Wybór zestawu spinningowego

/ 3 odpowiedzi
Witam.
W tym roku planuję modernizację swojego arsenału szczupakowego. Trochę poszperałem i chyba się zdecyduję na chwalony kij Dragon Millenium HD Pike 2,70m 10-35g. Można go dostać w coraz ciekawszych pieniądzach. Czy jest to spowodowane zaprzestaniem kontynuacji serii przez firmę? Niestety nie mam możliwości "pomacania" i sprawdzenia jak leży w ręku. A może ktoś ma jakieś inne propozycje w podobnych pieniądzach?
Drugą sprawą jest kołowrotek. W piwnicy mam dwa kołowrotki bez kija,które leża i się kurzą:
-Mistrall Siro Spin RD30
-Mikado Tessen 4004
Mistrall powinien się nadać,może wytrzyma sezon czy dwa przy średnim spinningu. Ewentualnie rozważałem dokupienie nowego. Wpadł mi w oko głównie ze względu okres gwarancji Ryobi Ecusima w rozmiarze 3000. Ma ktoś doświadczenia z tym młynkiem? Ewentualnie może jakieś inne propozycje do 150zł?
I już chyba ostatnie pytanie hihi odnoście gwarancji Ryobi. Wyczytałem,że po jakimś czasie użytkowania pojawiają się typowe przypadłości typu minimalny luz na korbce itp. Czy w ramach gwarancji serwis uzna mi uszkodzenia tego typu?
Pozdrawiam
ryukon1975


Wędzisko Dragon Millenium Pike jak i cała seria Millenium jest w ofercie firmu Dragon od wielu lat. Miała w tym czasie niewielkie "faceliftingi" stylistyczne jednak blank i zbrojenie jak były niezawodne i chwalone tak nadal są. Seria Millenium jest w katalogu na rok 2014 i zapewne będzie w ofercie na rok 2015. Warto go kupić mam kije z tej serii, polecam. (2015/01/07 18:45)

89krzysztof


Jeśli masz 2 kołowrotki leżące bezużytecznie to użyj ich. Zanim oba zajedziesz nazbierasz na dobry kołowrotek.
Za dobre pieniądze kupisz też np Okume Black Rock do 35gram ( Dobre pieniądze u mnie, bo mam do ożenienia praktycznie nieużywaną) :) (2015/01/07 18:47)

Tusior


Polecam millenium i escusime :) (2015/01/07 18:56)