek pod choinke :) i jeszcze takie jedno pytanko : czy plecionka Dragon Guide Select Camou 0.18 300m będzie dobra do tego kołowrotka ?? bo ja zabardzo nielubie żyłek bo jak dla mnie są za słabe ponieważ preferuje siłowy hol ryb (niekażdych ale w większości) na aktualnym kołowrotku mam plecionke Dragon Guide Select X-Strong 0.15 150 m i spisuje się niezawodnie, [2009-11-04 19:10]

Nie próbowałem plecionki na tym kołowrotku, więc za wiele ci nie pomogę. Zwróć też uwagę,że pojemność szpuli to ok.280m żyłki 0,35 więc czeka cię założenie podkładu, albo dużej ilości wspomnianej plecionki. Ja z kolei korzystam w większości z żyłek, ale to już kwestia wyboru, każdy ma swoje powody. Myślę, że będziesz zadowolony z zakupu - tak a'propos, warto poszukać również poza allegro w dobrych sklepach internetowych, bo ten kołowrotek można kupić już od 180zł. Pozdrawiam. [2009-11-04 19:33]

goryl25

z tym się liczę że będe musiał dać podkład , ale podkład dam z żyłki a plecionki będe miał aż 300m , już rozglądałem się w innych sklepach internetowych ale z tych które znam dobrze to we wszystkich powyżej 200 zł a ja na allegro mam za 191 zł :) ja też jestem w 101% pewny że będe zadowolony :) [2009-11-04 19:43]