Wybór przynęt na rzekę

/ 4 odpowiedzi
Witam w tym temacie chciałbym się dowiedzieć jakie przynęty na dosyć głęboką , szybko płynącą wodę. Zakupiłem podstawowe lekkie woblerki i kilka blaszek. W rzece występują lipienie,okonki i czasami może się zdarzyć dosć spory okaz szczupaczka. W okresie majowy być może wybiorę się na rzekę gdzie może wystąpić miętus. I tu nasuwa sie moje pytanie mianowicie jakie przynęty mogę zastosowć na tą rybę.Proszę o wyrozumiałe odpowiedzi bo jestem początkującym wędkarzem.
89krzysztof


Rosówka, filet, ewentualnie cała rybka położona na dnie. (2014/03/26 11:35)

MgrSpinningu


Rosówka, filet, ewentualnie cała rybka położona na dnie.

Panie Krzysztofie, wiele udziela Pan mądrych rad z które często zapamiętuje gdy mam czas by wejść na forum ale pod tym postem napisał Pan podstawową bzdurę, kolega MrKoperek zadał pytanie w pokoju o wędkarstwie spinningowym a jak wiadomo zapisane jest w RAPR że na przynęty żywe nie wolno spinningować, pewnie Pan po prostu nie doczytał albo kolega MrKoperek umieścił w złym pokoju (taką ma to chyba nazwę,nie wiem).
MrKoperek na spinning raczej miętusa się nie łowi , oczywiście pewnie jakiś wędkarz miał hol tej ryby ale to są jednorazowe przypadki jak np. hol karpia albo leszcza na spina, apropos tej ryby to jeśli spławik to pewnie tak jak mówił Pan Krzysztof. 
Opiszesz dokładnie wodę, sprzęt na którym łowisz ryby? Wtedy pomożemy ale musisz znać jakie ryby to białoryb a jakie drapieżniki.
Pozdrawiam
Ps. Następnym razem poczytaj na forum , nie wiesz że spinning to metoda z nastawieniem na drapieżne ryby ? (2014/03/27 19:28)

MrKoperek


http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-ropa,12597
oraz 
http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-biala-tarnowska,28340 (2014/04/03 00:15)

Bernard51


rzeka-biala-tarnowska,28340
rzeka-ropa,12597

Obie rzeki, to wody górskie, wszystko w temacie.
(2014/04/03 06:30)