Wybór zestawu feeder

/ 13 odpowiedzi
Witam,
planuję zakup nowego zestawu do feeder, ale nie mogę się zdecydować co wybrać. Wytypowałem sobie trzy zestawy, Shimano, Jaxon i Daiwa. Bardziej skłaniam się ku Shimano i Daiwa ale nigdy nie korzystałem ze sprzętu tych firm. Proszę was o podpowiedź, co lepiej wybrać, a może macie coś innego wartego uwagi.
Daiwa Ninja-X Feeder 3,6m
DAIWA NINJA BR LT 4000-C

SHIMANO ALIVIO CX M FEEDER 3,66
Shimano Baitrunner ST10000RB

Jaxon Feeder Academy L 3,60m
JAXON HERCULES FREE RUN 650 6-OWC
fishark

Shimano zaczyna sie od 550pln, osobiście wybrał bym Daiwę, a na Jaxona bym nawet nie spojrzał.
Alivio miałem kiedyś spina i kołowrotek, szybko oblazł z niego lakier, kiepskie blanki i kiepskie materiały, kij po jakimś czasie sie złamał a w kołowrotku wytarły sie plastikowe tulejki i dostał takich luzów ze po drugim sezonie wylądował w koszu.
Mam wspomniany feeder i kołowrotek Daiwy tyle że bez wolnego biegu jak i inne modele wędek i kołowrotków tej firmy, polecam w 100% jest to mocny sprzęt na lata! (2021/02/01 17:46)

spinningista amator

szczerze mogę polecić Daiwę. Mam kołowrotek z tej firmy i naprawdę dobry. Wędka podejrzewam też dobra (2021/02/01 23:42)

jurasek15

Też brałbym Daiwę. Tylko te kołowrotki? To ma być jakiś karpiówko-feeder? SzczególnieShimano Baitrunner ST10000RB w tym zestawieniu, aż bije po oczach. Pojemność szpuli 350m/0.35. Jak dla mnie feeder to metoda finezyjna, polegająca na obserwacji szczytówki, a nie czekanie na samozacięcie i używanie wolnego biegu aby wedka nie znalazła się w wodzie. Ale każdy modyfikuje sprzęt jak lubi,
Pozdrawiam i zyczę sukcesów. (2021/02/02 07:33)

spinBR

Feeder Daiwy , ja mam kołowrotki Daiwa Emcast BR 3500A i jestem z nich zadowolony pomimo że producent podaje że mają 7 łożysk kulkowych a w żeczywistości mają tylko 4 łożyska ( tak zresztą pokazane jest na schemacie kołowrotka ) a ja go rozbierałem i tak jest . Tańszym kołowrotkiem jest wersja Daiwa Black Widow BR 3500A jest to bliźniaczy kołowrotek z Emcastem tylko bez drugiej podwójnej korbki , drugiej szpuli zapasowej Alu i podane ma tylko 3 łożyska kulkowe ( i chyba tyle ich ma). Pozdrawiam.
Kołowrotek Daiwa EMCAST BR 3500 A 9061788216 - Allegro.pl
Kołowrotek Daiwa Black Widow BR 3500A 7525705956 - Allegro.pl (2021/02/02 17:30)

pzysk

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Byłem bardziej nastawiony na Shimano ale po waszych komentarzach stawiam jednak na Daiwę. Jeszcze raz, wielkie dzięki ;) (2021/02/02 19:20)

Pablo63

Witam, 
planuję zakup nowego zestawu do feeder, ale nie mogę się zdecydować co wybrać. Wytypowałem sobie trzy zestawy, Shimano, Jaxon i Daiwa. Bardziej skłaniam się ku Shimano i Daiwa ale nigdy nie korzystałem ze sprzętu tych firm. Proszę was o podpowiedź, co lepiej wybrać, a może macie coś innego wartego uwagi.
Daiwa Ninja-X Feeder 3,6m
DAIWA NINJA BR LT 4000-C

SHIMANO ALIVIO CX M FEEDER 3,66
Shimano Baitrunner ST10000RB

Jaxon Feeder Academy L 3,60m
JAXON HERCULES FREE RUN 650 6-OWC
Kolego ! Nie podałeś budżetu którym dysponujesz,trudno coś doradzić, (2021/02/08 16:17)

fishark

Kolego ! Nie podałeś budżetu którym dysponujesz,trudno coś doradzić,
Chyba widać z jakiej pólki sprzęt kolegę interesował, zresztą kolega juz wybrał! (2021/02/08 22:17)

POPOS

Witam
Proszę o Wasze sugestie co do sprzętu na rzekę Narew.
Okuma ls 6k (lub jakaś Daiwa lub coś innego) feeder (390 cm. 150-180 g conger,daiwa lub) inne propozycje ).
Z góry dziękuję za Wasze sugestie
Pozdrawiam. (2021/02/21 11:18)

jelec52

Witam
Proszę o Wasze sugestie co do sprzętu na rzekę Narew.
Okuma ls 6k (lub jakaś Daiwa lub coś innego) feeder (390 cm. 150-180 g conger,daiwa lub) inne propozycje ).

Mnie na wiśle i nie tylko sprawdza się Mistrall ZINO UPT120. (2021/03/04 16:53)

Misiek89

Witam
 Dołączam się do pytania. 
Moglibyście polecić feedera do 200 zł?
Z góry dziękuje.
Łowię na sprężynę i zawieszam bombkę jako sygnalizator nie patrzę na szczytówkę czy jest branie do tego mam sygnalizatory brań szczególnie jeżdżę na nocki 
Pozdrawiam jak by ktoś mógł podesłać na email parę linków z wędkami o których słyszeliście albo coś mój email sebastian151189@wp.pl (2021/03/07 11:39)

jurasek15

Witam
Dołączam się do pytania. M
Moglibyście polecić feedera do 200zł?
Z góry dziękuje.
Łowię na sprężynę i zawieszam bombkę jako sygnalizator nie patrzę na szczytówkę czy jest branie do tego mam sygnalizatory brań szczególnie jeżdżę na nocki
Pozdrawiam jak by ktoś mógł podesłać na email parę linków z wędkami o których słyszeliście albo coś mój email sebastian151189@wp.pl

Można powiedzieć, że jak stosujesz sprężynę to po co ci feeder. :) Pamiętam do tej metody miałem jeszcze dwuskładowego , szklanego Tokoza i dawał radę. Ale feeder będzie z pewnością bardziej uniwersalny, szczególnie ten o dużym c.w.
Miałbym teraz kupić wędkę z przeznaczeniem pod sprężynę to wziąłbym to:
Wędka Robinson Carbonic Feeder 3,60m 50-150g cena około 110 PLN-ów
Pozdrawiam. (2021/03/07 13:50)