Zaloguj się do konta

Wybór pierwszego sprzętu do spinningu

utworzono: 2016/01/03 21:24
dejwi

Panowie wedka dla młodego na małą rzeke pod przynęty 7-10 cm gumy i jakies obrotówki czy cw nie bedzie za małe do 20 gram? Zastanawiam się nad:
Jaxon Ferox 2,40  5-20g
DRAGON THYTAN LIGHT SPIN 2,40 5-25g
Daiwa Sweepfire Spinning 2,40m 5-25g

Nie chcę przekraczać zabardzo 100zł ale też chcę żeby coś czuł na tym spinie i właśnie jak kolega wyżej napisał odrużnił pukniecie od zawady na dnie. [2016-03-29 18:02]

Fishing is my drug

Obydwie wędki wymienione przez ciebie posiadam ale już na nie nie łowię od dłuzszego czasu.
Daiwa nie powiem dosyć ciekawa wedka ja miałem do 40gram, ale jeden duzy minus jak dla mnie bardzo długi dolnik i większość budżetowych Daiw taki posiada. Poza tym ceny daiwy jak i shimano uważam za wygórowane i w tej klasie u konkurencji znajdziesz taniej.
Co do Shimano Klucha totalna nie da sie tym łowić i to samo z dolnikiem za długi. Irytował mnie na tyle, że go skróciłem. Ogólnie nie polecam catany.
Widziałem, że chlopaki wymieniali millenium od dragona nie mam ale łowiłem kilka razy na kumpla hd pike do 35gram. Bardzo fajny kijek bardzo szczytowa akcja dla mnie bajka ale na początek niepolecałbym akcji szczytowej, ale jezeli bedziesz rozważał millenium zastanów się lepiej na super fastem z tej serii do 25gram. Ktoś odradzał 10-30 na początek chodź nie wem z jakiego powodu ja się na takim uczyłem i dobrze wspominam.
Popatrz jeszcze coś z mikado dobre kije robi i cena przyzwoita.
Co do kołowrotków uważam, że dobrze robisz wybierając modele 4000, mógłbys wziąść 3000 ale pod warunkiem że to bedzie kołowrotek troche lepszy od tych co wymieniłeś, nie mówie że sa złe, i jak na nie sie zdecydujesz zostań przy 4000.
Na poczatek niekupowałbym plecionki na twoim miejscu tylko żyłkę.
Aha chłopaki dobrze sugerowali żeby skrócić wedke. 240 bedzie optyalna i na łódkę i z brzegu.

Jaki jest twój budżet? Pozdrawiam. [2016-03-29 19:11]

20g troszkę mało na przynęty 10cm, poszedł bym raczej w 30g, no chyba że będziesz używać główek max 5g. A poza tym sądząc po wymiarach przynent będziesz lowił rączej szczupaki/sandacze, no i jak Ci usiądzie taki szczupaczek 70cm+ to będziesz sie męczył na kijku 20g :) [2016-03-29 20:59]

20g troszkę mało na przynęty 10cm, poszedł bym raczej w 30g, no chyba że będziesz używać główek max 5g. A poza tym sądząc po wymiarach przynent będziesz lowił rączej szczupaki/sandacze, no i jak Ci usiądzie taki szczupaczek 70cm+ to będziesz sie męczył na kijku 20g :) [2016-03-29 21:00]