Wybór sprzętu do łowienia spławikowego.

/ 3 odpowiedzi
Witam, potrzebuję porady.
Ja jako całkowity amator nie bardzo wiem jaki sprzęt sobie zakupić do łowienia na spławik.
Ogólnie teraz posiadam  wędkę na której łowię:
Wędka: Titanium Terminator 50 (Długość: 2,70m Weight: 60-80g Carbon 80%, kołowrotek Compressa cp30, spławiki w przedziale 2g -7g (stałe, przelotowe), żyłka Jaxon Carat premium 0,22mm, 
Posiadam też kołowrotek: Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1
Obecną wędką nie jest w stanie za daleko rzucić, chciałbym coś lepszego, o ile kołowrotek mam nadzieję jest dobry samą wędkę przydało by się może wymienić na lepszą?
Łowić zamierzam na Odrze (Spółdzielnia Regalica w Szczecinie) oraz na jeziorkach i stawach w okolicach Szczecina. Jeżeli chodzi o moje planowane połowy to na rzece białą ryba, a na jeziorach, stawach to głównie Karaś, Krasnopióra, Liny i Okonie.
Łowić będę jedynie z brzegu.
Mój budżet to tak myślę, do 100zł
Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu do łowienia spławikowego.
dendrobena


Od wielu lat wędkuję metodą spławikową.Posiadam bacika marki Jaxon 7m.NIe jest najwyższej klasy ale to mi wystarcza.Rekreacyjnie można łowić nim wszystkie gatunki które kol.wymienił.Powodzenia. (2016/05/23 21:59)

PijanyAniol


Twoja wędka ma za duże CW i za małą długość nie będziesz czuł tej finezji z połowu   birałorybu .

Kup sobie bolonke lub odległościówkę 25 g  długosc tak na początek 4.20 m ,a każda ryba sprawi Ci wiele przyjemności z jej holu, ja jak przesiadłem się z wędki noname na odpowiednią do tego celu to  byłem w szoku ;) 
Zalecam połowić i dojść do wprawy nad jeziorami ,a później nad rzekami gdyż połów spławikowy na jeziorze a na rzece to dwie zupełnie odmienne sprawy ( inne zestawy - inna technika- inne spławiki itp )
  (2016/05/24 00:14)

Userr1


Dziękuję za odpowiedzi.
Dziękuję za podpowiedzi.
Co do bata to nie jestem przekonany ze względu, że u mnie na stawach raczej trzeba daleko rzucać i z brzegu nie idzie połowić.
Jestem bardziej za wędką teleskopową.
Obecnie posiadam:
Wędka: Titanium Terminator 50 (Długość: 2,70m Weight: 60-80g Carbon 80%,
Wędka: Mikado Fish Hunter 3,0m cw: 30 ( złamana szczytówka i teraz po wklejeniu nowej końcówki ma 2,7m - ma tylko trzy (łącznie z szczytówką te przelotki, między przed ostatnią przelotką, a szczytówką odstęp to 72cm.) - nie wiem czy coś z niej będzie, czy nie za duży odstęp?
Kołowrotek Compressa CP30
Kołowrotek: Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1

Pytanie teraz jest takie, z tego sprzętu co tu posiadam co można zrobić i który kołowrotek przydzielić do której wędki, pytanie czy ta naprawiona Mikado będzie się do czegoś nadawać? Bo jeśli nie to zostaje jeden wolny kołowrotek, który mógłbym wykorzystać do planowej wędki którą chcę kupić.
A zastanawiam się nad zakupem:

Konger Roder Tele Float 400mm 5-25g w cenie 30zł.

http://allegro.pl/wedka-konger-roder-tele-float-400-25g-i6209977083.html

Jak myślicie wędka będzie dobra dla mnie na spławik na połowy białej ryby na stawach, jeziorkach i nie raz rzece?
Czy będę wstanie rzucić dosyć daleko taką wędką?

Jaki ewentualnie kołowrotek w niezbyt wygórowanej cenie mógłbym do niej kupić?

Bardzo proszę o porady.

  (2016/05/26 12:02)