Wybór sprzętu i kilka porad

/ 1 odpowiedzi

Witam serdecznie. Potrzebuje kilku rad odnośnie doboru sprzętu jaki zamierzam przez zimę skompletować. Moj budżet prezentuje się dość skromnie, a właściwie to nie chce poprostu wydawać dużo pieniędzy.


Upatrzone przeze mnie wędziska to: KONGER CARBOMAXX Carp 360/3 50-100g 3sklad.

Podejrzewam, że wędki te okażą się dość miękkie, jednak nie zamierzam z nich daleko rzucać, głównie wywozić.


Kołowrotki natomiast to: DRAGON Boat Master FD 760i.

Prezentują się solidnie. Według danych producenta szpula owego kołowrotka mieści 240 metrów żyłki 0.40mm. Podejrzewam, że 300m mojej żyłki 0.35 się zmieści.


Jeszcze pytanie odnośnie grubej ryby. Ile zapasu żyłki na szpuli powinienem zostawić na ewentualny odjazd i walke z rybą? Pytam ponieważ taktyką jest wywożenie zestawów na 250m, i zastanawiam się czy 50m zapasu wystarczy. Zakładając, że 300m 0.35mm  wejdzie na szpule. Szukałem informacji na ten temat i niestety nie znalazłem. Przeliczyć sobie nie potrafię.


Dodam jeszcze, że sprzęt ma posłużyc na spore karpie z dzikiej wody i sumy +- 140cm.

Za wszystkie porady serdecznie dziekuje.

Piona :)

Juziorafik


Na Twoim miejscu, jeśli miałbym taką możliwość to od razu po braniu wskakiwałbym na łódkę i z niej holował, a co do zapasu to szczerze na tak małym nigdy nie łowiłem, ale jak trafi Ci się sum to może być naprawdę różnie mam takie wrażenie, że jesteś na granicy wywinięcia żyłki do maksimum w miarę możliwości szukałbym czegoś pojemniejszego albo wywoził bliżej, pozdrawiam. (2014/11/20 21:16)