Zaloguj się do konta

Wybór sprzętu spinningowego.

utworzono: 2021/02/04 08:09
Sith

Z wędziskami JAXONA trzeba ostrożnie, z reguły to dobre konstrukcje, ale zdarzają się flejtuchowate niedoróbki. Zafiry nie znam, za to dobre opinie zbierają modele Grey Stream. Ostatnio z tej serii wpadły mi w ręce spinning 10-40g/265cm i cast 10-35g/265cm, pierwsze użytkowanie nastąpi w dniach 9-11 lipca nad Wartą w rejonie Radzewic. Opiszę wrażenia. [2021-06-29 12:58]

WedkarzIncognito

tak jeszcze odnośnie sprzętu to co myślicie na temat:
wędka - Wędka spinningowa Jaxon Zaffira Spinning 5-25 g 141 cm - 270 cm
kołowrotek - Germina Technik 3000

Krótko i rzeczowo. Jaxona Zaffire sobię odpuść, ale za to Grey Stream, o którym wspomniał @Sith to już propozycja warta uwagi. Jestem posiadaczem Grey Streama 2-12g 228cm i mimo tego, że jedna z przelotek jest nierówno wklejona i od nowości wypadała szczytówka (która już nie wypada po wysmarowaniu łączenia świeczką/woskiem) to na obecną chwilę, nie zamieniłbym tego wędziska na nic innego w tym przedziale cenowym (No może Mikado Bixlite). Jest wielu użytkowników Grey Streama, którzy początkowo sceptycznie podchodzili do marki Jaxon, a po pewnym czasie użytkownia tych kijów zmienili zdanie i również chwalą sobie tą serię. Kijek oceniam neutralnie, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że Jaxonowi zdażają się takie małe niedociągnięcie jak w przypadku mojego wędziska, ale z drugiej strony jest to jednak kijek budżetowy. W temacie kołowrotka się nie wypowiem, ponieważ tematu nie znam. Germina dawno, dawno temu robiła porządny sprzęt, jak to teraz wygląda? Nie mam pojęcia. Pozdrawiam. [2021-06-30 11:35]

Sith

W temacie kołowrotków, od dwóch sezonów użytkowane KONGER Ultris Aqua 810 (z wędziskiem 3-18g) i Ultris FD 1130 (z wędziskiem 7-28g), sprawują się bez zarzutu, bardzo przystępne ceny. FD 1130 sprawdzi się z wędziskiem do 40g. [2021-07-02 07:09]

Tomasz J

Na "Germinę" to bym radził bardzo uważać. Z dawnej marki i jakości pozostało niewiele poza nazwą. Z resztą powiedzmy sobie szczerze, dziesięć łożysk w kołowrotku za 130 zł?? Abstrachując od tego, że taka ilość to przerost formy nad treścią, to jakiej "jakości" muszą być te łożyska?? [2021-07-06 09:40]