Wybór plecionki do Team Dragon FD 735iX

/ 7 odpowiedzi
Witam kolegów i koleżanki.
Potrzebuje pomocy w doborze plecionki na ten młynek podany w tytule. Poradzi ktos jaka najlepiej by pasowała? Głowne ryby na które poluje to szczupak,boleń oraz okoń.
Dzieki z góry koledzy. Pozdrawiam
SlawekNikt


Witaj, rozmiar plecionki linki czy żyłki dobiera się raczej pod rybki, które chce się łowić. Ja na okonia nie używam plecionek o ile nastawiam się wyłącznie na okonia, a na szczupaka jeżeli plecionka to max 0,12 bo taka grubość w wodach, na krórych łowię jest wystarczająca. (2016/08/23 14:31)

ryukon1975


Trudno znaleźć linkę która będzie spełniać optymalne warunki do tych trzech gatunków które wymieniłeś. Można co najwyżej szukać jakiegoś uśrednienia i kompromisu. Z konieczności wybrałbym coś takiego jak z linku niżej choć wiadomo że na okonia będzie gruba i o zbyt dużej wytrzymałości a jak trafi się duży szczupak to w takiej sytuacji będzie cienka i słaba. Należy tez wziąć pod uwagę że boleń to wzrokowiec i w niektórych miejscach czy warunkach kolor plecionki może mieć znaczenie.

http://allegro.pl/dragon-invisible-braid-135-m-0-08-mm-japan-i6370706785.html (2016/08/23 19:24)

CR33D


Dzieki za dotychczasowe porady koledzy. A gdyby poszukac czegos typowo pod esoxa? Co byscie proponowali ? Nie mowie o bydlakach takie do 65-70cm to jest max (2016/08/23 20:09)

ryukon1975


Dobra plecionka na początek w przystępnej cenie, dość mocna by ograniczyć straty przynęt.

http://allegro.pl/plecionka-dragon-magnum-4x-0-12-150m-zolta-fluo-i6348375724.html

  (2016/08/23 20:18)

SebekKry


Od początku sezonu posiadam Dragon Fishmaker 0,12 pod szczupaki i powiem że na prawdę fajna plecionka. Brody się nie robią. I mocna - na moje szczupaki w sam raz. A ha i przynęta fajnie na niej lata. Mam w kolorze szarym. W porównaniu z wcześniejszym Robinsonem Green Spin też 0,12 jest zdecydowanie lepsza i optycznie cieńsza. (2016/08/23 20:19)

ryukon1975


Plecionka Fishmaker też jest dobra. Używam jej do lżejszego spinningu nie typowo szczupakowego z tego powodu że łowię na trudnych technicznie lowiskach pełnych kamieni i i nnych zaczepów. Mam linkę o średnicy 0,10 mm, grubsza śmiało da radę na szczupaki na troche bardziej przystępnej wodzie.

Plecionka Dragon Fishmaker 0,10 mm 8,10 kg (2016/08/23 20:26)

Sith


Witaj, rozmiar plecionki linki czy żyłki dobiera się raczej pod rybki, które chce się łowić. Ja na okonia nie używam plecionek o ile nastawiam się wyłącznie na okonia, a na szczupaka jeżeli plecionka to max 0,12 bo taka grubość w wodach, na krórych łowię jest wystarczająca.
Dokładnie tak.
Okoń, kleń, wzdręga - żyłka DRAGON Guide Select 0,14mm
Szczupak, sandacz, boleń - placionka MIKADO Nihonto Octa Braid 0,10mm.

PS
Tutaj masz moją opinię o Guide Select 0,14mm Test żyłki DRAGON Guide Select (2016/08/24 05:59)