Zaloguj się do konta

Wybór sprzętu karpiowego na początek

utworzono: 2013/04/05 10:40
czarnymati

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nazywam sie Mateusz, jestem nowym forumowiczem ktory chcialby zajac wam troche czasu :D
Chcialbym zakupic 2 wedki karpiowe za okolo 300-350 zl za sztuke. Mam na oku znana Anaconde Base 3.6 m 3.0-3.25 lb oraz 2 krecioly za podobna cene rowniez za sztuke. Co do mlynkow mam na oku Okume Power Line 65 ( 0.40mm/320m) lub 60 (0.40mm/240m). Glownie lowie koszyczkami, sprezynami na jeziorach, stawach oraz rzekach z brzegu. Dodam jeszcze ze lubie rzucic zywca na suma. 
Pytanie czy dostane cos lepszego w tm przedziale cenowym? 12ft 3.25lb czy 13ft 3.5 ? 
Potrzebuje rowniez rod-pod-a, sygnalizatorow oraz podbieraka, zamierzam przygotowac sie do sezonu z kwota okolo 2000zl wliczajac w to wymieniony sprzet, pokrowiec, zylke i inne drobne akcesoria. 
Bardzo prosze o wyrozumialosc poniewaz nie jestem za dobrze zorientowany w cenach oraz markach sprzetu. [2013-04-05 10:40]

buba0sparx

Młynki i kijki jak najbardziej godne polecenia. Myślę że nie ma sensu specjalnie dalej szukać. Jedyny problem to że kwota 2000zł nie jest zbyt wielka także na skompletowanie całego sprzętu może być za mało . W takim układzie poda bym sobie odpuscił i zakupił jakieś podpórki , akcesoria , podbierak , mata też trochę kosztują także jak masz później kupić jakiś lipny stojak to poprostu będzie pozbawione sensu . 
http://gkkhotrod.blogspot.com/ [2013-04-04 22:31]

buba0sparx

Wszystko można , można też zachować krztę  kultury . Jeśli chłopak chce zacząć od troche lepszych kijków które nie kosztują jak twoje jrc 120zł to dobrze robi nie będzie musiał ich po sezonie opylać tylko będzie sobie na nie łapał. Koszt dwóch Base to około 500zł do tego dochodzą młynki okumy które są już na poziomie a nie jakiś szajs cormorana , koszt 2szt. to około 700zł . Do tego Podbierak 100zł , mata 100zł , zestaw sygnałków 300zł  i na żyłki , akcesoria , torby pokrowce nie zostaje za wiele ale da się to wszystko za tę kwote kupić. Dlatego pisałem żeby odpuścił sobie poda i pomyślał o podpórkach. Więc nie mów że pie..ole bo to nie prawda, starałem się pomóc .
http://gkkhotrod.blogspot.com/ [2013-04-05 11:41]

buba0sparx

Jak jesteś w nich tak zakochany to sobie na nie łap . Chłopak potrzebuje w miarę uniwersalnych kijków rzutowych , będzie łowił na rzece  często na żywca . Nie wypowiadam się na temat contaktów bo ich w ręku nie miałem więc nie mówię że są złe . Za to wnioskuje że ty dobrze znasz kije Base i stwierdzasz że to mina ? [2013-04-05 11:54]

buba0sparx

Ja nikomu nie polecałem młynków daiwy czy innych . Sam łapie z powodzeniem na shimano BBLC już 3 sezon i są jak nowe . Co do młynków cormorana , mam takie zdanie a nie inne ponieważ były moimi pierwszymi kołowrotkami z wolnym biegiem . Konkretnie były to młynki cormoran br 6000 , czy jakoś tak . Fakt jest taki że mi sezonu nie wytrzymały , młynki robione właśnie przez daiwe niby. Poleciały do śmietnika wraz ze skisłym rosołem a zapłaciłem za nie około 300zł od sztuki . [2013-04-05 11:59]

ThinkingAngler mógłbyś mi zapodać link do sklepu gdzie można kupić te kijki JRC Contact? Bo może z jedną sztukę bym sobie zamówił, tylko najpierw chciałbym je zobaczyć. [2013-04-05 12:19]

buba0sparx

Z tobą nie da się dyskutować na temat sprzętu jak i na inne tematy też . Zawsze będziesz bronił swoich racji z uporem maniaka ,choć nikt cię tu nie atakuje . Pienisz się a to nie o to chodzi, nie zapominaj że to hobby . A twoje cormorany są tak zajebiste jak opinie ich posiadaczy w temacie obok. [2013-04-05 12:34]

buba0sparx

Ja miałem takie .
http://www.wedkarski.com/kolowrotki-karpiowe/3106-kolowrotek-pro-carp-br-xl-10pif-cormoran.html
Szajs totalny . I jeśli te kijki JRC są tak samo zajebiste jak te młynki o których piszesz to sobie łap te 17stki i podeślij nieraz jakąś fotkę. [2013-04-05 12:38]

konrad_leo

zapodaj sobie taniego a niezniszczalnego jaxona:

http://allegro.pl/jaxon-harmony-mocna-karpiowka-3-6-3-5lbs-poradnik-i3121602557.html

Argumenty za:

1. Cena

2. Jeszcze nie spotkałem karpiówki którą bym dalej podał przynętę.

3. Niezłe wykonanie

4. Może na nocce zastąpić nawet sumówkę

Argumenty przeciw:

1. Brak szpanu na łowisku

2. Brak szpanu na łowisku

3. Brak szpanu na łowisku

[2013-04-05 12:56]

czarnymati

Panowie na askari mlynki okumy sa po 250zl a anaconda za 240zl czyli 1000zl zostaje mi na akcesoria, malo tego 300zl moge dorzucic na poda, mam dosc podporek, wolalbym cos stabilniejszego. Ktory lepszy pod anacondy xcovery czy extension? cena okolo 300zl a pokrowiec na wedki, torbe i mate na askari widzialem za 370 zl do tego podbierak jakies 150zl i zylka 150zl dorzucam 3 stowki na sygnalizatory i zestaw jest. 
Dodam ze czesto nie jezdze na ryby z powodu braku czasu wiec sprzet nie bedzie katowany, kiedy znajduje wolna chwile - nad wode! Chodzi mi glownie o dobra jakosc za rozsadne pieniadze.
Doradzcie mi czy wziasc 12 czy 13ft i czy 3.25 czy 3.5lb ? [2013-04-05 16:42]

czarnymati

Chcialbym jeszcze dowiedziec sie czym najlepiej necic na dalekich odleglosciach? 
Proca? rakieta aerodynamiczna czy katapulta? boje sie o wytrzymalosc wedziska jesli chodzi o katapulte i rakiete :/ [2013-04-05 21:08]

buba0sparx

Najlepiej i najbezpieczniej będzie nęcić łyżką . Samą łyżkę kupisz za parę groszy i dokręcić do niej sztyce od podbieraka. Jeśli chodzi o poda to do 300zł mogę polecić ci Anaconda Travel pod , miałem taki ,działał bez zarzutu wytrzymywał wichury , fale itp. Sprzedałem po dwóch sezonach w naprawdę dobrym stanie a trochę świata zwiedził . [2013-04-05 21:19]

roko11

witam wszystkich jeste tu nowicjusz    chodzi  o porade   nie wiem jaki kupic  parasol  z osłoną   chodzi mi oto  by parasol   byl  dos   mocny   
[2013-04-05 21:26]

czarnymati

roko11 to nie ten dzial :) [2013-04-05 23:00]

buba0sparx

Jak ciebie nie stać bidoku na nic lepszego niż ten syf cormorana , to pech . Ale nie musisz tu wylewać swoich frustracji ze względu na niepowodzenia życiowe . Wszędzie widzę ciśniesz na 13 lat doświadczenia w temacie , na twoim miejscu bym się nie chwalił . Wstyd! Wstyd! Wstyd!   [2013-04-06 07:26]

czarnymati

Panowie prosze wroccie do tematu, chcialbym uzyskac jakies porady a nie czytac wasze klotnie :) [2013-04-06 12:46]