Wybór uniwersalnej wędki spinningowej

/ 5 odpowiedzi
Potrzebuje pomocy w wyborze uniwersalnego spina. W zasadzie to coś już znalazłem tylko nie mogę się zdecydować. Wędkuje nad Wisła. Potrzebuje wędziska długiego najlepiej +-3m. Szukam wędki w miarę szybkiej ale nie sztywnego badyla tylko takiej która będzie ładnie pracowała i przechodziła w parabole podczas holu ryby. Ma być to wędka uniwersalna ale głównie pod bolenia czyli ciężkie woblery i pod szczupaka: gumy do 12cm i ok 10-15g obciążenia, woblery do 10 cm i sporadycznie większe obrotówki i czasami jakieś nieduże wahadełko. Poniżej moje propozycje:

-Jaxon xt-pro Limited Edition 300cm 10-30g lub 5-25
-Jaxon xt-pro new generaton royal 270 10-30g lub do 25g
-Jaxon xt-pro new generation 300cm 10-30g lub 270cm 10-30g lub 5-25g

-Savage Gear Parabellum spin 307cm 9-32g 2 sekcje i według producenta akcja medium
-Savage Gear Parabellum spin 279cm 10-34g 2 sekcje akcja medium

-Savage Gear Parabellum spin 289cm 10-34g 3 sekcje i według producenta akcja fast


Są to niby 2 wędki ale w różnych wersjach i podobno różnią się akcja. Dlatego też najbardziej interesuje mnie opinia użytkowników tych wędek lub kogoś kto przynajmniej miał te kije w ręce :) nie pogardzę też innymi propozycjami w cenie do 450 zł. Dzięki z góry za odpowiedzi
Draq


Mam z tej serii jaxona Casting i powiem, że jak ja produkt Jaxona to nawet nawet fajny kijek. Tylko nie wiem jak jest w innych wędkach, ale w castingu jest strasznie gruby i krótki dolnik. (2013/01/28 22:43)

matti073


Poszukaj w Dragonie. Za taką cenę znajdziesz kilka ciekawych propozycji i gwarantuję, że nie będziesz zawiedziony. Namacałem się trochę kijów i w cenie dragona nigdy nic lepszego nie widziałem no ale to zależy od upodobania. Zakładasz też, że szukasz kija szybkiego a podajesz wędki o akcji medium. Zapewniam Cię że one nie będą szybkie.
Pozdrawiam (2013/01/28 22:55)

QbaNerra


Ja mam Parabellum 307 9-32. Kupiłem pod  bolenia na Wisłę i jestem bardzo zadowolony. Akcja jest faktycznie medium, wędzisko pięknie się ładuje i można nim osiągnąć naprawdę niezłe odległości. Super amortyzuje odjazdy i mi bolki nawet na plecionce nie spadały, a ładnie się zapinały. No ale dosyć słodzenia. Zdecydowanie długi (dla mnie o jakieś 4-5 cm za długi) dolnik, ale przez to dobrze wyważone wędzisko no i zaniżony cw zarówno dolne jak i górne (na moje tak od 5 do 27 lepiej by pasowało). A tak nie ma się do czego przyczepić. (2013/01/28 23:04)

bencur


Po pierwsze nie lubię i nie mam przekonania do dragona jak dla mnie to przereklamowane :)  a po drugie napisałem że akcja wędki jest według producenta jest medium ale nie zawsze jest tak jak producent pisze a po trzecie 3 składowa wersja tej wędki ma już akcje fast :) (2013/01/29 17:39)

matti073


Jak najbardziej możesz mieć swoje zdanie na ten temat. Ja używam kilku modeli tej firmy bo uważam ją za naprawdę dobrą jeśli chodzi o wędziska spinningowe( nie jest to tylko moja opinia). Każdy ma natomiast swoje preferencje i przyzwyczajenia i to co dla jednego jest dobre da innego będzie do kitu. Chciałeś jakieś sugestie więc napisałem co ja uważam za dobre w tej cenie.
Powodzenia w szukaniu (2013/01/29 22:26)