Zaloguj się do konta

Wybór plecionki do haczyków

utworzono: 2013/05/25 22:26
Immortallord

Kurde dziś byłem na zbiorniku wędkowałem i przy zacięciu znowu wyciągłem tylko sama żyłke przyponową bez urwanego haczyka dodam ze kupuje gotowe powiązane przypony 0.25.
I dziś doszedłem do wniosku ze nie ma co trzeba zainwestować w mocna porzadną plecionkę i tutaj mam parę pytań

1 Jakiej firmy kupić mocna solidna plecionkę na karpie takie i amury takie do 65 cm
2 jakie kupić haczyki porządne
3 I teraz tak  jeśli kupie te haczyki to kupować z oczkiem czy płetwa i jaka to jest różnica bo osobiście wolałbym z oczkiem bo znam do tego węzeł polomar który mógłbym bez problemu zastosować [2013-05-25 22:26]

altershepi

lepiej z łopatką... owner, kamatsu, gamakatsu... odpuść sobie mikado...  z gorszymi się nie spotkałem...

a tu różne węzły które na pewno ci się kiedyś przydadzą....

http://www.animatedknots.com/indexfishing.php

http://www.netknots.com/fishing_knots/ 

edit:

jeśli na włos to oczko jeśli bez to łopatka... ale najlepiej jeśli wypowiedział by się JKarp....

Pzdr KamikMk

[2013-05-26 00:54]

Immortallord

no pisałem mu pw nawet moze jak sie zaloguje to odpisze
[2013-05-26 07:58]

JKarp

CześćOdpisze, odpisze...;-)Powiem Ci czego ja używam i nigdy nie zdarzyło się, żeby mnie ten sprzęt zawiódł.Plecionka StripTease ESP 20lbhttp://www.rockworld.pl/k,30,zylki--plecionki/pk,24,przyponowe/p,796,esp-strip-teaze.html
Haczyki Muuga Gardner lub CarpRus. Z tańszych a dobrych polecam haki Anacondy.http://www.carptackle.pl/haczyki-continental-mugga-c-4_103.html#.UaGoXtJA2yEhttp://www.sklep-karpiowy.pl/carprus-m-2.htmlhttp://www.sklep-karpiowy.pl/anacondambgrippernr2-p-3385.htmlJK [2013-05-26 08:16]

Immortallord

A teraz powiedz mi jeszcze czy kupic z oczkiem czy płetwa i czy to jakas róznica jest dodam ze wiąze proste przypony haczyk i na drugim koncu pentelka bez włosa

Do wiązania haczyków chce zastosowac taki wezeł powiedz mi czy będzie on dobry KLIK
Ta wytrzymałośc starczy na bank taK. Chciałem 25lb kupic. Nie bedzie mi sie to tak rwało przy zacinaniu jak te przypony gotowe

Jak to zawiazac tej otuliny zdjac tyle żeby za haczykiem i za pętelka było po 2-3 cm bez otuliny.
Bo to że z otulina jest to chyba dobrze bo bynajmniej nie bedzie mi sie o spręzyne plątac
[2013-05-26 08:39]

JKarp

CześćKup haczyki z oczkiem. Węzeł ten co zalinkowałeś jak najbardziej może być.20 lb w zupełności wystarczy. Jak pisałem mi nie zdarzyło się, żeby ta plecionka pękła.Niestety ale trzeba pokombinować z tym ile tej otuliny zdjąć. Po kilku razach sam zobaczysz ile bo te plecionki w przeciwieństwie do żyłek spokojnie po za wiązaniu węzła delikatnie odwiążesz :-)Tak ogólnie te dobre plecionki są nie porównywalne do żyłek i do plecionek powiedzmy znanych producentów.Jak kupisz zobaczysz jaka ta plecionka jest cienka nawet z otuliną a bez niej to już nie mówię.To samo dotyczy plecionek Kordy, Krystona, Gardnera itd.JK
[2013-05-26 09:02]

JKarp

A tak w ogóle na karpie to węzeł bez węzła :-)JK [2013-05-26 09:15]

Immortallord

No ale ogolnie węzeł i pentelka na koncu ma byc wykonana bez tej otuliny.Haczyki kupie te co linkowałes po jednej paczce. Powiedz ty mi tylko jakie nr brac tam u mnei sa karpie takie do 45 cm i amury od 50 do 60 cm na hak zakładam zawsze 3 zairenka kukurydzy i brania sa zajebiste
[2013-05-26 14:32]

Immortallord

Sorki ze tak pod pod postem ale dzis tak gadałem z wedkarzami na zbiorniku i raczej 99 % mi odradzali plecionki w otulinie i polecali bez otuliny. Te w otulinie sa podobno bardzo sliskie po zdjeciu otuliny i ciezko na nich dobrze węzeł zrobic a mi poczatkujacemu to moze przysporzyc kłopotów. Polecali mi kupic zwykłą miekka plecionke ale bez tej otuliny

co bys powiedział o takiej KLIK. Chyba ze znasz jeszcze jakies inne bez otuliny tam jeden zachwalał plecionki TB KLIK
Jaka ty byś wybrał gardner czy TB
[2013-05-26 22:05]

Lujski

eee to ci bzdure wmawiali - ja tam plecionka z otuliną wiaze malutkie haczyki z łopatka  minute :) i jest przypon caly, nigdzie jej nie sciagam, a lowie z otulina bo jak kolega wyzej napisal, nieplacze sie tak czesto ze sprezyna
[2013-05-27 05:10]

JKarp

Sorki ze tak pod pod postem ale dzis tak gadałem z wedkarzami na zbiorniku i raczej 99 % mi odradzali plecionki w otulinie i polecali bez otuliny. Te w otulinie sa podobno bardzo sliskie po zdjeciu otuliny i ciezko na nich dobrze węzeł zrobic a mi poczatkujacemu to moze przysporzyc kłopotów. Polecali mi kupic zwykłą miekka plecionke ale bez tej otuliny
co bys powiedział o takiej KLIK. Chyba ze znasz jeszcze jakies inne bez otuliny tam jeden zachwalał plecionki TB KLIK Jaka ty byś wybrał gardner czy TB " Cześć Bzdury Ci wmawiają :-) Co śliskie - że niby węzły się rozwiązują... Widocznie nie mieli w ręku dobrej plecionki w otulinie. Słuchaj dalej wędkarzy na zbiorniku, słuchaj - a wtedy zaczniesz kląć od początku na to, że plecionki TB pękają. Oczywiście, że Gardner ;-) JK
[2013-05-27 06:17]

Immortallord

Jesli chodzi o plątanie to wyeliminowałem je calkowicie obracajac spręzyne rurka antysplątaniową do przyponu wtedy nic sie nie plącze. Sprężyna jest dalej od haka co nie płoszy tak ryby i nie wbija sie ta spręzyna tak w muł i delikatnie jeszcze unosi przypon. Mam tak lepsze efekty niz jak miałem normalnie założona spreżyna do przyponu. Zreszta jak koszyczka uzywasz to tez zakładasz dlugim koncem rurki do przyponu tak mi to wyjasnil wąłsciciel wedkarskiego u mnie w miescie a obcykany jest i to dobrze bo startuje w zawodach wszedzie jest tam w jakiejs druzynie itp.

Co do plecionki to mówisz Janusz że lep[iej brac tą KLIK niz tego TB bo jeszcze znalazłem z kordy jedna plecionke tylko nei wiem czy ona ma ta otuline czy nie KLIK
[2013-05-27 10:59]

JKarp

CześćKorda jest w otulinie.Dlaczego boisz się tej otuliny?Jesteś taki " niewierny Tomasz " jak z tym nawijaniem żyłki he he. Cudujesz, kombinujesz, słuchasz innych a nie weźmiesz tego pod uwagę, że moja wiedza nie jest z książki ;-)JK
[2013-05-27 11:43]

Immortallord

;-D w tym sporcie jest tak ze kazdy mówi co innego ten mi powie tak ten tak a jeszcze ktos znowu  tak. A ja wszystko analizuje po kolei i staram sie wybrac najlepsza opcje :D. Kurde co do tej kordy jestes pewny na bank ze ma otuline bo dzownilem teraz do sklepu gdzie ja maja i  facet mi powiedzial ze ona nie ma otuliny wiec teraz nie wiem. A co do tej otuliny to kurde boje sie tylko ze ty morzesz na to patrzec pod katem karpiowania takiego zawodowego wiesz przypony z wlosem kulki plywajace itp a ja mam zwykły zestaw powiazny sprezyne koralik kretlik no i najzwyklejszy przypon bez włosa bez niczego haczyk plecionka i pentelka na koncu

jest jeszcze taka plecionk KLIK Merlin z krystona
[2013-05-27 12:28]

JKarp

CześćPopełniasz błąd myśląc, że nie powinieneś łowić profesjonalnie i zawodowo :-)Węzeł bez węzła i kuku na włosie znacznie podniosłyby skuteczność zacięć.
Każdy mówi co innego - może i tak jest ale ja nie jestem teoretykiem ;-)Ja sugerowałem się tą fotką i zaznaczonym miejscem. Tak wygląda jakby była w otulinie ale skoro w sklepie Ci powiedzieli, że nie ma to pewnie i nie ma.JK [2013-05-27 12:39]

Immortallord

:D a co myslisz ze do sprezyny bym mógł zrobic taki przypon z włosem i normalnie go na agrafke zaczepic taK JAK MAM TEN bez tego wlosa

No wezne albo ta korde super natural albo tego krystona merlin. Kryston troszke tanszy bo 48 a korda 61 ale bynajmniej bede mial pewnosc ze nie urwie przyponu i haczyki te które mi polecałes wyzej do kuku na haku te  carprus beda chyba najlepsze wezne 2 rozmiary 4 i 6 i zobaczymy jak to pujdzie ;p
[2013-05-27 13:19]

JKarp

Oczywiście, że można łowić sprężyną i stosować węzeł bez węzła.JK [2013-05-27 13:29]

Immortallord

Janusz powiedz mi jeszcze jedna rzecz bo plecionka juz mniej wiecej wybrana jakie bys te haki wziął z tego CARPRUS który model chodzi mi narazie nie o metode wlosowa ale o zwykłe nakłądanie kukurydzy na hak:
1) Carprus Centurion 2000 ATS KLIK
2) Carprus Continental Snag Hook ATS KLIK
A drugie dla odmiany chcę wziąsc te z Gardnera KLIK tylko powiedz mi czy one tez sie nadaja do zakladanie na nie kuku czy one sa raczej do włosa.
I powiedz jakei bys brał rozmiary tak zeby wlazły na nie takie 2-3 zairenka kukurydzy z puszki 4 czy 6 a moze 2
[2013-05-28 08:11]

JKarp

CześćJa osobiście wolę haczyki z dużymi łukami kolankowymi dlatego wybrałbym te:http://www.sklep-karpiowy.pl/carpruscenturion2000atsnr4-p-3642.html?cPath=15
Haki Gardnera idealnie nadają się do włosa z założoną rurko termo - tak są super wyprofilowane ale jak założysz zwyczajnie kuku na haczyk też będzie dobrze.
Co do rozmiarów - 4 lub 6. Na 2 powinno się zmieścić z 5 ziarek kukurydzy.JK

[2013-05-28 08:46]

Immortallord

no u mnie na tym łowisku znowy takie karpie 10 kg nei plywaja tylko takie do 45 cm wiec 2 ziarenka w zupełnosci tej kukurydzy wystarcza to kupie najwyzej 4 CARPRUS i 6 Gardnera
[2013-05-28 13:39]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia