Zaloguj się do konta

Wybór sztywnej plecionki do spina

utworzono: 2014/04/13 13:20
superzander

Dokładnie chodzi mi o to, że jeden z moich kołowrotków do średniego spina nie lubi plecionek - plecionki ze względu na swoją miękkość często się zaczepiają o obudowę rolki zamiast na nią wskakiwać (wada konstrukcyjna, która przy łowieniu żyłkami nie jest dokuczliwa). Jestem już prawie zdecydowany aby ten kręciołek wywalić do gruntówki, ale że mam do niego kilka szpul to trochę szkoda nie wykorzystywać go w spinningu. Poszukuję więc plecionki, która byłaby bardziej sztywna od standardowych plecionek i która nie straci "sztywności" po paru wypadach. jedyne co przychodzi mi do głowy to "słynny" nanofil. Może znacie cos innego co mogłoby sie sprawdzić? [2014-04-13 13:20]

123hudy

Na e bayu mozesz kupic od chinczykow na aukcji wyrwiesz za okolo 15 zloty juz w wysylka, musisz tylko poszukac aukcji plecionek jest od groma wpisz sobie braided fishing line I ci wyskocza te od chinoli sa dosc sztywne w porownaniu z markowymi plecionkami, ale jednak niesa dziadoskie sam uzywam na jednym kolowrotku takiej plecionki I musze przyznac ze jak za te cene to naprawde jest godna polecenia, jedyna wada to fakt ze kolor sie troche zmywa( moja byla czarna, a terast jest szarawa) te plecionki nazywaja sie bodajze dynema naprawde polecam, pamietaj tylko ze czas zanim to przyjdzie poczta to nawet miesiac bo to z chin idzie [2014-04-13 13:55]

sansey83

polecam

Plecionka Dragon Fishmaker

po kilku miesiącach jest sztywna jak nowa co  miło zaskoczyło  i jest bardzo wytrzymała

[2014-04-13 14:42]

superzander

Wybiorę się jeszcze do sklepu gdzie jest większy wybór plecionek aby "pomacać" i podjąć ostateczne decyzje (bawic się z tymi zabiegami czy zmieniać kręcioł i nie kombinować). Dragon invisible jeszcze może wchodzić tu w grę. [2014-04-14 18:32]

pablotor2k

Jaki dokładnie kołowrotek posiadasz ? Prawdopodobnie nie jest zaprojektowany z myślą o używaniu plecionek i radziłbym jednak abyś odpuścił i jeśli możesz sobie na to pozwolić kup młynek, który obsługuje plecionkę. Każda linka po jakimś czasie będzie miękła.
[2014-04-14 18:53]

superzander

I do takiego rozwiązania się skłaniam... Penn sargus 4000 jest moim typem aktualnie, choć i inne rzeczy chodzą po głowie. Felerny kręciołek to shimano 4000 super gtm rc. Tu pisałem o tym : http://forum.wedkuje.pl/f,kolowrotek-shimano-i-nerwy,641223,0.html [2014-04-15 17:40]