Wybór spinningu i kryteria

/ 15 odpowiedzi
Witam . Szukam informacji czym się kierować przy zakupie wędki do połowu metodą spinningową .Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi .Interesuje mnie czym mam się sugerować przy zakupie sprzętu .Jaka długość wędki jest najlepsza ? 2,4 czy 2,7mCo oznacza ciężar wyrzutu ? 10-40g , 5 - 35g , 3-15g i jak to się ma do " sztywności " wędkiJaka firma jest dobra . Czy najlepszemu producentowi zdarza się zrobić wędkę nieudaną ?Potrzebuję wędki do amatorskiego połowu . Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik .Nie spodziewam się okazów ale nigdy nic nie wiadomo co w wodzie siedzi !


89krzysztof


Potrzebuję wędki do amatorskiego połowu . Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik .

Że jak ? Żartujesz, czy ja źle rozumiem? A może to kolejna marna prowokacja ? Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi .

Gdybyś przeczytał, to byś wiedział że należy mniej więcej opisać swoje łowisko, woda stojąca,płynąca, ryby jakie chcesz łowić itd

Co oznacza ciężar wyrzutu ? 10-40g , 5 - 35g , 3-15g i jak to się ma do " sztywności " wędki
Jak wyżej. Gdybyś przeczytał kilka tematów, to byś wiedział o co chodzi.

Czy najlepszemu producentowi zdarza się zrobić wędkę nieudaną ?
nie ma ludzi idealnych, ani producentów idealnych. Zawsze jest jakaś tam szansa na trafienie bubla. (2013/03/26 13:12)

Roxola


" Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik ."


Co to znaczy ? (2013/03/26 13:34)

MaateuszK07


Wygląda na to ,że kolega nie wie ,że nie wolno łączyć ze soba tych metod.. jak spinning to tylko spinning i jedna wędka dozwolona.. musisz kolego spojrzeć i uważnie przeczytać RAPR ;) (2013/03/26 13:37)

zaru


dokładnie  ! tak nie można. albo jedno albo drugie  (2013/03/26 15:09)

Lin1992


Witam . Szukam informacji czym się kierować przy zakupie wędki do połowu metodą spinningową .Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi .Interesuje mnie czym mam się sugerować przy zakupie sprzętu .Jaka długość wędki jest najlepsza ? 2,4 czy 2,7mCo oznacza ciężar wyrzutu ? 10-40g , 5 - 35g , 3-15g i jak to się ma do " sztywności " wędkiJaka firma jest dobra . Czy najlepszemu producentowi zdarza się zrobić wędkę nieudaną ?Potrzebuję wędki do amatorskiego połowu . Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik .Nie spodziewam się okazów ale nigdy nic nie wiadomo co w wodzie siedzi !




ŁoooooooooooŁ :) A ludzie mówią że ja bzdury gadam :))))))))))))))
Musisz kolego sprecyzować a na pewno postaramy się Ci pomóc.
Pozdrawiam.



(2013/03/26 18:16)

balcer


Że jak ? Żartujesz, czy ja źle rozumiem? A może to kolejna marna prowokacja ? Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi .



Nie wiem jaką masz prowokację na myśli ?


Gdybyś przeczytał, to byś wiedział że należy mniej więcej opisać swoje łowisko, woda stojąca,płynąca, ryby jakie chcesz łowić itd 


Mniej więcej to chcę łowić na wodach w okolicach Włocławka ,jeziora i Wisła . Chcę łowić ryby płoć ,leszcz , lin, itp.


Co oznacza ciężar wyrzutu ? 10-40g , 5 - 35g , 3-15g i jak to się ma do " sztywności " wędki
Jak wyżej. Gdybyś przeczytał kilka tematów, to byś wiedział o co chodzi. 




Czytałem kilka tematów . Widocznie nie trafiłem na ten który opisuje ten temat .
Więc o co chodzi z tymi cyferkami ? Nie chcę kupić wędki którą można przesuwać kamienie na Wiśle . Żart :)



Czy najlepszemu producentowi zdarza się zrobić wędkę nieudaną ?
nie ma ludzi idealnych, ani producentów idealnych. Zawsze jest jakaś tam szansa na trafienie bubla. 


Chcę uniknąć tego że to mi trafi się ten bubel.










(2013/03/27 07:45)

balcer


" Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik ."


Co to znaczy ?

Chodzi mi o to że chcę porzucać blaszką gdy inne metody nie dają efektów ( ryby nie biorą ) (2013/03/27 07:48)

balcer


Wygląda na to ,że kolega nie wie ,że nie wolno łączyć ze soba tych metod.. jak spinning to tylko spinning i jedna wędka dozwolona.. musisz kolego spojrzeć i uważnie przeczytać RAPR ;)



Wiem . Dwie wędki z brzegu . (2013/03/27 07:50)

balcer


Witam . Szukam informacji czym się kierować przy zakupie wędki do połowu metodą spinningową .Przeczytałem kilka postów i nie znalazłem odpowiedzi .Interesuje mnie czym mam się sugerować przy zakupie sprzętu .Jaka długość wędki jest najlepsza ? 2,4 czy 2,7mCo oznacza ciężar wyrzutu ? 10-40g , 5 - 35g , 3-15g i jak to się ma do " sztywności " wędkiJaka firma jest dobra . Czy najlepszemu producentowi zdarza się zrobić wędkę nieudaną ?Potrzebuję wędki do amatorskiego połowu . Będę obrzucał łowisko podczas połowu na grunt , spławik .Nie spodziewam się okazów ale nigdy nic nie wiadomo co w wodzie siedzi !




ŁoooooooooooŁ :) A ludzie mówią że ja bzdury gadam :))))))))))))))
Musisz kolego sprecyzować a na pewno postaramy się Ci pomóc.
Pozdrawiam.



Może to wygląda jak masło maślane . 
Wydaje mi się ze zadałem proste pytania .
Pozdrawiam :)

(2013/03/27 07:54)

89krzysztof


W takim razie ja nie rozumiem chyba czegoś.

Chcesz kupić wędkę do spinningu, a piszesz że masz zamiar łowić leszcze,płocie i liny. Owszem, może się zdarzyć przypadkiem, że te ryby zaatakują przynętę spinningową, ale ich w ten sposób na ogół się nie łowi.
Cyferki np 15-35g oznaczają ciężar wyrzutu, czyli obciążenie jakie możesz zamontować żeby nic złego się z wędką nie stało podczas wyrzutu.

Dalej nie wiem jakie ryby chcesz łowić na tej Wiśle i jeziorach w okolicy Włocławka.

Oraz nie wiemy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na to ;) (2013/03/27 08:06)

balcer


W takim razie ja nie rozumiem chyba czegoś.

Chcesz kupić wędkę do spinningu, a piszesz że masz zamiar łowić leszcze,płocie i liny. Owszem, może się zdarzyć przypadkiem, że te ryby zaatakują przynętę spinningową, ale ich w ten sposób na ogół się nie łowi.
Cyferki np 15-35g oznaczają ciężar wyrzutu, czyli obciążenie jakie możesz zamontować żeby nic złego się z wędką nie stało podczas wyrzutu.

Dalej nie wiem jakie ryby chcesz łowić na tej Wiśle i jeziorach w okolicy Włocławka.

Oraz nie wiemy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na to ;)



Tak chcę kupić spinning . 
Napisałem o linie , leszczu itp. będę je łowił na spławik i grunt. W sytuacji słabych brań lub ich braku chcę łowić spinningiem . 
Jakie ryby chcę łowić ? Na spinning okoń , szczupak , sandacz .
Ciężar wyrzutu - jaki odpowiedni na "małe " ryby ? do 1 kg . z zapasem + 1 kg. Jaka długoć wędki ?
Kwota przeznaczona (z kołowrotkiem )to 150 - 200 zł.  (2013/03/27 09:02)

89krzysztof


Konger Carbomaxx master spin L 270/25
Shimano Catana 2500 FD
Baw się dobrze. (2013/03/27 09:55)

balcer


Konger Carbomaxx master spin L 270/25
Shimano Catana 2500 FD
Baw się dobrze.


Dziękuję za odpowiedz .
Mam nadzieje że w tym roku będę miał okazje dobrze się bawić nad wodą .

Pozdrawiam   (2013/03/27 11:09)

balcer


Zamykam temat . (2013/03/28 20:14)