Wybór szpady boleniowej.

/ 2 odpowiedzi

Witam .


Panowie bardzo prosiłbym o poradzenie mi kijka na bolenia, czasem szczupaka. Taki rzeczny uniwersał z naciskiem na bolka.

Rzeka Wisła, Bug. Najczęściej wobki boleniowe. nie łowię na gumy RH ani inne tym pod.

Zdecydowałem się na Fenwick z serii HMX. Rozmyślam szczególnie nad HMXS96M-2-MF  w dł 2.9m.


Za wszelkie rady, opinie bardzo dziękuję.

u?ytkownik167673


Również jestem zainteresowany tym tematem. Może któryś z Kolegów zaproponuje jakiś konkretny model na wiślanego bolesława.

(2014/04/01 07:36)

Konrad - KR Fishing


Witam kolegów po kiju,

Długo czekałem na odpowiedź kogoś kto posiada HMX-a pod bolenia, więc może napiszę co nieco,

HMX-S962M-MF ( 2,90m cw. do 28g) wielokrotnie wybierany jest przez wędkarzy jako rzeczny uniwersał, doskonale radzi sobie z przynętami twardymi a długość i głębokie ładowanie umożliwia bardzo dalekie rzuty. Znajomy zabiera również ten model na morskie trocie z plaży. opowiadał mi o rzucie ponad 120 metrowym z wiatrem jakiejś przynęty jaxona... nie pamiętam dokładnie jaki model.

Wracając do boleni i szczupaków, to akcja wędki jest do tych walecznych ryb stworzona, zarówno pod żyłkę jak i plecionkę,

Pozdrawiam,
Konrad (2014/04/18 12:57)