Zaloguj się do konta

Wybór sprzętu spinningowego.

utworzono: 2021/02/04 08:09
Sith

[2021-02-11 06:50]

Pablo63

Odpowiedź właściwą autor wątku otrzymał już w pierwszej odpowiedzi.
Reszta to tylko egzaltacja zabawkami.

Po to jest to Forum. [2021-02-11 18:27]

Jakub Woś

Odpowiedź właściwą autor wątku otrzymał już w pierwszej odpowiedzi.
Reszta to tylko egzaltacja zabawkami.


Właściwą jeśli szuka tu doradcy finansowego. Karpiarstwo to chyba najdroższa gałąź wędkarstwa. A teksty do dorosłego człowieka, który szuka 3 wędek - Kup sobie jedną bo Cie nie stać to trochę przypał. [2021-02-11 18:51]

Sith

Jakubie, Nikt nie sugerował, że autora tematu nie stać na zakup 3 zestawów jednocześnie.
Kilkoro z nas, w tym ja, sugerowaliśmy zestaw ze środkowej półki parametrów. Cóż z tego, jeśli adept spinningu nabędzie od razu trzy zestawy (np 1-5g, 5-25g, 25-50g). "W praniu" okaże się, że pierwszy nie przynosi satysfakcji przy łowieniu drobiazgu, trzeci po godzinie machania męczy rękę, a może w ogóle wszystkie pójdą wegetować "za szafę".
Dla tego, sugerowaliśmy zestaw najbardziej zbliżony do uniwersalnego (mie ma zestawów uniwersalnych), bo po doświadczeniach z nim, adept spinningu sam zadecyduje czy pójdzie drogą w kieunku UL, czy H, czy może od razu "za szafę".
Przynajmniej w tym kierunku zmierzały moje wpisy. [2021-02-12 13:57]

WedkarzIncognito

@Pablo63 nic nie odpisywałem żeby nie było, że robię gównoburzę i się czepiam, że szukam dziury w całym, ale skoro sam zaczepiasz innych użytkowników i mam tu na myśli twoją odpowiedź na post @kaziq, właśnie postanowiłem odpisać Panie doświadczony wędkarzu, spinningisto na twój post ;)

1.Jaxon Greystream) też uważam dobry produkt (cena do jakości)
1. Temat Jaxona Greystreama. W jednym ze swoich postów po tym jak @Sith wymienił firmę JAXON, ty doradziłeś autorowi wątku "Na Twoim miejscu to zaczął bym od :Wędzisko i kołowrotek dobraj znanej marki,która specjalizuje się w wytwarzaniu sprzętu wędkarkiego". A więc sugerujesz, że JAXON to nie marka specjalizująca się w produkcji sprzętu wędkarskiego?? Żeby było zabawnej w tym samym poście napisałeś "Lepiej dołożyć tą stówę lub dwie i mieć coś porządnego i niepluć później sobie w brodę.", aby później uświadomić mi i innym, że twoim zdaniem Greystream to dobry produkt. Chcę przypomnieć, że Greystream to wydatek rzędu +/-100-150zł. No to jak to jest??? W jednym poście tłumaczysz żeby lepiej dołożyć stówę lub dwie, żeby zacząć od markowego sprzętu, nie pluć sobie w brodę, a w drugim poście uważasz że bardzo tani,(twoim zdaniem) nie markowy Jaxon GreyStream, którego jak wynika z postów nawet palcem byś nie dotknął, to jednak dobry produkt... Na dodatek przeglądając twoje posty natrafiłem na post, w którym doradzasz kupno produktu Mistralla... Jak to zobaczyłem uświadomiłem sobie, że twoja wiedza na temat sprzętu zamyka się na przeczytaniu opisu produktu w internecie. Kolejna sprawa, zastanawia mnie w jakiej kategorii klasyfikujesz takiego Greystreama? Skoro według ciebie klasa budżetowa to Ultegra za +/-500zł. Chyba już wiem ;) W twojej klasyfikacji Jaxon GS zostanie sklasyfikowany jako "odpórka do grochu" (domyślam się, że tam miało być podpórka, no ale jak cytować, to cytować)
2.Lajt to lekki kołowrotek i kij. (nie myl pojęć) tak jak niektórzy koledzy używają Zaubera 2000, ktory waży ok 233gÂÂÂÂÂa inni rozmiaru 3000 i 4000 w podobnej wadze, a nawet mniejszej .Rzecz upodobania. Dla mnie rozmiar to żadna wykładnia.Tylko waga się liczy.
2. Light to lekki kołowrotek i kij, okej z takim stwierdzeniem mogę się zgodzić, ale w kwestii używania kołowrotków w rozmiarze 3000-4000 przy zestawach typu light, gdzie kijek też musi mało ważyć, to przecież jest kompletna bzdura. Co z tego że kołowrotek 3000-4000 może ważyć mniej niż kołowrotek np. 2000??? Ty wiesz co to jest wyważenie zestawu??? "tak jak niektórzy koledzy używają Zaubera 2000, ktory waży ok 233gÂÂÂÂÂa inni rozmiaru 3000 i 4000 w podobnej wadze, a nawet mniejszej " Zastanawia mnie kto to jest "inni"??? Osobiście nie spotkałem się z zestawami light do np. 12g, które są spięte z młynkami w rozmiarze 3000-4000, mowa tutaj oczywiście o kijach lekkich, czyli obligatoryjnie stosunkowo krótkich. Owszem spotykałem się z kijkami o c.w do 15g z młynkiem w rozmiarze 3000 ale były one o długości +/- 3m i były to kije kleniowo/jaziowe, a taki młynek właśnie w głównej mierze służył do wywarzenia zestawu. Ale teraz żeby to przedstawić w prosty sposób posłuże się dwoma mocno teoretycznymi przykładami. Skoro zestaw Light ma byc lekki to zaczynając od kija niech będzie to kijek o c.w do 12g i długości 210cm ważący 100g. Do tego dwa młynki, wspomniany już Zauber 2000 o wadze 233g i np. Shimano Vanquish 4000 o wadze 205g. Vanquisha wymieniłem dlatego ponieważ ma płytką szpulę i po nawinięciu linki jego waga wzrośnie o powiedzmy 5gramów, podobnie będzie z zauberem, po nawinięciu linki przytyje te 5gramów. Przypominam jest to zagadnienie teoretyczne. Zestaw Zauber to łączna waga 338g, a zesatw Vanquish to łączna waga 310g, niby 28gramów róźnicy, na wadzę róźnica mała, pod ręką raczej niewyczuwalna. Wracając jeszcze do płykiej szpuli Vanq. Jest to również mega istotny aspekt, ponieważ pojemność szpuli wzrasta proporcjonalnie do wielkości samego kołowrotka, a przecież wiadomo do zestawu Light nawija się stosunkowo cienkie linki np. plecionkę 0,06. którymi to ciężko będzie wypełnić dużą szpulę (4000). Oczywiście można stoswać podkłady lub płytkie szpule, ale nie do każdego modelu kołowrotka takie szpule można dokupić i nie każdy potrafi dobrze wyliczyć ile podkładu trzeba zastoswać, żeby równo wypełnić szpule linką docelową. Chyba dużo wygodniej jest kupić poprostu mniejszy kołowrotek z mniejszą szpulą niż dokładać i kupować dodatkowe szpule lub męczyć się w podkłady na pojemniejszej szpuli. Pojemność szpuli to aspekt, który moim zdaniem przekreśla używanie kołowrotka w rozmiarze 4000 na zestawie Light. Co do wagi oraz wyważenia problem pojawia się podczas łowienia i prawidłowści wyważenia (osobiście aż tak ogromnej wagi nie przywiązuje do wyważania zestawów, również staram się odchudzać zestawy, ale kompromis w wyważeniu musi zostać zachowany. Znam osoby starsze, które muszą z pedantyczną precyzją wyważać zestawy ponieważ latka lecą, a ręce, stawy itd. już nie takie silne jak kiedyś, a wędkarstwo, dokładniej spinning to ich życiowa pasja i muszą to wszystko jakoś pogodzić). Jak się ma waga i stwierdzenie "Tylko waga się liczy", gdy zestaw z Vanquishem będzie leciał na "pysk" i po dwóch godzinach machania, ręce będą chciały nam wejść do... A zestaw z Zauberem będzie w miare prawidłowo wyważony i spokojnie będzie można nim łowić komfortowo przez przykładowo cztery godziny? I różnica w wadze (28gramów) podczas użytkowania zestawów w ogóle nie będzie odczuwalna, jedyna odczuwalna różnica będzie w wyważeniu zestawów, które to przełożą się na komofort i przyjemność użytkowania mimo dołożenia wagi na zestawie. Skąd taki wniosek? Po primo troche zestawów przeszło mi przez dłonie i były to sprzęty ultra tanie, jak i zestawy o kwocie cztero cyfrowej. Do tego skoro większość wędkarzy swoje zestawy Light spina z młynkami wielkości +/- 1500-2500 to coś jednak musi być na rzeczy. Ale nie, lepiej wypisywać głupoty, którym na imię zestaw light z młynkiem 4000 to normalka. Na własnym przykładzie mogę poruszyć temat zestawu (jak dla mnie) uniwersalnego. Nazwy producentów nie podaje bo po co ;) Kijek 244cm c.w do 18g, a waga zaledwie 110g, przy takich parametrach to jednak waga piórkowa, chciałem zjechać z wagi zestawu i założyłem młynek ważący 203g + plecionka z 5g. Super fajnie zestaw waży 318g czas sprawdzić to w praktyce. Poszedłem, sprawdziłem, no i mały psikus. Kijek leciał niemiłosiernie na pysk, co jakoś tragicznie mi nie przeszkadzało, nie męczyło to tragicznie moich rąk, ale jednak było to odczuwalne, a do tego "feeling" był taki jakby tępy, w skrócie komfort i przyjemność z wędkowania znikoma. Po powrocie postanowiłem spiąć z wędziskiem inny młynek który waży 250g + pletka 7g. Zestaw o łącznej wadze 367gramów (różnica względem poprzedniej konfiguracji 49g) okazał się o niebo przyjemniejszy w użytkowaniu, kijek wyważony prawie idealnie i mimo dołożenia wagi, komfort i przyjemność z użytkowania nieporównywalna. Nie twierdzę też, że dołożenie wagi na młynku zawsze pomoże, ale jednak z doświadczenia wiem, że większość zestawów (spinning) potrafi za bardzo lecieć na pysk, niż poddawać się sile grawitacji od strony dolnika. Podsumowując pkt. 2 Jeśli dla ciebie kolego liczy się tylko waga podczas konfigurowania sprzętu, to nawet nie chcę pytać czym i jak łowisz, ponieważ właśnie dostałeś darmową lekcję na co warto zwracać uwagę przy kompletowaniu elementów(produktów) zestawu, a swoje mądrości w postaci "liczy się tylko waga" to pozostaw dla siebie, a nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jest dużo czynników, które decydują czy będzie nam się łowić przyjemnie czy tragicznie. Jednemu brak wyważenia będzie przeszkadzał, innemu to nie będzie robić różnicy. Tylko że, pominięcie tematu wyważenia i upieranie się, że najistotniejsza jest waga zestawu, pachnie mi amatorszczyzną. Dodam też, że producenci starają się uszczuplać swoje młynki co w efekcie daje takie rezultaty jak Vanford w roz.4000 ważący 215g, lub Daiwy LT itd. Nie powoduje to jednak, że wszyscy nagle zaczną do swoich zestawów Light z młynkami 2000 pakować na siłe kołowrotki w rozmiarze 4000 sugerując się tylko niższa wagą. Pomyśl.
3.dużą różnicę, to dostrzeże ,ale na pewno nie w kijach budżetowych i to nie zawsze (marketing) -źle podałem cw.lajta chodziło mi o 2 - 12g taki mam (sprawdziłem) ,,że autor po pewnym czasie sam dojdzie do pewnych wniosków co chce w sprzęcie zmienić". - i z sugerowanego sprzętu za 30 zł zrobi sobie odpórkę do grochu. KolegoWedkarzIncognito złap oddech, bo myślę że chyba nie chcesz rozpętać jakiejś gównoburzy? Wyraziłem swój pogląd z ktorym nikt nie musi się zgadzać. Prosze o wpisy Kolegów o długim stażu w wędkarstwie spinningowym.
3. Czyli twierdzisz, że różnice w c.w można dostrzec i odczuć tylko w momencie gdy kije nie są budżetowe? Ja jednak uważam że w kiju budżetowym można odczuć różnicę między kijem o c.w 2-12 a 10-30, z drugiej strony uważam, że w kiju za pierdylion ceublionów nie odczuje się różnicy gdy różnica w c.w jest na poziomie 1-2g. Dodam tylko że nie mówię tutaj o zetawach typu XUL. Chcesz wmówić osobom to czytającym, że w kijach budżetowych (co u ciebie nie dokońca zostało zdefiniowane, jaką kwotę masz na myśli pisząc o budżetowych rozwiązaniach, ponieważ według ciebie Ultegra za 500zł jest budżetówką) nie można dostrzec różnicy? ale różnicy w czym? w jakości? różnicy podczas użytkowania? Jednak jeżeli masz na myśli ciężąr wyrzutowy, że w kijach, nie ważne w jakim budżecie, nie czuć różnicy między kijem 2-12 a 10-30 bo "marketing"(tak na marginesie co ten marketing miał oznaczać?), to jesteś w dużym, bym napisał ogromnym błędzie, ponieważ czy to bedzie kij za 100zł czy za 1000zł to tak dużą różnicę w c.w podczas użytkwania odczuje nawet amator. Budżet nie ma tutaj nic do rzeczy, jeżeli różnica w opisanym c.w będzie stosunkowo nieduża to różnica między kijami będzie minimalnie odczuwalna pod ręką, jeżeli zaś różnica między opisanym c.w będzie duża to wprost proporcjonalnie do wielkości różnicy między c.w będzie ona odczuwalna pod ręką. Proste jak budowa cepa. Czy to kij tani czy drogi, któs kto dostanie kijek tego samego producenta o prawie takich samych parametrach(długość, waga, akcja, praca), a jedyna różnica to c.w miedzy jednym kijem 1-7g, a drugim 2-8g i będzie w stanie mógł określić różnicę na podstawie tylko "wymacania" i użytkowania to naprawdę gratuluję rąk. Co do podpórki do grochu, ja nikomu nie sugeruję kupowanie kija za 30zł, tylko podałem swój przykład, który uważam za rozsądny. Przykład ten nie ma na celu namawiać do kupna tanich wędzisk, ma on na celu podpowiedzieć, że nie ma sensu się kosztować z pierwszym sprzętem (mimo zasobnośći portfela) skoro nie wiemy z czym to się przysłowiowo je. Co zabawne lepsza podpórka do grochu za 30zł niż za 700zł, ale to tylko moje zdanie ;)))) Ponieważ nie wiem czy zrozumiałeś, ale znajomy, który na pierwszy zestaw wybrał kij Westina, równiez po "rozeznaniu co się z czym je" odstawił kij w kąt. Rozumiem nie moja kasa, nie mój problem, ale skoro przychodzą tu użytkownicy pytający o radę, podpowiedzi itp. A nie każdy posiada tak długi staż w wędkarstwie spinnigowym jak Ty, to staram się jednak jak najlepiej doradzić i odpowiedzieć w miare możliwości posługując się jak największą liczbą argumentów.

Co do samej gównoburzy. Po przeczytaniu twojej odpowiedzi i zapytaniu mnie o rozpętywaniu jakiejś gównoburzy, zrozumiałem, że twój poziom wiedzy zatrzymał się na przeglądaniu ofert sprzętu wędkarskiego w sklepie internetowym. Do tego wszystkiego, gdzie temat w sumie został już zamknięty, a ja doszedłem do wniosku, że nie ma sensu odpisywać, Ty oczywiście musiałeś odpisać zaczepnie @kaziq - owi. Więc skoro "Po to jest Forum" to polecam ci je zmienić, ponieważ twój pierwszy post, a właśćiwie pierwsze zdanie napisane w tym wątku to: "Z większością bym sę zgodził, ale..............." Po czym twoje posty nie wniosły nic konstruktywnego w temacie, do tego wprowadzają w błąd innych mniej doświadczonych użytkowników, Jedyne zdania które w miare imają się tematu to te, "stawiał bym na Shimano Ultegrę 3000 lub 4000 przełożenie 5,0:1" i "Mój wariant przedstawiłem odnośnie zakupu trzech zestawów ,które kolega chciał zakupić. Wszystko się mieści w budżecie i jeszcze zostanie.Ultegre zaproponowałem ze względu na budowę (worm shaft,x-ship,wkręcana korba,itd)". To jaki Ty wariant przedstawiłeś odnośnie zakupu trzech zestawów??? Skoro jedynie poruszyłeś temat kołowrotka, jak dla ciebie budżetowej Ultegry i świetnie przepisałeś informacje odnośnie danych technicznych oraz specyfikacji tego młynka, ty pewnie nawet nie wiesz jak odczytać przełożenie 5,0:1, a wypisujesz o technologiach zastosowanych w kołowrotku, na dodatek nie wposmniałeś nic na temat wędziska, o których to pewnie też za wiele nie wiesz, oprócz tego co przeczytasz w rubryce "Opis przedmiotu" i później to przepiszesz tutaj na forum. Jak twierdzisz wyrażasz swój pogląd (a twoje poglądy są nie uzasdanione żadnymi argumentami i w większości są błędne), z którym nikt nie musi się zgadzać, ale w momencie gdy ktoś się z nim nie zgadza i potrafi konstruktywnie odpisać, to Ty w odpowiedzi wykazujesz swój brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie wędkarstwa, którego dotyczy wątek i tępo brniesz w swoje błedne teorie. Więc jeśli masz zmiar dalej nie wnosić nic do tematu, nie zgadzać się z każdym po kolei, wprowadzać innych użytkowników w błąd, samemu nie znając tematu się wypowiadać, a twoim jedynym sposobem na przekazanie wiedzy ma być przepisanie/skopiowanie opisów i danych technicznych sprzętu wędkarskiego ze stron internetowych, to weź lepiej pozostań biernym forumowiczem.

PS. Mogą się pojawić literówki, błędy itd. Ale trochę mi zeszło żeby to napisać.
Tak jak wspomniałem wcześniej, staram się jak tylko mogę by pomagać, odpisywać, doradzać na tematy i to tematy, w których posiadam wiedzę, ale widząc użytkownika, który nie wnosi nic do tematu, świetnie przepisuje opisy i stara się strugać mądrego, a do tylko on ma rację, a wszyscy inni już nie, no to proszę Ja was, czułem się zobowiązany napisać tak długi post. Pozdrawiam. [2021-02-12 14:09]

Dartne99

U Mnie Light kij + kolowrotek 260g [2021-02-12 20:34]

WedkarzIncognito

Tyle w temacie ;) Pozdrawiam, zdrówka oraz miłego weekendu życzę. [2021-02-13 08:50]

jurasek15

Czasami chyba warto samemu poszperać w poszukiwaniu kija, który okaże się najlepszy. Są testy wędek, wiele z nich możemy obejrzać w akcji na coraz bardziej popularnych filmikach znad wody, zawsze warto udać się do sklepu wędkarskiego i przymierzyć się do wędki. Dyskusja nad tym która firma jest lepsza, albo czy wędka za 100PLN nie powinna stać nawet obok tek za 700 jest bez sensu. Każdemu pasuje coś innego. Też staram się od czasu do czasu doradzić jak ktoś bardzo chce, ale nie uważam, że polecam wędki idealne. Mogą być dobre dla mnie, ale nie muszą dla kogoś innego.
Takie podejście do tematu rodzi niepotrzebna agresję.
Ale, że było tu dużo o kijach uniwersalnych, to od wczoraj jestem "bogatszy" o taki jeden nabytek. :) Co prawda u mnie będzie służył do połowu pstrągów, kleni i tego czym tam mnie jeszcze rzeka przy okazji obdarzy :), ale pod przynęty jakie stosuję jak najbardziej uniwersalny.
Długość 2,6m, c.w. 5-21g, a na pokładzie Daiwa Ninja 3000-C. :)
[2021-02-14 09:04]

Dartne99

Mozna wiedziec co to za kijek ? [2021-02-14 11:06]

jurasek15

Mozna wiedziec co to za kijek ?

Można. - To kijek, którego mimo wszystko chciałbym nie mieć. Upamiętniajacy przyjaciela, z którym spędziłem kilkaset dni nad wodą, a którego niestety zabrał Covid. Zbudowany na blanku FAÂ Blass SLM8611-2N. Wszystko według moich wytycznych wykonane w pracowni wędkarskiej.
Nie uważam, że jest lepszy od innych, ale dla mnie jest wyjątkowy - tak jak człowiek, z którym co najwyżej kłóciliśmy się, o to kto co dodał w dany dzień do zanęty i nie powiedział drugiemu. Lecz to zawsze były zabawne kłótnie.
Ale takich zabawnych "kłótni" i przyjaźni również wam życzę.Â
 [2021-02-14 13:31]

jurasek15

[2021-02-14 13:32]

cyganmaro

Pięknie i rzeczowo wytlumaczone, a co istotne pamiętałeś o "drobiazgach" typu agrafka itp. [2021-02-16 07:13]

Sith

@WedkarzIncognito, nieźle się rozpisałeś, ale warto było przeczytać. Dobry felieton. [2021-02-18 06:49]

WedkarzIncognito

@Sith Dzięki :))) Taka moja natura, lubię dyskutować, nie przepadam za bezczynnością gdy widzę sytuację, w której zaczyna się niepotrzebna dyskusja, są wypisywane steki bzdur wprowadzające innych w błąd, do tematu nie zostaje nic wniesione poza zaczepkami w strone innych ;) A co do długości tekstu, fakt poniosło mnie :) [2021-02-18 10:22]

kaziq

w pozytywnym sensie [2021-02-18 10:30]

Sith

(...)
Zapewne ten Twój elaborat dużo wniósł, coś niebywałego , powtarzam napisz książkę - ,,MISZCZU" spinningowania.
Przynajmniej napisane z sensem, a nie jak Twoje wypociny znafffcy, fachofffca... ;>
[2021-02-23 06:56]

Sith

@Sith Dzięki :))) Taka moja natura, lubię dyskutować, nie przepadam za bezczynnością gdy widzę sytuację, w której zaczyna się niepotrzebna dyskusja, są wypisywane steki bzdur wprowadzające innych w błąd, do tematu nie zostaje nic wniesione poza zaczepkami w strone innych ;) A co do długości tekstu, fakt poniosło mnie :)
Zapewne ten Twój elaborat dużo wniósł, coś niebywałego , powtarzam napisz książkę - ,,MISZCZU" spinningowania.

Â
Biedulek, sam nie pamięta co napisał, ale "ten typ tak ma"... :'(
[2021-02-26 07:09]

Sith

(...)
Kolego,czytaj ze zrozumieniem,marnujesz sie na tym Forum.Napisz książkę ,,Arkana sztuki
Wędkarskiej - spinning od A do Z''
Ne dam się sprowokować,jeżeli oddech nie pomaga to zluzuj majty.
Bez odbioru.
Oto drugi przykład i kto tu zaczął się czepiać?! Komu brak kultury?! Komu wezbrał pęcherz?!
;>
[2021-02-26 07:14]

WedkarzIncognito

@Sith nie ma co się produkować na marne, do tego typa i tak nic nie dociera ;))) Każdy napisał co miał napisać, a kaziq swoim postem według mnie zakończył dyskusję i wszyscy się "rozeszli" w swoje strony. Nic bardziej mylnego, dyskusja się nie zakończyła, ponieważ nasz najkulturalniejszy, wszystkowiedzący koleżka, postanowił po czterech dniach odnieść się do mojego posta, ale temat olałem, bo tak jak napisałem wyżej, nie ma co się produkować na marne. Jednak dziś postanowiłem ponownie wypowiedzieć się w dyskusji i uświadomić użytkownikowi @Pablo63, że chyba cierpi na przypadłość, która przypomina mi moralność Kalego i w jego przypadku wygląda to mniej więcej tak. Jak on kogoś prowokuje, z każdym po kolei się nie zgadza i zaczepia to jest dobrze, ale jak z nim ktoś się nie zgodzi, zaczepi lub sprowokuje to jest już zły, najgorszy, niekulturalny.
Swoje już napisałem chciałem temat zamknąć, ale jak widać po prostu się nie da, ponieważ nasz koleżka z uporem maniaka dalej zaczepia i prowokuje, a co gorsza nie widzi w tym nic złego... Smutne. Przypominam tylko, że jest to forum Wędkarskie, ale jak widać można się tutaj dowiedzeć rozmaitych ciekawostek niekoniecznie związanych z wędkarstwem :))))
Na koniec chcę się odnieść do poziomu kultury @Pablo63. O co chodzi ? Co masz do mnie? Nie musisz czytać i się zgadzać (napisałem), a ten wpis świadczy o twojej wysokiej kulturze, na Forum.
Nie robię imiennych wycieczek, nikomu nie ubliżyłem, więc Ty następny próbujesz mnie sprowokować i obrazić.
Następnego majty cisną.
PROSZĘ MODERATORA O POINFORMOWANIE TYCH PANÓW NA TEMAT KULTURY JAKA POWINNA PANOWAĆ TU NA FORUM. "Początkujący internauci nie wiedzą często również, że w złym tonie jest pisanie całych wyrazów lub zdań wielkimi literami. W internecie wielkie litery oznaczają podniesiony ton, czyli po prostu krzyk."
Jeżeli dla ciebie w momencie przekazywania informacji, wypowiadania się lub podczas zwykłej rozmowy, krzyk i podniesiony ton uznajesz za kulturalny to faktycznie zupełnie inaczej interpretujemy bycie kulturalnym. Sam się wyjaśniłeś i naprawdę weź już odpuść bo z każdym kolejnym postem tylko bardziej się pogrążasz. Pozdrawiam. [2021-02-26 11:30]

LCS

Witajcie. Ja zaczynam przygodę ze spinningiem od "zdobycznego" zestawu:
* wędka - Konger Carbomaxx Spin 270 cw. 1-30
* koowrotek - Dragon RD-435i
* różne przynęty
Łowię głownie na wodach stojących, gdzie występują: karpie, liny, szczupaki, okonie.
Nie weim czy zestaw jest dobry, ale przynosi mi satysfakcję z łowienia.
Kilka już ryb złapanych: karp i okoń.
Myślę, że wraz z doświadczeniem będę zmieniał sprzęt by dobrać właściwy lub odpowiedni dla moich umiejętnosci.
Teraz jest to forma spędzania czasu wolnego po pracy.
[2021-06-28 10:28]

Sith

Każdy zestaw jest dobry jeśli łowienie nim przynosi efekty, a wypoczynek nad wodą bezcenny, nawet jeśli ryby nie biorą.
Według mojej opinii Carbomax to toporne wędzisko, ale na początek dobre, bo niemal niezniszczalne. Kołowrotek z tylnym hamulcem średnio nadaje się do spinningu, a RDi to stosunkowo prymitywna konstrukcja.
Jeśli chciałbyś się rozwijać nadal w spinningu, polecam zestaw stosunkowo tani i bardzo przyzwoity na miarę potrzeb amatorskiego, rekreacyjnego spinningu:
https://www.wedkarski.com/wedki/15578-wedka-black-rock-ii-spinning-dragon.html model chc-25-75-275 lub bardziej uniwersalnej długości chc-25-75-245.
https://www.wedkarski.com/kolowrotki/21358-kolowrotek-black-rock-fd500-dragon.html model CHG-13-00-535, nowość, specjalna konstrukcja dostosowana do w/w wędzisk, 5 lat gwarancji, na razie w cenach promocyjnych, będą droższe.
https://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9300-plecionka-nihonto-fine-braid-300m-mikado.html model Z20W-012, mocna, tania, po sezonie przewiniesz na drugą stronę i posłuży kolejny sezon.
(Linki wyłącznie poglądowe)
"Połamania" ;)) [2021-06-29 06:42]

WedkarzIncognito

@LCS Moim zdaniem, to zestaw przez ciebie wymieniony na początek w zupełności Ci wystarczy. Jak sam napisałeś, to zacząłeś przygodę ze spinningiem, a taki zestaw z biegiem czasu pozwoli ci określić własne preferencje odnośnie sprzętu. Jak złapiesz bakcyla na spinning (a podejrzewam, że złapiesz i tego też ci życzę) to "ulepszenia" zestawu są nie uniknione :)))) Nie wspominając już o pudłach wypchanymi gumami :) Pozdrawiam ;) [2021-06-29 09:22]

LCS

witam. dziękueje za sugestie. na pewno wezmę je po uwagę. oferty warte uwagi co może pomóc mi w dalszej deczyji. [2021-06-29 11:29]

LCS

witaj. dziękuje za opinię. już mam tak, że nie mogę się doczekać wolnej chwili by iśc nad wodę.
:-) [2021-06-29 11:30]

LCS

A tak jeszcze odnośnie sprzętu to co myślicie na temat:
 wędka - Wędka spinningowa Jaxon Zaffira Spinning 5-25 g 141 cm - 270 cm
 kołowrotek - Germina Technik 3000

[2021-06-29 11:46]