Zaloguj się do konta

Wybór pickera do 200 zł.

utworzono: 2011/07/24 22:55
Celin

Planuję zakup pikera (w cenie około 200 pln) w ciagu najbliższych dni i nie ukrywam, iż mam problem. Ciężko znalesc dobre porady co do konkretnych modeli, a i w sklepach raczej dominuja feedery. 

Docelowo kij ma byc na staw o wymiarach około 40x15 i głębokości pewnie do 3m. Czasem może jakieś spokojne cieki albo jeziorko. Czy ktoś jest w posiadaniu lub bawił się jednym z tych kijów i moze coś o nich powiedziec?

Ewentualnie prosiłbym o polecenie jakiegoś pikera.

Pozdrawiam
[2011-07-24 22:55]

janosikharnas30

Czesc kolego (Celin)Jesli chcesz wedkowac na takich zbiornikach jak opisales  to moge Ci polecic wedke <

Mikado T-Rex Picker 270>

Kolega ma taki sam kijek i jest zadowolony,sam osobiscie nim wedkowalem i jest ok daje rade.Ja wedkuje kijem Dragon mystery xt light quiver 2.90 do 50 g .Ale tego dragona w sklepie pewnie nie dostaniesz. [2011-07-25 10:07]

Celin

ok dzięki za polecenie, wezmę pod uwagę. Czy ktoś jeszcze ma coś ciekawego godnego polecenia?
[2011-07-25 23:51]

czerwcowy0520

tez bym wzial pod uwage tego dragona...jest dosyc uniwersalny ze wzgledu na dosyc spory cw jak na pickera...przy tym szxbki i sztywny co napewno wplynie celnosc i zasieg rzutow nawet lekkimi zestawami, no i ulatwi zaciecie kaprysnych rybek. Ewentualnie poszukalbym czegos z mikado i raczej w dl 3m a cw minimum 40g [2011-07-27 01:55]

siri34

Hej Panowie!
Jako że nadeszła zima, lód skuł wody w mojej okolicy byłem zmuszony ten sezon zakończyć i nadszedł czas aby zastanowić się nad zakupami na sezon 2012. I tu moje pytanko odnośnie nowego zakupu jakim ma być feeder/picker do połowu na jeziorach/stawach/kanałach o znikomym uciągu wody. Jaki kijek do 200zl polecacie mi , może to być feeder ale też picker. Dziękuje za pomoc:0Pozdrawiam i  zyczę Wam wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘSLIWEGO NOWEGO 2012 roku oraz lepszych w nim wędkarskich wyników:)
[2011-12-23 17:18]

Przemo-77

Niedawno miałem podobny dylemat. Chciałem zaopatrzyć się w nowe pickery. Osobiścię wolę sztywniejsze wędki, które dają poczucie zapasu mocy. Takim kijeczkiem według mnie jest Konger Arcus Picker.Zaopatrzyłem sie w dwa takie kijki które stoją i czekają na rozpoczęcie sezonu (są nowe nie testowane nad wodą). Oto co napisał o nich kolega z wędkuje.pl.

Moje pytanie :

Witam.

Odpisałeś na mój post o Pikerku Arcus Konger 300/40. Jestem prawie przekonany do tych kijaszków. Tak jak pisałem chciałbym nimi łowić tylko na wodzie stojącej ewentualnie "bardzo leniwej" Kiedy rozmawiam o tych wędeczkach ze starymi wędkarzami to kręcą nosem i odradzają mówiąc że jest za krótki, delikatny itd. Myślę, że ich opinia podyktowana jest tym, że sami łowią starymi metodami i nie mają pojęcia o finezyjnym wędkowaniu i w ogóle o nowościach sprzętowych . Szukam kogoś kto opisze mi nieco bliżej Kongera Arcus Picker 270 mm lub 300 cm / 40g.

Moje wątpliwości dotyczą:

1. Długości 270 czy 300 cm? Czy tym krótszym da się oddać w miarę daleki rzut? Mam spinning 270 cm i ciskam nim daleko więc myślę że i tym pickerem tak się da.

2. Czy ten kijek ma szczytową akcję i czy jest w miarę sztywny bo takie wędki lubię?

3. Jakiej grubości żyłkę zastosować - 0,20 mm będzie ok.

4. Młynek 30 czy lepiej 40? ( zwracam się ku 30).

5.Czy na rybki spokojnego żeru tak do 3-5 kg będzie odpowiedni?

Odpowiedź:

1) Ja jestem posiadaczem kijów o długości 270cm, jeżeli większa długość transportowa Tobie nie przeszkadza, kup 300cm - zawsze to odrobinę pewniejszy hol i dalsze rzuty. Oczywiście tym 270cm ciskam całkiem daleko, dalszych rzutów nie potrzebuję, a 140cm po złożeniu do dla mnie max, bo dłuższe mi nie wchodzą do futerału :)

2) Tak, ma akcję zdecydowanie szczytową. Blanki są dobrej jakości. Ogólnie wędka jest bardzo czuła - widać każde, nawet najmniejsze "pyknięcie".

3) Ja stosuję 0.20 i według mnie jest akurat. Na wody stojące grubsza jest niepotrzebna, a cieńsza może nie wytrzymać rzutów.

4) Młynek 30 będzie akurat. Sam mam Okuma Lexsan Pro 30 u siebie i fajnie razem z kijem się "dogadują".

5) Tak, a jest na tyle czuły, że maluszki też można połowić. Dzięki szczytowej akcji da się na nią wyciągnąć spokojnie karpiki do 5kg (na takich swoje testowałem) i jest zapas mocy. Oczywiście gdy porównasz hol karpia 5kg na karpiówce do tego pickera, to karpiówka lepiej sobie poradzi, ale za to ten picker daje duuużo więcej emocji :)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tych wędek. Kupiłem na początku sezonu jedną sztukę na wypróbowanie i po 2 miesiącach dokupiłem kolejną, bo bardzo przypadły mi do gustu. W tej cenie chyba nic lepszego nie złapiesz.

Z serii Arcus mam jeszcze jedną karpiówkę i też fajnie chodzi. Ogólnie seria wędek udana i godna polecenia.

Miałem okazję wękować Dragon Thytan Picker 270 lub 300 / 40 g (170 zł) i Mikado Tachibana Picker (130 zł) i muszę stwierdzić że to cudeńka choć troszkę za m miękkie jak dla mnie.

Z Feederów proponuje CI Mikado Tachibana Feeder 360 lub 390 na 120 g ma 5 wymiennych szczytówek i można go używać na każdej wodzie. Miałem okazje testować wędkę 390/120 i powiem, że niedługo i stanę się jej szczęśliwym posiadaczem oto co napisał o niej inny kolega z wędkuje.pl:

Moje pytanie:

Witam wyczytałem na forum że jesteś posiadaczem wędki Mikado Tachibana Feeder 390/120 Przymierzam sie do jej zakupu i zastanawiam się czy da radę na Wisełkę. Stosuje max ciężar wyrzutu 100 g. Ponieważ kijek ma 5 sczytówek będę nim łowił także na wodzie stojącej.

Możesz mi powiedzieć czy jesteś z niego zadowolony,daje rade na rzece i czy ciężar wyrzutu nie jest zaniżony? No i czy jesteś z niego zadowolony ?

Odpowiedź:

czesc tak mam tego feedera tez łowie na wisle w okolicach plocka i czasem w portach jestem z niego zadowolony. wedka lekka na pozor delikatna lowilem glownie koszykiem 70 gram + zaneta i dawala spokojnie rade nie giela sie w połowie na koniec sezonu probowalem łowic z oliwkom 120 g nie powiem bałem sie na poczatku ale zaskoczyła mnie poradziła sobie. jesli chodzi o hol to najwiekszy był karp wislany taki 2kg i było troche zabawy ale wyladowala na brzegu. moim zdaniem wedka godna polecenia ciezar wyzutu moim zdaniem max 120 wiecej nie da rady jesli bedziesz miał tak do 100g to bedzie bajka. mam jeszcze 2 feedery jaxona ale mikado mi najbardziej odpowiada

TO SĄ MOJE TYPY:

KONGER ARCUS PICKER
DRAGON THYTAN PICKER
MIKADO TACHIBANA PICKER (SPRAWDŹ INNE PICKERY MIKADO)
MIKADO TACHIBANA FEEDER.

[2011-12-23 19:48]

bednar14

Konkretnego modelu ci nie polecę ale warto spojrzeć na wędki firmy mikado i jaxon w tym przedziale cenowym mają one naprawdę ciekawy asortyment.A co do pickera na rzekę to tylko na rzekę o bardzo lekkim uciagu w twoim przypadku wybrał bym feederka 3,30 m do 80 gram wyrzutu.tak wywnioskowałem z tych informacij co podałeś a podałeś ich niewiele więc może się mylę.
[2011-12-23 19:49]

bednar14

KONGER ARCUS PICKER
DRAGON THYTAN PICKER
MIKADO TACHIBANA PICKER (SPRAWDŹ INNE PICKERY MIKADO)
MIKADO TACHIBANA FEEDER.

No całkiem ciekawe te twoie typy ale na rzekę o większym uciągu picker będzie nieodpowiedni.
[2011-12-23 19:53]

seba140401

Witam chciałbym , a byście pomogli mi wybrać pickera do ok 200zł.Picker ma mi służyć do zimowych połowów ploci,leszczy i okoni , oraz letnich połowów bialorybu ;).Mam na oku : Konger imacp 270/35,mikado tsubame, trabucco precision rpl,WINCKLE PICKER PERFEKT MARTIN.Łowisko to zalew,może czasami jeziorko , oraz rzeka (gdy turbiny z elektrowni będą wyłączone i tama będzie zamknięta-rzeka bedzie praktycznie stała:-). Z góry dziekuje za odp. [2017-10-23 19:52]

ryukon1975

Dobra i czuła wędka do tego w dobrej cenie.
http://allegro.pl/wedka-dragon-magnum-ti-quiver-picker-2-90m-50g-i6748795631.html

Coś z wyższej półki.
http://allegro.pl/dragon-mega-baits-combat-quiver-270-50g-i6936762084.html [2017-10-23 20:04]

erykom

"gdy turbiny z elektrowni będą wyłączone i tama będzie zamknięta-rzeka bedzie praktycznie stała" to na pewno sobie połowisz tym pickerem jak woda zamarznie :)) [2017-10-23 20:04]

seba140401

Hah:-) gdy nie bedzie ujemnych temperatur przez pewien czas , lub wspomniane wcześniej turbiny będą lekko ,,odpalone\" lub tama lekko uchylona to rzeka tak szybko nie zamarznie.Połamania 😊😊😊🎣 [2017-10-23 20:18]

seba140401

Dziękuję za odpowiedz:-) [2017-10-23 20:24]