Zaloguj się do konta

Wybór wędki na pstrąga-Cormoran ,Daiwa czy Okuma?

utworzono: 2013/01/23 22:05
WOJTAS75

Witam.Może ktoś pomoże w wyborze?1.cormoran black bull 210 2-21 2.okuma black rock 213 4-21.  3.daiwa exceller 1,98  10-25.Ryby jakie chcę łowic to pstrąg i okoń na małej rzeczce,przynęty to małe woblerki i obrotówki.Z góry dziękuję za pomoc! [2013-01-23 22:05]

grisza-78

Cóż tu doradzać... Ja też łowię w małej rzeczce, ale mam kij 2,40 m i dla mnie to jest optymalna długość. Nie wiem, czy nie za krótkie kije masz na oku, ale mogę się mylić. Być może masz tak bardzo zarośnięte brzegi rzeki, że z dłuższym kijem ( niż 2 metry ) nie da się łowić.
[2013-01-23 23:25]

czarny13

Shimano Catana 3-14g [2013-01-24 06:35]

khakiprichi

Daiwa jak dla mnie trochę za mocna,choć niektórym psują takie kije.
Cormoranem sam łowię ale takim Cormoran  ULF ultra light spinning 2,25 3-15gr ,jak dla mnie bomba ;) na moje rzeczki,mam zamiar nabyć jeszcze jeden kijek ale mocniejszy na nieco większe rzeczki a ma być to Okuma którą wymieniłeś :)
Więc wracając do tematu ja bym wybierał pomiędzy Okumą a Cormoranem!
Bo w Daiwie nie podoba mi się ten dolny dość wysoki wyrzut!
[2013-01-24 06:45]

Bierz Okume, machalem nia i fajna. Choc ja bym dozbieral do Fenwicka HMX 213/3-21 albo St.Croixa TRS70MLF2 210/3-14g ktory kosztuje 360 zl aby miec sprzet na lata. [2013-01-24 09:45]

uvex

Mogę polecić Ci Kongera World Championa Dancera 2,4 m 3 - 14 g Mam ten kijek od 5 lat i uważam, że jest on dosyć dobry pod błystki i woblerki. Nie nadaje się zbytnio pod lekkie koguciki czy też gumki na małuch główkach. Poza mankamentem jakim jest za duży uchwyt pod kręciołek, ma istotną zaletę jaką jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co jest istotne w zakrzaczonych miejscach.

Jak dla mnie a łowię w naprawdę malutkich siurkach wędki poniżej 2,4m są troszkę za krótkie. W zeszłm sezonie łowiłem wklejanką Mikado o długości 2,6 m Spowodowane to było tym iż częściej niż zwykle łowiłem na mikro koguciki. Przy rzutach spod wędki taka długość nie przeszkadza, a czasami pozwala podać przynętę z brzegu w trudno dostępnych miejscach.

[2013-01-24 10:08]

pstrag222

Okuma , albo Cormoran.
Czemu takie krótkie kije??
[2013-01-24 11:13]

karpiu08

Ja na pstrąga mam Savage Gear Troutizimo 215cm 0-7g. Bardzo czuły kijek z odpowiednim zapasem mocy na dużego pstrąga. Polecam ci ten kijek ze względu na relację cena/jakość.
[2013-01-24 11:38]

Jak widzisz, co osoba, to inne preferencje. To tylko świadczy o tym, że można Ci wskazywać miedzy czym wybierać. Decyzja powinna być Twoja. Leć do sklepu, zobacz który kijek Ci najbardziej leży w ręce i ten wybierz. Zakup polecam przez net'a, zawsze to parę $ w kieszeni:)
[2013-01-24 12:30]

WOJTAS75

Dzięki wszystkim za pomoc,z tych trzech tylko cormorana nie miałem w ręku,chociaż mam black bula 2,70 i dobrze mi się nim łowi.A dlaczego taki krótki,lubię łowic krótkimi kijami i gdy tylko warunki pozwalają łowię właśnie na takie.Rozważe mój wybór pomiędzy okumą a cormoranem.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
[2013-01-24 16:11]

PeBe67

nie bede nic polecal za to pzedstawie swoj zestaw ktory uwazam ze jest swietny i to nie duzym kosztem,kijek mistrall aqua spin 2.10m bardzo miekki do tego kolowrotek shimano nexave 1000,i co najwazniejsze plecionka ja mam bodajże 0,14 miekki kij i sztywna plecionka uzupelniaja sie idealnie,ryby zchodza zadko a odczuwalne sa wyraznie najdrobniejsze kontakty.naprawde jestem z niego bardzo zadowolony [2013-04-18 05:37]

PeBe67

kij gramatury 5-25  [2013-04-18 05:42]

uvex

Witam! Tak ku przestrodze kupującym wędeczkę na kropki opiszę moje ostatnie dokonanie. A mianowicie coś mnie podkusiło i postanowiłem sprzedać Kongera Dancera i dokonać zakupu TD 2,7m 2 - 14 i niestety zrobiłem największe głupstwo w ostatnim czasie. W zasadzie to dwa bo o ile zakup TD można jeszcze przeżyć o tyle sprzedaż Dancerka jest baaaardzooo głupim posunięciem. Po dwuch wyjazdach z TD okazuje się, że nie mam wędki na pstrągi!!! TD który kupiłem jest może dobry na klenio / jazie ale na pstrągi niestety odpada w zupełności. Pstrągi odbijają się od niego jak od ściany i spadają z niego jak rzucony kamień w wodę.

Tak kończy się głupota kupującego, który za sprawą rabatu, napala się na coś co w żaden sposób nie nadaje się do czegoś do czego nie zostało stworzone.

Pozdrawiam.
[2013-05-03 22:19]

okoniowy_bartus

Ja polecam Daiwe Exceler 2-10 gram, ja akurat mam długość 2,1 metra. Kijek poezja w stosunku jakości do ceny; kosztował mnie ok. 230 złotych. Wszystkie bodźce czuć idealnie. ; ) [2013-05-03 22:54]

nicponios

ja mam problem, łowie na typowo szczupakowy kij shimano catana z c.w. do 30g (z popuszczonym hamulcem)teraz chciałbym cos kupić na miare DRAGON Express 2,75  c.w. do 20g (myślę że bedzie w sam raz), ale przed zakupem chciałbym dostać od was kilka propozycji w nieco niższej cenie, bo Expressy jak kosztowały 200 tak sie nic nie zmieniło:/ [2013-05-03 22:54]

uvex

Ja polecam Daiwe Exceler 2-10 gram, ja akurat mam długość 2,1 metra. Kijek poezja w stosunku jakości do ceny; kosztował mnie ok. 230 złotych. Wszystkie bodźce czuć idealnie. ; )

A czy dużo masz niezaciętych rybek? Zdarzają się spady kropek czy nie. Bo niestety mój Team Dragon gubi bardzo dużo pstrągów i niestety dużo brań jest niezaciętych. Rozważałem też kupno Excelerka i coś mi mówi, że dużo lepiej bym zrobił.

Kolego @nicponios jeśli chodzi o kupno wędek z TD to niestety ja Ci nie pomogę. Ale zorientowałem się, że jeżeli deklarowana jest akcja fast to taka ona jest z uwzględnieniem też jej pracy. Na pstrąga trzeba brać coś o akcji med/fast. Tak też wszyscy sugerują.

[2013-05-04 12:12]

nicponios

Kolego @nicponios jeśli chodzi o kupno wędek z TD to niestety ja Ci nie pomogę. Ale zorientowałem się, że jeżeli deklarowana jest akcja fast to taka ona jest z uwzględnieniem też jej pracy. Na pstrąga trzeba brać coś o akcji med/fast. Tak też wszyscy sugerują.

...czyli ten TD Express z wyrzutem do 20g będzie dobry? [2013-05-04 17:02]

uvex

Ten Express ma akcję xfast. Mój TD ma akcję fast i się nie nadaje. Przypuszczam, że to będzie za sztywna wędka na pstrągi. Chyba, że łowisz je w dużych rzekach i na co najmniej średnim dystansie. Na moje rzeczki, gdzie branie pstrąga często następuje 3 - 4 metry od łowiącego, potrzebna jest wędka bardziej miękka niż Dragonowski fast.
[2013-05-05 15:07]