Wybór sprzętu na Wisłę

/ 14 odpowiedzi
Witam, ostatnio mój wujek zaproponował mi wyjazd nad wisłe i tu jest problem nie mam feedera . Mam tylko 2 pickery Bata 6m i 2 stare teleskopowe karpiówki do 120g czy tymi karpiówkami da rade łowic na wisle?? czy konieczny jest zakup feedera?? a z batem jak jest?? z góry dziękuje 
nikodem977

Karpiówki na luzie tylko wtedy już nie na drgającą szczytówkę tylko z bombką lub swingerem. (2014/05/08 19:13)

Jędrula

Zależy na jakie warunki traficie , jaki nurt . Jak wybierzecie miejsce o małym uciągu to pickerami spokojnie połowisz . (2014/05/08 19:16)

użytkownik102837

Witam, ostatnio mój wujek zaproponował mi wyjazd nad wisłe i tu jest problem nie mam feedera . Mam tylko 2 pickery Bata 6m i 2 stare teleskopowe karpiówki do 120g czy tymi karpiówkami da rade łowic na wisle?? czy konieczny jest zakup feedera?? a z batem jak jest?? z góry dziękuje 

Co do bata 6m na wisłe to może być trochę problem, wszystko zależy od uciągu i danej miejscówki (6m może być trochę za krótkie ale to wszystko jak już wcześniej napisałem zależy od miejsca). Na wiśle da rade łowić na bacika, tylko że sprzęt nie może być zbyt lekki, na takie łowisko przydało by się wędzisko 7m z dość dużym zapasem mocy. Często widzę jak ludzie łowią na wiśle, na odcinkach z trochę mniejszym nurtem na przepływane właśnie batami. Teraz właśnie w moich okolicach modne jest kupowanie sztywnych batów z dużym zapasem mocy i zakładanie w nich gumowe amortyzatory, z takimi zestawami często spotykam ludi łowiących właśnie w akwenach z większym uciągiem, chociaż mi takie łowienie nie odpowiada. Ogólnie nie lubię łowić batami czy tyczką na wodach z dużym uciągiem w takich łowiskach wybieram 6m bolonkę i standardową metode przpływanki.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/05/08 19:28)

użytkownik102837

Karpiówki na luzie tylko wtedy już nie na drgającą szczytówkę tylko z bombką lub swingerem.

Niestety bombka lub swinger przy dużym nurcie mogą się nie sprawdzić, już nie wspominając o sygnalizacji małych brań ale wszystko zależy od miejscówki i uciągu wody. w miejscach z mniejszym gruntem będzie wszystko dobrze. (2014/05/08 19:31)

mateo111132

Karpiówki na luzie tylko wtedy już nie na drgającą szczytówkę tylko z bombką lub swingerem.

Niestety bombka lub swinger przy dużym nurcie mogą się nie sprawdzić, już nie wspominając o sygnalizacji małych brań ale wszystko zależy od miejscówki i uciągu wody. w miejscach z mniejszym gruntem będzie wszystko dobrze.

a jezeli trafimy na mozny nurt to moge postawic karpiówke tak jak feedera do góry i wpatrywac sie w szczytówke czy to nie wypalli?? a mam jeszcze 5m bolonke sprawdzi sie jako przeplywanka?? I jeszcze jaką zanęte wybrac?? nigdy nie łowiłem na rzece (2014/05/08 19:45)

użytkownik102837

Niestety bombka lub swinger przy dużym nurcie mogą się nie sprawdzić, już nie wspominając o sygnalizacji małych brań ale wszystko zależy od miejscówki i uciągu wody. w miejscach z mniejszym gruntem będzie wszystko dobrze.

a jezeli trafimy na mozny nurt to moge postawic karpiówke tak jak feedera do góry i wpatrywac sie w szczytówke czy to nie wypalli?? a mam jeszcze 5m bolonke sprawdzi sie jako przeplywanka?? I jeszcze jaką zanęte wybrac?? nigdy nie łowiłem na rzece

Na pewno karpiówki nie będą przekazywać tak brań jak feedery dlatego ci to odradzam, co do bolonki 5m to na pewno będzie dobre rozwiązanie do łowienia na przepływanke, może kij nie jest jakiś tam bardzo długi ale 5m powinno wystarczyć. Co do zanęty to napisze ci to trochę później ponieważ jest to obszerny temat a muszę na chwile wyjść z forum, jak ogarnę kilka spraw to postaram się dzisiaj odpisać. (2014/05/08 20:08)

mateo111132

a jezeli trafimy na mozny nurt to moge postawic karpiówke tak jak feedera do góry i wpatrywac sie w szczytówke czy to nie wypalli?? a mam jeszcze 5m bolonke sprawdzi sie jako przeplywanka?? I jeszcze jaką zanęte wybrac?? nigdy nie łowiłem na rzece

Na pewno karpiówki nie będą przekazywać tak brań jak feedery dlatego ci to odradzam, co do bolonki 5m to na pewno będzie dobre rozwiązanie do łowienia na przepływanke, może kij nie jest jakiś tam bardzo długi ale 5m powinno wystarczyć. Co do zanęty to napisze ci to trochę później ponieważ jest to obszerny temat a muszę na chwile wyjść z forum, jak ogarnę kilka spraw to postaram się dzisiaj odpisać.

Spokojnie ,poczekam . Mam jeszcze jedno pytanie nie wiem czy głupie ale jestem początkijący wędkarzem rzecznym czy na wisle da mozna pobawic sie spinningiem?? głónie chodzi mi o wisłe w okolicach jankowic,zatora (2014/05/08 20:21)

tstaros

Pytanie jakie ryby chcesz poławiać i na jakiej wodzie. Ja dość często łowię na karpiówkę w spokojnych zatoczkach za główkami drapieżniki na trupka na przykład.

Za to używanie karpiówki jako feedera jest mocno ryzykowne. Jak Ci weźmie dajmy na to ładny leszcz to branie zauważysz, ale jak Ci będą skubały krąpiki albo płocie to nic z tego.

(2014/05/08 20:22)

mateo111132

Pytanie jakie ryby chcesz poławiać i na jakiej wodzie. Ja dość często łowię na karpiówkę w spokojnych zatoczkach za główkami drapieżniki na trupka na przykład.

Za to używanie karpiówki jako feedera jest mocno ryzykowne. Jak Ci weźmie dajmy na to ładny leszcz to branie zauważysz, ale jak Ci będą skubały krąpiki albo płocie to nic z tego.

Dziękuje ci że poświęciłeś mi czas napewno skozystam z twojej podpowiedzi (2014/05/08 20:33)

użytkownik102837

Na pewno karpiówki nie będą przekazywać tak brań jak feedery dlatego ci to odradzam, co do bolonki 5m to na pewno będzie dobre rozwiązanie do łowienia na przepływanke, może kij nie jest jakiś tam bardzo długi ale 5m powinno wystarczyć. Co do zanęty to napisze ci to trochę później ponieważ jest to obszerny temat a muszę na chwile wyjść z forum, jak ogarnę kilka spraw to postaram się dzisiaj odpisać.

Co do zanęty to wszystko zależy od miejsca w którym łowisz jeśli będziesz łowił w dużym nurcie zanętę musisz wzbogacić gliną wiążącą i żwirem ( przy bardzo dużym nurcie dodatkowo można dodać bentonitu). Jeśli chodzi o robaki zanętowe to możesz je podać w żwirze zmieszanym z gumą arabską. Najważniejsze przy łowieniu w dużym nurcie jest znalezienie odpowiedniego miejsca na którym dnie jest jakaś naturalna przeszkoda, na której nasza zanęta będzie się zatrzymywać (jest to nie zbędę ponieważ bez tej przeszkody kule zanęty toczyły by się po dnie roznosząc ją na większym obszarze. Taką przeszkodą jest jakiś naturalny uskok który zatrzyma zanętę. Znalezienie takiego miejsca jest bardzo trudne, ponieważ wymaga dużego nakładu pracy. Najłatwiej takie gruntowanie jest wykonać podczas łowienia tyczką, albo ewentualnie batem. (2014/05/08 20:56)

leszek11112

na Wiśle zakładasz blisko szczytówki dzwoneczek i nawet ukleja zadzwoni. (2014/05/08 21:10)

unix

Witam
Osobiście dość często ostatnio wędkuję batem na Wiśle na zapływie główki. Woda delikatnie się porusza. Żyłka główna 0,14, spławik 2,5g daje radę jak za mocno nie wieje.
Także  stawiałem  jedną wędkę na grunt z bombką i brania były widoczne, ale za to zacięcia w większości spóźnione...  Z dwojga w/wymienionych wybierałbym bata jeśli Twoje łowisko pozwoli na wędkowanie w/w metodą.

Pozdrawiam (2014/05/08 21:22)

użytkownik102837

na Wiśle zakładasz blisko szczytówki dzwoneczek i nawet ukleja zadzwoni.

Chyba coś ci się kolego pomyliło mogę się założyć o każdą kwotę że na karpiówce nie będzie widać żadnego brania małej ryby a tym bardziej uklei.
(2014/05/08 21:44)

mateo111132

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Naprawdę bardzo mi pomogliście !! (2014/05/08 22:50)