Zaloguj się do konta

Wybór plecionki karpiowej

utworzono: 2011/04/03 15:14
piotrek112

Proszę was o pomoc w wyborze plecionki karpiowej.Chce aby kosztowała ona 300m-ok.150zł.
A co myślicie o plecionce Dragon MEGA BAITS Carp albo o daiwa  Shinobi dark green 270m?A no i jaką średnice plecionki wybrać.Dopiero zaczynam z wędkarstwem karpiowym dlatego proszę o porady.Z góry dzięki.
[2011-04-03 15:14]

spines21

http://www.zakupywedkarskie.pl/Plecionka_Hikara_Progress_-_022mm_-_600m_2727.html

Kolega łowił w zeszłym sezonie na tą Hikarę i oprocz tego,że wyblakla nic nie można do niej mieć.

Ja 3 sezon mam Robinsona Titan Power-kupiłem na metry w sklepie ,nawijasz ile potrzebujesz.

W zeszlym sezonie poodwracałem i dalej łowię,nie miałem kłopotów z ta linką.

http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=38988

[2011-04-03 16:37]

jeśli zaczynasz to nie kupuj plecionki ,kup żyłkę .plecionka jest nie rozciągliwa przez co nie wybacza błędów .
[2011-04-03 16:38]

spines21

Jak zaczynałem z karpiami miałem żyłkę ,ale tylko parę wyjazdów.

Ponieważ łowisko było trudne to nawinąłem plecionke i od razu na to łowiłem.

Raz miałem kłopoty,ale to była moja wina i niedokladność,po prostu miałem zle nawiniętą linkę.

A łowiłem na teleskopy.Jak się dobrze ustawi hamulec i nie przesadza  to spoko.

Teraz dopiero do nowych patykow zastosuje żyłki.

A błedów nie wybaczy też żyłka:),zawsze się może coś nie udać.

[2011-04-03 16:54]

piotrek112

no tak ale ja już trochę łowie karpie ale teraz chce to zacząć na poważnie dlatego chce użyć plecionki.
[2011-04-07 20:15]

buba0sparx

Plecionka to podstawa jeżeli wywozisz zestawy . Na odległosci około 200m na żyłce nie jestes wstanie zobaczyc brania , ewentualnie będzie to małe piknięcie . Plecionka nie jest elastyczna dlatego przy dużej odległosci jest nieodzowna. Pozatym ułatwia ci hol , możesz spokojnie ciagnąc ewentualnego miśka .Kolejnym plusem jest jej grubosć taka 0,18 bedzie miała wytrzymałośc rzedu 22kg  .Jezeli zamierzasz wziąsć się za karpiowanie i chcesz przenaczyc na to grosz to nie zastanawiaj sie . [2011-04-07 20:28]

buba0sparx

A tak pozatym jeżeli chcesz kupić dobra żyłke to tez trzeba zapłacić grosz. Na poczatek kup sobie 0,18 plecionki SPRO jest nie droga kosztuje 40gr za metr w zupełnosci ci wystarczy. Nie kupuj JAXONA to cholerstwo mechaci się i szybko psuje wbrew temu co czesto mówią sprzedawcy. [2011-04-07 20:35]

piotrek112

A jaką grubość tej plecionki proponujecie?
[2011-04-13 11:54]

JacekLbn

Ja zawsze łapałem na żyłke. Nie wiem po co inwestować kasę na plecionke. Jeżeli masz doświadczenie w łapaniu sporych okazów, wystarczy dobrze ustawiony hamulec i jedziesz. I jeszcze problemem była mniejsza ilość brań niż na żyłce. Sporo czynników na to się sklada. Karp jest strasznie ostrożny zwłaszcza ten który mial doświadczenie z plecionką lub haczykiem.
[2011-04-13 12:49]

JacekLbn

Po co ludzie pytają jak nie wyciągają wniosków. Umyślą sobie plecionke i koniec haha dziwny jest ten świat
[2011-04-13 12:52]

JKarp

Cześć
Jeśli już ma być ta plecionka to radzę zakupić naprawdę bardzo dobrej klasy. Każda inna nie spełni swojego zadania. Nie może to być 0,18 ponieważ będzie wypadać z klipsa w swingerze. Nie może jej być 100 czy 150m bo do takich odległości radzę używać tylko żyłek, chyba, że łowisko jest bardzo mocno zarośnięte roślinami podwodnymi. Jak już wcześniej powiedziano plecionka nie wybacza błędów przy holu i co gorsze przy zacinaniu. Plecionka wymaga użycia wędek parabolicznych z dobrymi przelotkami i kreciołów z idealnym hamulcem.
Ideałem jest o,30lb Power Pro ale to kosztuje. 1500y ( 1370m) kosztuje około 400zł. Jest to cena nie sklepowa. Jest ona sprowadzona z USA.
Za 300m plecionki Addera 170zł.
Myślę, że się głęboko zastanowisz zanim kupisz plecionkę. Ja osobiście używam żyłek Trabucco lub Quantum.
Janusz JKarp
[2011-04-13 13:19]

no tak ale ja już trochę łowie karpie ale teraz chce to zacząć na poważnie dlatego chce użyć plecionki.

To uważasz że łowienie na żyłke jest niepoważne???
Wielu "poważnych" karpiarzy łowi na żyłki ,nawet z wywózki.

[2011-04-13 18:04]

piczka

jarek zgadzam sie 5+. [2011-04-13 18:20]

jacbydg

ja mam plecionke Berkleya Power Pro 0.24mm i 37 kg wytrzymalosci .mam ja 3 sezon i nie narzekam a placilem za 274m ..   205 zl.jak cos to polecam ją,, [2011-04-14 15:04]

ganjavir

Trochę po czasie ale może się komuś przyda. Ostatnio miałem w łapkach produkt firmy Berkley: "Nanofil". Nię będę się tutaj rozpisywał o technologiach bo nie miejsce na to ale wyglądem i gładkością jestem zaskoczony. Jest równiutka jak żyłka a mocna jak plecionka. Z tego co szukałem jest dostępna w kolorze białym. Średnicę też każdy dla siebie znajdzie. [2012-10-23 07:32]

Proszę was o pomoc w wyborze plecionki karpiowej.Chce aby kosztowała ona 300m-ok.150zł.
A co myślicie o plecionce Dragon MEGA BAITS Carp albo o daiwa  Shinobi dark green 270m?A no i jaką średnice plecionki wybrać.Dopiero zaczynam z wędkarstwem karpiowym dlatego proszę o porady.Z góry dzięki.

kup sobie k-karp dyna tex
[2012-10-23 15:51]

Ja zawsze łapałem na żyłke. Nie wiem po co inwestować kasę na plecionke. Jeżeli masz doświadczenie w łapaniu sporych okazów, wystarczy dobrze ustawiony hamulec i jedziesz. I jeszcze problemem była mniejsza ilość brań niż na żyłce. Sporo czynników na to się sklada. Karp jest strasznie ostrożny zwłaszcza ten który mial doświadczenie z plecionką lub haczykiem.

nie rozumie twojego toku rozumowania nie wiem po co inwestowac kase na plecionke , jak po co - jest wiele sytuacji kiedy nie da sie łowić na żyłkę i potrzebna jest plecionka.
[2012-10-23 16:01]

BlueOn

[2012-11-28 20:40]

BlueOn

Witam Chciałbym wrócić do wątku głównego czyli wyboru plecionka do zestawu kasprowego. Ktorą Waszym zdaniem wybrać: shinobi czy tournament daiwa? Plecionka mam zamiar stosować głównie do wywózki I jeszcze jedno pytanie, ile ostentacyjnie może wejść plecionka 0,20 na szpule na którą wchodzi 240m żpyłki 0,35. Będę wdzięczny za pomoc. [2012-11-28 20:48]

Witam Chciałbym wrócić do wątku głównego czyli wyboru plecionka do zestawu kasprowego. Ktorą Waszym zdaniem wybrać: shinobi czy tournament daiwa? Plecionka mam zamiar stosować głównie do wywózki I jeszcze jedno pytanie, ile ostentacyjnie może wejść plecionka 0,20 na szpule na którą wchodzi 240m żpyłki 0,35. Będę wdzięczny za pomoc.

mysle ze 230-250m 0,20 powinno wejsc .pamietaj tylko zeby plecionke nawijac mokra .pozdrawiam.
[2012-11-28 20:56]

michol

Na temat doboru plecionek się nie wypowiem bo mało ich używałe m mam na szpulach nawiniętą addera. Ważna sprawa jak będziesz nawijał plecionkę to wrzuć całe opakowanie do wody (na klika godzin) co by suchej nie nawijać na kołowrotek. Jak nawiniesz suchą to jak namoknie zacznie spadać ci z szpuli.  [2012-11-28 21:05]

BlueOn

Dzięki za sugestie dotyczące nawijania. Myślałem że plecionki wejdzie mi znacznie więcej niż żyłki. [2012-11-28 22:44]

maras74

Tak jak napisał Janusz tylko Power Pro tylko oryginał średnicy minimum 0,23 a najlepiej 0,28 polecam kolegę Aspius wyślę ci tel na próbę i plecionki wejdzie ci dużo mniej niż żyłkiPozdrawiam Marek
[2012-11-28 23:09]

Woa-VooDoo

Cześć
Plecionka wymaga użycia wędek parabolicznych z dobrymi przelotkami i kreciołów z idealnym hamulcem.
.
Janusz JKarp

Janusz czy może ktoś inny , orientujecie się czy przelotki i ogólnie kij anaconda base da radę z plecionką ? Na jednym zbiorniku zestawy będą 300 m od brzegu a na drugim siłowy hol z grążeli i więc przelotki będą mocno piłowane :)

[2012-11-28 23:49]

JKarp

CześćNie wiem :-((Może zapytaj na forum-karpiowe.pl  ?JK [2012-11-29 07:00]