Wybór pierwszego bata

/ 9 odpowiedzi
Witam

Jestem początkującym wędkarzem (niespełna rok). Do tej pory miałem styczność tylko ze spiningiem, ale chciałbym poszerzyć swoje wędkarskie przygody o metodę spławikową, a dokładniej o bat.

Dlatego mam pytanie do was drodzy wędkarze, jaka wędkę wybrać do metody bat ? chodzi o długość, wagę, solidność i cena żeby na początek nie była jakaś kosmiczna.

pozdrawiam
Draq


Najważniejsze jest to, żeby olać wszystkie baty które są bardzo tanie. Np. bat 6m za 40zł to wiadomo, że nie będziesz zadowolony bo w tej cenie baty ważą ok. 500g aż do kilograma. Zależy jaką długość chcesz wybrać, chociaż najbardziej uniwersalna długość to 6m i krótszego bym nie kupował. Waga takiego bata powinna być mniejsza niż 300g. Wiadomo, im lżejszy tym droższy. Na dobry bat musisz mieć min. 170zł. W tej cenie możesz już kupić Jaxon Inspiral Pole 600, waży 280g. Mam dwa takie i jestem z nich bardzo zadowolony. W sam raz do łowienia płoci i leszczy. (2013/12/29 19:41)

Zielan


Najważniejsze jest to, żeby olać wszystkie baty które są bardzo tanie. Np. bat 6m za 40zł to wiadomo, że nie będziesz zadowolony bo w tej cenie baty ważą ok. 500g aż do kilograma. Zależy jaką długość chcesz wybrać, chociaż najbardziej uniwersalna długość to 6m i krótszego bym nie kupował. Waga takiego bata powinna być mniejsza niż 300g. Wiadomo, im lżejszy tym droższy. Na dobry bat musisz mieć min. 170zł. W tej cenie możesz już kupić Jaxon Inspiral Pole 600, waży 280g. Mam dwa takie i jestem z nich bardzo zadowolony. W sam raz do łowienia płoci i leszczy.



Śmiałbym twierdzić, że jednak długość 6m to troszkę za mało. Za 7m bat z serii Jaxon inspiral pole lub slim pole zapłacisz do 220zł. Nie wiem gdzie będziesz łowić, ja sugeruję Ci tę długość ponieważ pozwala Ci to na łowienie dalej i głębiej. Jezioro, na którym wędkuję, charakteryzuję się na całej linii brzegowej ostrym spadkiem i na długości 7m mam już blisko 4m głębokości. Więc w tym przypadku zestaw będzie oddalony od brzegu na około 10m. (2013/12/29 19:52)

u?ytkownik102837


długość musisz dostosować do łowiska a co do samego kija ten inspiral to na prawde fajny kijek i warty polecenia, jeśli nie masz kasy to naprawde dozbieraj i kup jusz kijek który będzie służył i z którego będziesz zadowolony (2013/12/29 20:17)

zbyszek73


właśnie ja mam bat 6m za 40zł ;)) łowi się na to super dał radę nawet 40cm sumikowi
ale waga to masakra ok500g
więc  jak wyżej kup jaxona  (2013/12/30 07:52)

tomus85


Przeważnie będę łowił na rzece Pilicy i na zalewie maksymalna głębokość zalewu to ok 4 metry. Koło Mnie nie ma jezior, ani większych rzek jedynie Pilica.

Dzięki za rady dotyczące bata poczekam do wiosny i kupie tego Inspiral tylko teraz 7 metrów czy 6 ? (2013/12/30 08:08)

kucus22


Przeważnie będę łowił na rzece Pilicy i na zalewie maksymalna głębokość zalewu to ok 4 metry. Koło Mnie nie ma jezior, ani większych rzek jedynie Pilica.

Dzięki za rady dotyczące bata poczekam do wiosny i kupie tego Inspiral tylko teraz 7 metrów czy 6 ?

Mam wyżej wspomniany kijaszek w wersji 7 metrowej i łowienie nim to czysta przyjemnośc.
Musisz sam sobie odpowiedziec na pytanie czy np. na rzece, na której łowisz nie będzie on przydługi, mam na myśli przeszkody typu drzewa itp. Na zalewie myślę, że poleciłbym siódemkę. (2013/12/30 08:35)

u?ytkownik102837


Przeważnie będę łowił na rzece Pilicy i na zalewie maksymalna głębokość zalewu to ok 4 metry. Koło Mnie nie ma jezior, ani większych rzek jedynie Pilica.

Dzięki za rady dotyczące bata poczekam do wiosny i kupie tego Inspiral tylko teraz 7 metrów czy 6 ?

 Napisałeś że głębokość zalewu to około 4m dlatego ja wybrał bym wersje siedmiu metrową, a co do samego kija to wersja 7m kosztuje powyżej 200 zł a jego waga wynosi 295g dlatego łowienie nim będzie dość finezyjne (2013/12/30 09:53)

eazy-e-1997


295g wazy jaxon inspiral spiral pole 7m a jego wzmocniona wersja slim wazy 380g (7m) (2013/12/30 10:17)

zbyszek73


jakoś nikt nie negował firmy jaxon ;)))
teraz kupie spining jaxona a później bacik ;) (2013/12/30 14:58)