Wybór sygnalizatorów z centralką

/ 42 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo karpioweKarp
michol


Cormorany strasznie awaryjne i bardzo dużo reklamacji jest. Najbardziej na nie jest zasięg tylko 70 m. Co do videotronic to polska firma, masz 5 lat gwarancji i bezproblemowy serwis. Co do parametrów to niestety nie zagłębiałem się w nie za bardzo.

Pozdrawiam Michoł (2012/07/30 17:45)

mikku


Ten model cormorana pojedyńczo kosztuje ok 180 zł i jest to jeden z najlepszych w ofercie tej firmy więc oferta z allegro biorąc pod uwage. że są 3 sztuki jest bardzo korzystna. W aukcji videotronica są 2 sztuki. Poza tym co do Videotronic zgadzam się całkowicie z kolegą wyżej. (2012/07/30 17:50)

JKarp


CześćA ja używam takiego czegoś:http://allegro.pl/sygnalizator-monster-fishing-team-mf-109-set-4-1-i2402235433.html
Mam to od początku maja. Jak na razie upał, kilka burz oraz kilka razy całonocne opady deszczu i jest ok.Jedynie co radzę to zakup nowych dobrych baterii.Popatrz na to:http://www.youtube.com/watch?v=EciFNZOALJc&feature=player_embedded#!
Z tego co słyszałem ok kilku kolegów Cormorany ( tylko nie wiem czy o te chodzi ) wariują po nocnych mgłach i mżawkach. No i nie ma ani słowa jakimi bateriami jest zasilany.
Videotronic jak dla mnie powala ceną. 2+1 500zł, już wolałbym Askony:http://www.askari.pl/product/askon_xtreme_kit/139/
JK (2012/07/30 17:52)

kamael


Podejście Videotronica do klienta przynajmniej w moim przypadku rewelacyjne, z mojej winy urwałem i zgubiłem sobie pokrętła w sygnałkach, jak im napisałem czy by mi nie wysłali jak zapłacę za nie i przesyłkę to następnego dnia dostałem za darmo :) Wiem ze to drobna rzecz, ale przypuszczam z innymi awariami w serwisie jest podobnie. I to jest spory argument na korzyść tej firmy :) (2012/07/30 17:57)

JKarp


CześćTeż słyszałem, że są bardzo w porządku jeśli chodzi o serwis ale ta cena :-(((
Miałem też problem ze swoimi sygnałkami. No nie tyle z nimi co z uruchomieniem centrali. Pikała, piszczała itd więc zadzwoniłem z zapytaniem o co chodzi z tym cyrkiem. Po kilku minutowej rozmowie wiedziałem co i jak :-) 
JK (2012/07/30 18:03)

mikku


Janusza Monster Fishing powalają zwłaszcza za tą cenę. Serwis tez podobno bardzo dobry i szybki.  Już od dawna myślałem o ich kupnie i już się zdecydowałem. Moje Delkimy trochę muszą odpocząc w końcu (2012/07/30 18:11)

JKarp


CześćMoje Foxy też mają wolne :-)JK (2012/07/30 18:21)

michol


Też używam sygnalizatorów monsterfisching i mam z nimi małe problemy. Często podczas łowienia na centralce pokazuje mi branie nawet przy bez wietrznej pogodzie szczerze jest to bardzo denerwujące gdy śpisz w namiocie i zrywam się jak debil do wędek a tu nic. Wiecie co może być z nimi nie tak? (2012/07/30 18:48)

piotrcarp


Witam ja mam sygnalki videotronik XRC 4szt i do tego centralke CX2 i dziala to juz 3 sezony bez najmniejszych zastrzezen a przetrwaly nie jedna ulewe i burze wiec moge cos takiego polecic (2012/07/30 19:38)

u?ytkownik27096


Przyznam bardzo mnie zaciekawiły te sygnalizatory Monster Fishing bo mają wszystko co potrzebne no i faktycznie cena niska a są 4 sygnałki + centralka a nie 2+1. Tylko jak będzie z ich trwałością o same sygnalizatory to tam pół biedy bo są 4 zawsze będzie na podmiankę jak co ale bardziej martwił bym się o centralkę. Z tego co widać po poprzednich aukcjach na allegro to sprzedało się ich bardzo dużo a nie mogę znaleźć żeby ktoś narzekał. Mam jeszcze jedno pytanie jakiej wielkości jest wcięcie na wędkę? (2012/07/30 22:26)

JKarp


CześćNie wiem jak to określić ale np Chuby wchodzą bez problemu. jk (2012/07/30 23:02)

kargul


z górnej pólki to prologic ;-) (2012/07/30 23:06)

JKarp


Przyznam bardzo mnie zaciekawiły te sygnalizatory Monster Fishing bo mają wszystko co potrzebne no i faktycznie cena niska a są 4 sygnałki + centralka a nie 2+1. Tylko jak będzie z ich trwałością o same sygnalizatory to tam pół biedy bo są 4 zawsze będzie na podmiankę jak co ale bardziej martwił bym się o centralkę. Z tego co widać po poprzednich aukcjach na allegro to sprzedało się ich bardzo dużo a nie mogę znaleźć żeby ktoś narzekał. Mam jeszcze jedno pytanie jakiej wielkości jest wcięcie na wędkę?

CześćTakie urządzenia  albo psują się praktycznie prawie natychmiast lub w zasadzie wcale.JK (2012/07/30 23:23)

monsterfishing


Też używam sygnalizatorów monsterfisching i mam z nimi małe problemy. Często podczas łowienia na centralce pokazuje mi branie nawet przy bez wietrznej pogodzie szczerze jest to bardzo denerwujące gdy śpisz w namiocie i zrywam się jak debil do wędek a tu nic. Wiecie co może być z nimi nie tak?


Witam,
proszę o informacje czy podczas tego pikania na centralce sygnalizator też pokazuje branie, zapala się biała dioda pamięci, czy tylko coś na centralce?
Które diody dokładnie zapalają się na centralce oraz ilość piknięć...
Proszę o te informacje :)
Dziękuje i pozdrawiam
Sebastian

P.S
Lub też proszę przesłać zestaw do nas, przetestujemy elektronikę i odeślemy na nasz koszt.
Info na PW podam adres do wysyłki. (2012/07/31 12:57)

michol


Włączyłem czekam aż zacznie się to dziać bo to następuję po 2-3 godzinach użytkowania. Czasami zdarza się że piknięcia następują co 2 min zawsze po jednym piknięciu. Dzieje się tak nawet jak jeden sygnalizator mam schowany w torbie a używam tylko 3 i na centralce pokazuje mi że mam branie właśnie w torbie :) Według mnie to jest coś nie tak z centralką ale zaraz to jeszcze dokładnie sprawdzę. 

Pozdrawiam Michoł (2012/07/31 13:14)

u?ytkownik27096


Panowie a gdzie obecnie można dostać sygnalizatory Monster Fishing?  (2012/07/31 18:49)

JKarp


CześćMasz Szefa Szefów powyżej i się pytasz gdzie?JK (2012/07/31 18:52)

u?ytkownik124872


Najlepiej łowić z bombką fluoroscencyjną .Widać branie i w dzień i w nocy . Sygnalizator  taki , wyposażony jest w sznurek , którego koniec przywiązuje się do podpórki . Bombkę zakłada się na żyłkę , pomiędzy przelotkami za pomocą dwóch wąsów , które łatwo oddają żyłkę przy zacięciu i zupełnie też nie przeszkadzają podczas samego łowienia .
Sygnalizator ma za zadanie spełnić swoją rolę należycie i tak się dzieje w przypadku takiej bombki. Trochę kłopotu może być podczas wiatru ,ale są też i takie , które są niezbyt wrażliwe na podmuchy , a i normalną bombkę można tak dociążyć , by opierała się ona sile wiatru .Gdy wieje bardzo silny wiatr (wichura ) , nikt nie łowi ...
Nie wiem zatem po co komu sygnalizacja brań przy pomocy diód i niemal całej gamy dźwięków . Czyżby po to , by podczas wielodniowej zasiadki - w przypadku oczekiwanego brania - wyskoczyć z namiotu i biec jak oszalały do wędki ? A może po to , by na czas  wyciągnąć rękę z namiotu ? Wędkarz , który  cały czas pilnuje wędki  - najbardziej ufa tradycyjnym formom sygnalizacji , gdyż po prostu cały czas ma baczenie na to co się dzieje na jego stanowisku  i nie  musi wsłuchiwać się intensywnie w nocną ciszę , rozdartą znienacka przez elektroniczne "kwakanie " , "pipanie " i inne odgłosy .
To krztyna uwag  z moje strony , na temat sygnalizacji brań .
Nie jestem złośliwy , tylko krytyczny i sceptyczny .
Nie czepiam się nikogo ani niczego a zamiast tego przedstawiłem rąbek swych poglądów (2012/07/31 20:34)

u?ytkownik124872


Jest dużo firm , które produkują sprzęt dla karpiarzy : JRC , Ehmanns , Chub, Prologic, Fox , Total Fishing Gear , Free Spirit  i wiele innych. Wszystko drogie jak diabli , nie wiem po co taki sprzęt. Mam parę rzeczy lepszych (powiedzmy ) ,ale na taką drożyznę - nigdy mnie stać nie będzie. (2012/07/31 20:44)

JKarp


Najlepiej łowić z bombką fluoroscencyjną .Widać branie i w dzień i w nocy . Sygnalizator  taki , wyposażony jest w sznurek , którego koniec przywiązuje się do podpórki . Bombkę zakłada się na żyłkę , pomiędzy przelotkami za pomocą dwóch wąsów , które łatwo oddają żyłkę przy zacięciu i zupełnie też nie przeszkadzają podczas samego łowienia .
Sygnalizator ma za zadanie spełnić swoją rolę należycie i tak się dzieje w przypadku takiej bombki. Trochę kłopotu może być podczas wiatru ,ale są też i takie , które są niezbyt wrażliwe na podmuchy , a i normalną bombkę można tak dociążyć , by opierała się ona sile wiatru .Gdy wieje bardzo silny wiatr (wichura ) , nikt nie łowi ...
Nie wiem zatem po co komu sygnalizacja brań przy pomocy diód i niemal całej gamy dźwięków . Czyżby po to , by podczas wielodniowej zasiadki - w przypadku oczekiwanego brania - wyskoczyć z namiotu i biec jak oszalały do wędki ? A może po to , by na czas  wyciągnąć rękę z namiotu ? Wędkarz , który  cały czas pilnuje wędki  - najbardziej ufa tradycyjnym formom sygnalizacji , gdyż po prostu cały czas ma baczenie na to co się dzieje na jego stanowisku  i nie  musi wsłuchiwać się intensywnie w nocną ciszę , rozdartą znienacka przez elektroniczne "kwakanie " , "pipanie " i inne odgłosy .
To krztyna uwag  z moje strony , na temat sygnalizacji brań .
Nie jestem złośliwy , tylko krytyczny i sceptyczny .
Nie czepiam się nikogo ani niczego a zamiast tego przedstawiłem rąbek swych poglądów

CześćWszystko jest prawdą co napisałeś z jednym tylko wyjątkiem a właściwie z dwoma.Będąc na rybach więcej jak dobę ( dwie, nawet pięć dni i nocy ) w pewnym momencie nawet gdybyś nie chciał sen i zmęczenie musi Cię zmorzyć. Nawet gdybyś spał na fotelu przy wędkach żadna siła Cię nie dobudzi bez tego dźwięku jaki wydają z siebie te urządzenia. Po to właśnie stosuje się sygnałki a nie dla jakiegoś szpanu jak niektórzy myślą.Po drugie sygnałki można całkowicie wyciszyć a ustawić na centralce cichutkie piszczenie tak, że będąc koło  mnie te dziesięć metrów  nawet tego nie usłyszysz. Na dokładkę czuwając w nocy mogę ustawić tylko powiadomienie wibracjami takimi, które powszechnie używa się w telefonach komórkowych będą w kinie, teatrze itp. Nikt wtedy nie usłyszy żadnego odgłosu oprócz typowej walki z rybą.JK (2012/07/31 21:01)

u?ytkownik90486


Najlepiej łowić z bombką fluoroscencyjną .Widać branie i w dzień i w nocy . Sygnalizator  taki , wyposażony jest w sznurek , którego koniec przywiązuje się do podpórki . Bombkę zakłada się na żyłkę , pomiędzy przelotkami za pomocą dwóch wąsów , które łatwo oddają żyłkę przy zacięciu i zupełnie też nie przeszkadzają podczas samego łowienia .
Sygnalizator ma za zadanie spełnić swoją rolę należycie i tak się dzieje w przypadku takiej bombki. Trochę kłopotu może być podczas wiatru ,ale są też i takie , które są niezbyt wrażliwe na podmuchy , a i normalną bombkę można tak dociążyć , by opierała się ona sile wiatru .Gdy wieje bardzo silny wiatr (wichura ) , nikt nie łowi ...
Nie wiem zatem po co komu sygnalizacja brań przy pomocy diód i niemal całej gamy dźwięków . Czyżby po to , by podczas wielodniowej zasiadki - w przypadku oczekiwanego brania - wyskoczyć z namiotu i biec jak oszalały do wędki ? A może po to , by na czas  wyciągnąć rękę z namiotu ? Wędkarz , który  cały czas pilnuje wędki  - najbardziej ufa tradycyjnym formom sygnalizacji , gdyż po prostu cały czas ma baczenie na to co się dzieje na jego stanowisku  i nie  musi wsłuchiwać się intensywnie w nocną ciszę , rozdartą znienacka przez elektroniczne "kwakanie " , "pipanie " i inne odgłosy .
To krztyna uwag  z moje strony , na temat sygnalizacji brań .
Nie jestem złośliwy , tylko krytyczny i sceptyczny .
Nie czepiam się nikogo ani niczego a zamiast tego przedstawiłem rąbek swych poglądów

To posiedź z tą bombką na zasiadce  3 dniowej przez 24h na dobę. I zrozumiesz słabość tej bombki  (2012/07/31 21:05)

JKarp


Jest dużo firm , które produkują sprzęt dla karpiarzy : JRC , Ehmanns , Chub, Prologic, Fox , Total Fishing Gear , Free Spirit  i wiele innych. Wszystko drogie jak diabli , nie wiem po co taki sprzęt. Mam parę rzeczy lepszych (powiedzmy ) ,ale na taką drożyznę - nigdy mnie stać nie będzie.

CześćZ tym się też zgodzę. Wychodzę z założenia, że najdroższego nie kupię ale najtańszego też nie kupię nigdy.Dlatego między innymi odstawiłem na bok Foxy ( sygnałki ) i sprawdzam czy czy coś co kosztuje tyle samo co jeden Fox lub Delkim spełni swoje zadanie.I jak dla mnie  na razie spełnia w równym stopniu co firmy " wiodące " w tej dziedzinie.JK (2012/07/31 21:06)

u?ytkownik27096


Sam kiedyś nie byłem zwolennikiem takich gadżetów ale jak zacząłem smakować karpiowania i długich zasiadek to niestety ale nie da się bez tego obejść, jedną noc przesiedzisz później cały dzień ale w drugą noc nawet nie wiadomo kiedy i się śpi.Kolego monsterfishing proszę o jakieś info gdzie dostanę wasze sygnałki?  (2012/07/31 21:33)

u?ytkownik124872


Najlepiej łowić z bombką fluoroscencyjną .Widać branie i w dzień i w nocy . Sygnalizator  taki , wyposażony jest w sznurek , którego koniec przywiązuje się do podpórki . Bombkę zakłada się na żyłkę , pomiędzy przelotkami za pomocą dwóch wąsów , które łatwo oddają żyłkę przy zacięciu i zupełnie też nie przeszkadzają podczas samego łowienia .
Sygnalizator ma za zadanie spełnić swoją rolę należycie i tak się dzieje w przypadku takiej bombki. Trochę kłopotu może być podczas wiatru ,ale są też i takie , które są niezbyt wrażliwe na podmuchy , a i normalną bombkę można tak dociążyć , by opierała się ona sile wiatru .Gdy wieje bardzo silny wiatr (wichura ) , nikt nie łowi ...
Nie wiem zatem po co komu sygnalizacja brań przy pomocy diód i niemal całej gamy dźwięków . Czyżby po to , by podczas wielodniowej zasiadki - w przypadku oczekiwanego brania - wyskoczyć z namiotu i biec jak oszalały do wędki ? A może po to , by na czas  wyciągnąć rękę z namiotu ? Wędkarz , który  cały czas pilnuje wędki  - najbardziej ufa tradycyjnym formom sygnalizacji , gdyż po prostu cały czas ma baczenie na to co się dzieje na jego stanowisku  i nie  musi wsłuchiwać się intensywnie w nocną ciszę , rozdartą znienacka przez elektroniczne "kwakanie " , "pipanie " i inne odgłosy .
To krztyna uwag  z moje strony , na temat sygnalizacji brań .
Nie jestem złośliwy , tylko krytyczny i sceptyczny .
Nie czepiam się nikogo ani niczego a zamiast tego przedstawiłem rąbek swych poglądów

To posiedź z tą bombką na zasiadce  3 dniowej przez 24h na dobę. I zrozumiesz słabość tej bombki 

Słabość tej bombki ( tj . jej wady , dość zresztą uchwytne ) , są mi doskonale znane . Nie pisałem jednak  też o zasiadkach trwających tydzień. To była ogólna myśl  - sam widzisz ,że zbyt dużo się nie rozpisałem. (2012/07/31 21:39)