Wybór wędki na grunt

/ 9 odpowiedzi
Witam mam na imię Paweł , mieszkam obecnie w Danii i chcę kupić wędkę gruntową na jezioro gdzie wieje dość często wiatr. Chodzi mi głównie o leszcza ale też chciałbym łapać sandacza z gruntu bo też jest na tym jeziorze. Czy jest jakaś wędka żebym mógł połączyć łapanie tych ryb jedną wędką czy lepiej kupić dwie odpowiednie dla ryby? Proszę o pomoc i opinię wędzisk. Pozdrawiam
Szydlo80


Zapomniałem napisać ile chcę przeznaczyć na wędkę, myślę o kwocie do 500zł. Pozdrawiam (2017/08/05 12:54)

patryk1113mw


Witam. Jeśli chcesz rozdzielić te dwie ryby na dwie wędki to na leszczyka może być to delikatniejszy kij a pod sandacza coś wytrzymalszego, ponieważ trzeba go dobrze zaciąść jak i również przy łowieniu sandacza może się zdażyć jakiś przyłów suma, jeśli występuje na łowisku. A powiedz jeszcze czy za te 500 zł, które chcesz przeznaczyć na zakupy, to to jest kwota tylko na wędziska czy komplet, kije plus kołowrotki bo to będzie różnica dla kogoś kto ci coś będzie chciał doradzić. Pozdrawiam.  (2017/08/05 13:10)

Szydlo80


Witam, jest to kwota na samego kija mam już Dam effzett myth 3 metry do 45gr c.w z kolowrotkiem Daiwa 3000A ninja używam go na dorsza i spinning a nie wiem czy on się nadaję na któraś rybę. Nie jestem pewien czy jest tam sum ale nie wykluczam innego łowiska bo jest ich wiele. Pozdrawiam (2017/08/05 13:37)

Szydlo80


Z lapaniem na grunt miałem do czynienia ale jeszcze nie lapalem na żywca lub martwą rybkę (2017/08/05 13:39)

SlawekNikt


Połączyć lecha i sandała będzie trudno, ale jak to mówią schematy są po to aby je przełamywać.
Jak chcesz się nastawiać na obydwa gatunki na raz to rzecz jasna dwie wędki bez żadnego ale. Jeżeli jednak nie to da się ogarnąć to jedną wędką. Osobiście polecam Mikado UV Ultraviolet bo mam już chyba 4 lata i nic się nie złamało ;-) Nie wiem jak głębokie to Twoje jezioro, ale na leszcze ta z linku spokojnie wystarczy (link tylko przykładowy) http://allegro.pl/wedka-mikado-uv-ultraviolet-light-feeder-360-90-gr-i6881106020.html (2017/08/06 09:48)

Szydlo80


Myślę o dwóch wędkach ale nie wiem czy na sandała jest możliwość łapania zarówno z gruntu i metoda spinningową? Pozdrawiam (2017/08/06 12:31)

Szydlo80


Nie jestem w stanie określić jak głębokie jest jezioro ponieważ nie mogę znaleźć żadnego info ale z tego co rzucam nie jest stosunkowo głębokie być może około 4 lub 5 metrów, może mniej. (2017/08/06 12:43)