Wybór sprzętu spinningowego.

/ 62 odpowiedzi / 7 zdjęć
WedkarzIncognito


@Sith nie ma co się produkować na marne, do tego typa i tak nic nie dociera ;))) Każdy napisał co miał napisać, a kaziq swoim postem według mnie zakończył dyskusję i wszyscy się "rozeszli" w swoje strony. Nic bardziej mylnego, dyskusja się nie zakończyła, ponieważ nasz najkulturalniejszy, wszystkowiedzący koleżka, postanowił po czterech dniach odnieść się do mojego posta, ale temat olałem, bo tak jak napisałem wyżej, nie ma co się produkować na marne. Jednak dziś postanowiłem ponownie wypowiedzieć się w dyskusji i uświadomić użytkownikowi @Pablo63, że chyba cierpi na przypadłość, która przypomina mi moralność Kalego i w jego przypadku wygląda to mniej więcej tak. Jak on kogoś prowokuje, z każdym po kolei się nie zgadza i zaczepia to jest dobrze, ale jak z nim ktoś się nie zgodzi, zaczepi lub sprowokuje to jest już zły, najgorszy, niekulturalny.
Swoje już napisałem chciałem temat zamknąć, ale jak widać po prostu się nie da, ponieważ nasz koleżka z uporem maniaka dalej zaczepia i prowokuje, a co gorsza nie widzi w tym nic złego... Smutne. Przypominam tylko, że jest to forum Wędkarskie, ale jak widać można się tutaj dowiedzeć rozmaitych ciekawostek niekoniecznie związanych z wędkarstwem :))))
Na koniec chcę się odnieść do poziomu kultury @Pablo63. O co chodzi ? Co masz do mnie? Nie musisz czytać i się zgadzać (napisałem), a ten wpis świadczy o twojej wysokiej kulturze, na Forum.
Nie robię imiennych wycieczek, nikomu nie ubliżyłem, więc Ty następny próbujesz mnie sprowokować i obrazić.
Następnego majty cisną.
PROSZĘ MODERATORA O POINFORMOWANIE TYCH PANÓW NA TEMAT KULTURY JAKA POWINNA PANOWAĆ TU NA FORUM. "Początkujący internauci nie wiedzą często również, że w złym tonie jest pisanie całych wyrazów lub zdań wielkimi literami. W internecie wielkie litery oznaczają podniesiony ton, czyli po prostu krzyk."
Jeżeli dla ciebie w momencie przekazywania informacji, wypowiadania się lub podczas zwykłej rozmowy, krzyk i podniesiony ton uznajesz za kulturalny to faktycznie zupełnie inaczej interpretujemy bycie kulturalnym. Sam się wyjaśniłeś i naprawdę weź już odpuść bo z każdym kolejnym postem tylko bardziej się pogrążasz. Pozdrawiam. (2021/02/26 11:30)

LCS


Witajcie. Ja zaczynam przygodę ze spinningiem od "zdobycznego" zestawu:
* wędka - Konger Carbomaxx Spin 270 cw. 1-30
* koowrotek - Dragon RD-435i
* różne przynęty
Łowię głownie na wodach stojących, gdzie występują: karpie, liny, szczupaki, okonie.
Nie weim czy zestaw jest dobry, ale przynosi mi satysfakcję z łowienia.
Kilka już ryb złapanych: karp i okoń.
Myślę, że wraz z doświadczeniem będę zmieniał sprzęt by dobrać właściwy lub odpowiedni dla moich umiejętnosci.
Teraz jest to forma spędzania czasu wolnego po pracy.
(2021/06/28 10:28)

Sith


Każdy zestaw jest dobry jeśli łowienie nim przynosi efekty, a wypoczynek nad wodą bezcenny, nawet jeśli ryby nie biorą.
Według mojej opinii Carbomax to toporne wędzisko, ale na początek dobre, bo niemal niezniszczalne. Kołowrotek z tylnym hamulcem średnio nadaje się do spinningu, a RDi to stosunkowo prymitywna konstrukcja.
Jeśli chciałbyś się rozwijać nadal w spinningu, polecam zestaw stosunkowo tani i bardzo przyzwoity na miarę potrzeb amatorskiego, rekreacyjnego spinningu:
https://www.wedkarski.com/wedki/15578-wedka-black-rock-ii-spinning-dragon.html model chc-25-75-275 lub bardziej uniwersalnej długości chc-25-75-245.
https://www.wedkarski.com/kolowrotki/21358-kolowrotek-black-rock-fd500-dragon.html model CHG-13-00-535, nowość, specjalna konstrukcja dostosowana do w/w wędzisk, 5 lat gwarancji, na razie w cenach promocyjnych, będą droższe.
https://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9300-plecionka-nihonto-fine-braid-300m-mikado.html model Z20W-012, mocna, tania, po sezonie przewiniesz na drugą stronę i posłuży kolejny sezon.
(Linki wyłącznie poglądowe)
"Połamania" ;)) (2021/06/29 06:42)

WedkarzIncognito


@LCS Moim zdaniem, to zestaw przez ciebie wymieniony na początek w zupełności Ci wystarczy. Jak sam napisałeś, to zacząłeś przygodę ze spinningiem, a taki zestaw z biegiem czasu pozwoli ci określić własne preferencje odnośnie sprzętu. Jak złapiesz bakcyla na spinning (a podejrzewam, że złapiesz i tego też ci życzę) to "ulepszenia" zestawu są nie uniknione :)))) Nie wspominając już o pudłach wypchanymi gumami :) Pozdrawiam ;) (2021/06/29 09:22)

LCS


witam. dziękueje za sugestie. na pewno wezmę je po uwagę. oferty warte uwagi co może pomóc mi w dalszej deczyji. (2021/06/29 11:29)

LCS


witaj. dziękuje za opinię. już mam tak, że nie mogę się doczekać wolnej chwili by iśc nad wodę.
:-) (2021/06/29 11:30)

LCS


A tak jeszcze odnośnie sprzętu to co myślicie na temat:
 wędka - Wędka spinningowa Jaxon Zaffira Spinning 5-25 g 141 cm - 270 cm
 kołowrotek - Germina Technik 3000 (2021/06/29 11:46)

Sith


Z wędziskami JAXONA trzeba ostrożnie, z reguły to dobre konstrukcje, ale zdarzają się flejtuchowate niedoróbki. Zafiry nie znam, za to dobre opinie zbierają modele Grey Stream. Ostatnio z tej serii wpadły mi w ręce spinning 10-40g/265cm i cast 10-35g/265cm, pierwsze użytkowanie nastąpi w dniach 9-11 lipca nad Wartą w rejonie Radzewic. Opiszę wrażenia. (2021/06/29 12:58)

WedkarzIncognito


tak jeszcze odnośnie sprzętu to co myślicie na temat:
wędka - Wędka spinningowa Jaxon Zaffira Spinning 5-25 g 141 cm - 270 cm
kołowrotek - Germina Technik 3000
 

Krótko i rzeczowo. Jaxona Zaffire sobię odpuść, ale za to Grey Stream, o którym wspomniał @Sith to już propozycja warta uwagi. Jestem posiadaczem Grey Streama 2-12g 228cm i mimo tego, że jedna z przelotek jest nierówno wklejona i od nowości wypadała szczytówka (która już nie wypada po wysmarowaniu łączenia świeczką/woskiem) to na obecną chwilę, nie zamieniłbym tego wędziska na nic innego w tym przedziale cenowym (No może Mikado Bixlite). Jest wielu użytkowników Grey Streama, którzy początkowo sceptycznie podchodzili do marki Jaxon, a po pewnym czasie użytkownia tych kijów zmienili zdanie i również chwalą sobie tą serię. Kijek oceniam neutralnie, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że Jaxonowi zdażają się takie małe niedociągnięcie jak w przypadku mojego wędziska, ale z drugiej strony jest to jednak kijek budżetowy. W temacie kołowrotka się nie wypowiem, ponieważ tematu nie znam. Germina dawno, dawno temu robiła porządny sprzęt, jak to teraz wygląda? Nie mam pojęcia. Pozdrawiam. (2021/06/30 11:35)

Sith


W temacie kołowrotków, od dwóch sezonów użytkowane KONGER Ultris Aqua 810 (z wędziskiem 3-18g) i Ultris FD 1130 (z wędziskiem 7-28g), sprawują się bez zarzutu, bardzo przystępne ceny. FD 1130 sprawdzi się z wędziskiem do 40g. (2021/07/02 07:09)

Tomasz J


Na "Germinę" to bym radził bardzo uważać. Z dawnej marki i jakości pozostało niewiele poza nazwą. Z resztą powiedzmy sobie szczerze, dziesięć łożysk w kołowrotku za 130 zł?? Abstrachując od tego, że taka ilość to przerost formy nad treścią, to jakiej "jakości" muszą być te łożyska?? (2021/07/06 09:40)