Wybór silnika spalinowego

/ 12 odpowiedzi
Witam 
chciałbym kupić silnik spalinowy do pontonu kolibri 300m mam 3 typy
mercury 2.5 KM
Honda 2.3 KM
Yamaha 2.5 KM
który z nich jest najlepszy ? przyznam że nie znam sie na spalinowych do tej pory pływam na elektrycznym minn kota endura 34, czy jest duża różnica w mocy między elektrykiem a małym spalinowym? 
szczupi


nie wiem jaki ten ponton ma max moc silnika na jakim   może pływać ale ja bym zainwestował w silnik o większej mocy  (2012/09/01 22:27)

RafBASS


Osobiście polecam Honde,mało pali,jak na taki ponton duża moc,cichy,znajomy ma już 6 lat Honde, dalej chodzi jak złoto polecam. (2012/09/01 23:05)

czoniu


max moc do tego pontonu to 8 km dzięki za odpowiedzi po niedzieli będę testował hondę to zobaczę jak lata  (2012/09/01 23:25)

robban


Najlepszy z całej trójki to Yamaha 2.5 km.  Ale i najdroższy. Miałem Yamahe 2.5 km z krótka stopa. Silnik rewelacja. Palił za każdym razem na pierwszy zaciąg. Nawet po zimie odpalił od pierwszego. Honda po za tym  ma chyba 2,3 km i jest chłodzona powietrzem. Yamaha i Suzuki chłodzone są woda. Suzuki tez jest dobry w końcu japoniec, a oni dobre silniki robią.  (2012/09/05 18:05)

u?ytkownik72013


Odpusc sobie Honde. Jak dla mnie jest najglosniejsza z "maluchow". A przede wszystkim jako jedyna jest chlodzona powietrzem, co jest już trochę przestarzałym rozwiązaniem... (2012/09/05 20:18)

czoniu


 sprawdziłem hondę 2.3 faktycznie głośna i mocy trochę za mało, na dużym zalewie może się nie sprawdzić, trzeba poszukać coś co ma 5 km honda chyba przy tej mocy jest już lepsza i ciszej chodzi bo chłodzona wodą   (2012/09/05 22:23)

sandal74


Witam posiadam ponton Kolibri km 300 do niego mam silnik Tohatsu 4 km dwusów idealna moc do tego pontonu przy jednej osobie i sprzecie spokojnie wchodzi w slizg .Moim zdaniem do tego pontonu 2.5 km w czterosuwie to za mało jak popłyniesz na bystrą rzekę .poza tym ponton to nie łudka tym bardziej ze ten model jest bez kila .Pływam po Narwi Zalewie Zegrzyńskim Wisle i jeziorach ostatnio zaliczyłem Bug bez najmiejszych problemów.Jeżeli chodzi o wybór silnika naj lrzejszy jest jonshon w 4 koniach ,yamacha ,tohatsu , merkury ,mariner to te same konstrukcje solidne wszystko z metalu i bardzo proste ale za to o 4kg cięższe od jonschona.Jak chcesz uzywany nie kupuj z alegro to smiecie wiem z autopsji przyjaciel kupił na wiosne okazało się że śilnik nie ma kompresji.Nie kupuj hondy to tłuki . (2012/09/09 13:08)

sandal74


Witam posiadam ponton Kolibri km 300 do niego mam silnik Tohatsu 4 km dwusów idealna moc do tego pontonu przy jednej osobie i sprzecie spokojnie wchodzi w slizg .Moim zdaniem do tego pontonu 2.5 km w czterosuwie to za mało jak popłyniesz na bystrą rzekę .poza tym ponton to nie łudka tym bardziej ze ten model jest bez kila .Pływam po Narwi Zalewie Zegrzyńskim Wisle i jeziorach ostatnio zaliczyłem Bug bez najmiejszych problemów.Jeżeli chodzi o wybór silnika naj lrzejszy jest jonshon w 4 koniach ,yamacha ,tohatsu , merkury ,mariner to te same konstrukcje solidne wszystko z metalu i bardzo proste ale za to o 4kg cięższe od jonschona.Jak chcesz uzywany nie kupuj z alegro to smiecie wiem z autopsji przyjaciel kupił na wiosne okazało się że śilnik nie ma kompresji.Nie kupuj hondy to tłuki .Warto pokusic się o zrobienie sztywnej podlogi ze sklejki grubość 12 mm i zainwestować w rolke kotwiczną można ją przyklejić do burty .Załanczam zdięcia podłogi ,ponton jest inny ale sposób wykonania podlogi taki sam .Pozdrawiam i życzę udanych połowów
(2012/09/09 13:25)

sandal74


Witam posiadam ponton Kolibri km 300 do niego mam silnik Tohatsu 4 km dwusów idealna moc do tego pontonu przy jednej osobie i sprzecie spokojnie wchodzi w slizg .Moim zdaniem do tego pontonu 2.5 km w czterosuwie to za mało jak popłyniesz na bystrą rzekę .poza tym ponton to nie łudka tym bardziej ze ten model jest bez kila .Pływam po Narwi Zalewie Zegrzyńskim Wisle i jeziorach ostatnio zaliczyłem Bug bez najmiejszych problemów.Jeżeli chodzi o wybór silnika naj lrzejszy jest jonshon w 4 koniach ,yamacha ,tohatsu , merkury ,mariner to te same konstrukcje solidne wszystko z metalu i bardzo proste ale za to o 4kg cięższe od jonschona.Jak chcesz uzywany nie kupuj z alegro to smiecie wiem z autopsji przyjaciel kupił na wiosne okazało się że śilnik nie ma kompresji.Nie kupuj hondy to tłuki .
(2012/09/09 13:26)

sandal74


Witam posiadam ponton Kolibri km 300 do niego mam silnik Tohatsu 4 km dwusów idealna moc do tego pontonu przy jednej osobie i sprzecie spokojnie wchodzi w slizg .Moim zdaniem do tego pontonu 2.5 km w czterosuwie to za mało jak popłyniesz na bystrą rzekę .poza tym ponton to nie łudka tym bardziej ze ten model jest bez kila .Pływam po Narwi Zalewie Zegrzyńskim Wisle i jeziorach ostatnio zaliczyłem Bug bez najmiejszych problemów.Jeżeli chodzi o wybór silnika naj lrzejszy jest jonshon w 4 koniach ,yamacha ,tohatsu , merkury ,mariner to te same konstrukcje solidne wszystko z metalu i bardzo proste ale za to o 4kg cięższe od jonschona.Jak chcesz uzywany nie kupuj z alegro to smiecie wiem z autopsji przyjaciel kupił na wiosne okazało się że śilnik nie ma kompresji.Nie kupuj hondy to tłuki .
(2012/09/09 13:28)

czoniu


właśnie kupiłem mercury 3.5 km myśle że będzie dobry nie za cieżki i chłodzony wodą, dzieki za wszystkie podpowiedzi (2012/09/14 11:36)

towarex


A co sądzicie o Suzuki DF5 ??? Użytkuje ktoś albo  ma znajomego, który użytkuje ??? Będe wdzięczny za info bo jak dotąd nie ma na forum zbyt wiele informacji o serii DF.

Podobno jest to bliźniaczy model Johnsona, prawda to ?

 

pzdr.

 

Pozwoliłem sobie założyć osobny wątek tutaj http://forum.wedkuje.pl/f,suzuki-df4df5df6,613366,0.html#0

(2013/03/02 10:50)