Wybór sprzętu spinningowego

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich.
Mam zamiar rozpocząć zabawę ze spinningiem i potrzebuję opinii na temat sprzętu, mianowicie planuję zakupić taki zestaw:

- kijek mikado desire hunter 210  10-30g
- kręciołek jaxon monolith xtf 200 albo xtf 300  

Łowione będą głównie szczupaki, czasami sandacze czy okonie na niewielkim jeziorku.
Co do kijka jestem raczej przekonany, zastanawiam się nad kołowrotkiem bo jest ich pełno do wyboru.
Cena całego zestawu do 250zł - wiem że szału  nie ma ale na pierwszy raz nie chcę wydawać więcej.

Z góry dzięki za pomoc!

klonek1

Jak na pierwszy raz to według mnie ok.
Tylko kijek trochę krótki;będziesz łowił z łódki czy z brzegu? (2015/04/17 12:12)

Haryyy5

Ja nie rozumiem - w każdym wątku dotyczącym wyboru kołowrotka niedrogiego i porządnego większość osób poleca spro passion, czasem ryobi ecusima, rzadziej shimano catana. Ostatecznie prawie zawsze zainteresowany decyduje się na któryś z powyższych, na ogół na spro passion. A mimo to, mimo że tych wątków jest już mnóstwo to i tak na dzień dobry w nowych tematach wymyślacie jakieś inne kołowrotki. Ameryki już się drugi raz nie odkryje, skoro tyle osób twierdzi że coś jest dobre i deklasuje konkurencje to chyba coś w tym jest. Dlatego jeszcze raz :

Spro passion, do takiego średniego spinningu najlepiej chyba 740.

Mam dwa spro passion 720 na okonka i 740 jako uniwersal i nie mogę złego słowa. 720 ma raczej lekkie i przyjemne życie ale 740 już od paru sezonów katowany, na plecionce, ciężkimi przynętami, nawet w silnym prądzie dużymi obrotówkami i nadal nie skapitulował. Kołowrotki trwałe, niezawodne, bardzo dobry hamulec i przede wszystkim sprawdzone. Bo to nie chodzi o to że ten jaxon którego podałeś jest zły czy nietrwały czy cokolwiek jest z nim nie tak, bo tego zwyczajnie nie wiem, nawet nie miałem go nigdy w ręce.  Po prostu na spro od lat łowi mnóstwo osób, i każdy go chwali. A kupisz tego jaxona to trochę stawiasz się w roli testera. Raz uda się kupić niesprawdzony sprzęt który okaże się genialny a innym razem będzie to złom.

Co do wędki się nie wypowiem bo się nie znam :) jest tyle dobrych wędek że naprawdę trudno coś wybrać. Tak naprawdę większość wędek powyżej tych 100 zł będzie ok. Ja ostatnio wybierałem dla kogoś taką właśnie budżetową wędkę to zdecydowałem się na mikado nihonto. Możesz też się jej przyjrzeć, tu masz link do recenzji :

http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/558-mikado-nihonto-medium-spin (2015/04/17 12:28)

Szymon453

raczej z brzegu - pomiędzy drzewamilatem będę łowił wchodząc do wody kilka metrów od brzegu bo jest taka opcja myślisz że może być za krótki? to wędzisko występuje również o dł. 270 tylko cw 10-40 nie będzie za duży? (2015/04/17 12:29)

Haryyy5

270 cm to taki najbardziej chyba popularny. Ale jak nie łowiłeś wcześniej na spinning to w sumie bez znaczenia jaka długość, przyzwyczaisz się do tego co będziesz miał. I dłuższe i krótsze wędki mają swoje zalety i wady. Kwestia co kto lubi i potrzebuje. 10-40 będzie moim zdaniem za mocny jako kij uniwersalny, raczej szukaj czegoś od 5-25g do 10-30g (2015/04/17 12:39)

Szymon453

oki wybór padł więc na Spro passion 740 a kijek 2,7 do 25/30g nad kijkiem muszę się jeszcze zastanowić bo jest ich tyle że nie wiem co wybrać, zwłaszcza że każdy poleca coś innego-myślę że w przedziale cenowym do 120zł nie będą się aż tak bardzo różniły jakościowo (2015/04/17 13:57)

tomek771203

Ja nie rozumiem - w każdym wątku dotyczącym wyboru kołowrotka niedrogiego i porządnego większość osób poleca spro passion, czasem ryobi ecusima, rzadziej shimano catana. Ostatecznie prawie zawsze zainteresowany decyduje się na któryś z powyższych, na ogół na spro passion. A mimo to, mimo że tych wątków jest już mnóstwo to i tak na dzień dobry w nowych tematach wymyślacie jakieś inne kołowrotki. Ameryki już się drugi raz nie odkryje, skoro tyle osób twierdzi że coś jest dobre i deklasuje konkurencje to chyba coś w tym jest. Dlatego jeszcze raz :

Spro passion, do takiego średniego spinningu najlepiej chyba 740.

Mam dwa spro passion 720 na okonka i 740 jako uniwersal i nie mogę złego słowa. 720 ma raczej lekkie i przyjemne życie ale 740 już od paru sezonów katowany, na plecionce, ciężkimi przynętami, nawet w silnym prądzie dużymi obrotówkami i nadal nie skapitulował. Kołowrotki trwałe, niezawodne, bardzo dobry hamulec i przede wszystkim sprawdzone. Bo to nie chodzi o to że ten jaxon którego podałeś jest zły czy nietrwały czy cokolwiek jest z nim nie tak, bo tego zwyczajnie nie wiem, nawet nie miałem go nigdy w ręce.  Po prostu na spro od lat łowi mnóstwo osób, i każdy go chwali. A kupisz tego jaxona to trochę stawiasz się w roli testera. Raz uda się kupić niesprawdzony sprzęt który okaże się genialny a innym razem będzie to złom.

kolego przeczytaj dokladnie jaki jest budzet a sam spro go o wiele przekracza
nie kazdego stac na taki sprzet wiec sie pytaca o cos tanszego a w miare do uzycia :)
Co do wędki się nie wypowiem bo się nie znam :) jest tyle dobrych wędek że naprawdę trudno coś wybrać. Tak naprawdę większość wędek powyżej tych 100 zł będzie ok. Ja ostatnio wybierałem dla kogoś taką właśnie budżetową wędkę to zdecydowałem się na mikado nihonto. Możesz też się jej przyjrzeć, tu masz link do recenzji :

http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/558-mikado-nihonto-medium-spin
(2015/04/17 15:00)

tomek771203

z tanszych kreciolkow to jak kolega wyzej napisal ryobi ecusima
ja bawie sie od niedawna catana 4000 i juz 2 sezon wytrzymuje :) (2015/04/17 15:01)

Sith

Harry, każdy ma "swoich znajomych". Od 20-tu lat łowię sprzętem JAXON i jeszcze się nie zawiodłem.

Szymon, ze swej strony polecam to co sam z powodzeniem użytkuję:
http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/9993_jaxon-extera/Produkt/37690_extera-spinningi-uniwersalne.aspx model WJ-EXS24020,
http://www.jaxon.pl/Katalog/248_176_kolowrotki/5032_kolowrotki-z-gornym-hamulcem/Produkt/30623_jaxon-victus.aspx model
KJ-VIC300M.
Jak piszesz, będziesz spinningował na małym jeziorku, z zadrzewionych brzegów - z doświadczenia zapewniam, że taki zestaw spełni zadanie.
(2015/04/17 15:07)