Zaloguj się do konta

Wybór zestawu matchowego.

utworzono: 2013/07/15 14:36
banan87

Witam
Na forum jestem nowy, jeżeli chodzi o moje dotychczasowe wędkowanie to głównie był to feeder.
Przymierzam się do złożenia nowego zestawu do metody match'owej.
Chciałbym poprosić osoby, które łowią tą metodą o pomoc w wyborze sprzętu. Fundusz jaki chciałbym przeznaczyć na kij + kręciołek to ok 300zł. Co do kołowrotka nie ma dla mnie znaczenia czy będzie z hamulcem przednim czy tylnym ponieważ z obydwoma doskonale sobie radzę. Natomiast jeżeli chodzi o kij, to chciałbym żeby był 3-częściowy. Poniżej zamieściłem parę moich propozycji nad którymi mam dylemat. Jeżeli macie inne propozycję z chęcią zwrócę na nie uwagę :) 
Kołowrotek:-  CORMORAN CORCAST SUPER JET MATCH 4PiF 3000 JAXON SPLENDID RD 300 MATCH OKUMA INSPIRA RD30 MATCH ROBINSON QUARTZ PRO MATCH FD 2508
Kij: -  CORMORAN Distance Match

- YORK DEVIL MATCH

- Jaxon Inspiral Match

- Mikado ESSENTIAL Match

- Konger SPIRADO MATCH

Rynek tak jest nasycony sprzętem, że ciężko podjąć decyzję. Jeżeli chodzi o kij to faworytem u mnie jest wędka konger oraz mikado. Moim zdaniem mają najlepszy stosunek jakości co do ceny, ale być może się mylę? :) co do kołowrotka to z chęcią bym wybrał kołowrotek cormorana z wyższej półki, ale nie chcę przesadzać z kosztami....może kiedyś. Cormoran wymieniony przeze prze kosztuje mniej więcej tyle samo co konkurencja ale oferuje mniejszą ilość łożysk, nie wiem czy odbije się to, aż tak znacząco w trakcie łowienia, natomiast wizualnie najbardziej mi odpowiada. Proszę WAS o pomoc w dokonaniu wyboru, bo już po połowie sezonu a ja chciałbym jeszcze zdążyć połapać tą metodą :)

[2013-07-15 14:36]