Wybór sprzętu wędkarskiego na Chorwację

/ 7 odpowiedzi
W wakacje będę jechał na południe Chorwacji. Mam kilka pytań.1. Jaki sprzęt.2. Kołowrotek czy multiplikator.3. Żyłka czy plecionka.4. Jaka przynęta.5. Hak czy kotwiczka.
Chciałbym złowić rybę większą niż 3kg. Słyszałem ,że w okresie w którym jadę można złowić rekina, ale nie dużego. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Połamania kija...
baloonstyle

Witam serdecznie.
Mój kolega był w tym roku latem. Pojechał z marszu , zupełnie spontanicznie.
Łapał na sprzęt taki jak w Polsce, zaobserwował że tzw. "tubylcy" łapią tam tylko na żywca .sukcesów nie miał ale jeżeli chodzi o sprzęt to nie trzeba jakoś się nastawiać specjalnie.To co u nas to i u nich. (2010/12/23 08:05)

pawelek112

Moim Zdaniem Jak Wybierasz Sie Za Granicę To Zamiast Kołowrotka Wzioł Bym multiplikator
i Zamiast Zwykłej Żyłki Nawinął Bym Plecionkę Takie Jest Moje Zdanie Bo Tam Za Małych Ryb Nie Ma
Pozdrawiam Krzysiek
Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia (2010/12/23 12:37)

matimo

Wielkie dzięki i Wesołych świąt. (2010/12/23 17:33)

u?ytkownik6521

Nie napisałeś gdzie będziesz łowił.W morzu czy na rzekach?Jak w morzu to spróbuj na boczny trok.Zabawa jest fajna chociaż ryby nie są za duże.Od razu weź ze sobą spory zapas  paprochów bo ryby tam są bardzo żarłoczne. (2010/12/23 17:44)

matimo

Będę łowił raczej w morzu. Czy po zmierzchu jest jakaś szansa na coś dużego na grunt? (2010/12/23 22:41)

matimo

Dno będzie kamieniste. Jaki powinien wyglądać zestaw gruntowy lub spiningowy aby się mało zaczepiał? (2010/12/23 22:45)

u?ytkownik31058

Za dnia można spróbować na 3 białe robaki (haczyk 12). Złowiłem na to kilka rybek wielkości płotki. A Spinning: polecałbym różnego rodzaju gumy. Pływając w morzu widać stada belon, także przynęty na te ryby powinny być skuteczne. Byłem świadkiem złowienia dużej ryby węgorzowatej na algę. Możliwe jest także wypłynięcie na wyprawę wędkarską z miast portowych np: Omis, Makarska, Split. Wesołych Świąt! (2010/12/25 11:35)