Wybór okularów polaryzacyjnych

/ 6 odpowiedzi
Witam.
Poszukuje okularow polaryzacyjnych w cenie +- do 100zl. Potrzebuje porady co do firmy , koloru szkielek , i wszystkiego co jeszcze potrzebne. Lowie glownie na 2 lowiskach : 1- wszedzie wokol drzewa , srednia glebokosc okolo 2 m , na powierzchni okolo 70% widac dno, woda dosyc czysta ale mocno porosniete lowisko 2 - rowniez w lesie , dosyc glebokie , raczej zielonawa barwa wody raczej slabo widoczne dno.
Jezeli moglby ktos cos doradzic bylbym niezmiernie wdzieczny .
pozdrawiam
Draq


Cześć,

od siebie mogę Ci polecić okulary firmy Solano. Są tanie, bez problemu kupisz je już za ok. 70zł. Dobrze byłoby mieć dwie pary- rozjaśniające i przyciemniające. Rozjaśniające są przydatne podczas pochmurnych dni, zwłaszcza rano gdy nad wodą jest np. mgła. W słonecznie dni stosuję przyciemniające - bardziej redukują blask słońca niż rozjaśniające. Kolor szkiełek nie ma zbyt dużego znaczenia, ponieważ wynika on z różnicy opisanej wyżej, tzn. okulary rozjaśniające mają szkiełka przeźroczyste pomarańczowe lub żółte, a przyciemniające mogą mieć np. ciemne brązowe lub lustrzane w kolorze niebieskim lub czerwonym. Plusem okularów Solano jest sztywny pokrowiec dołączony do każdego modelu okularów.
Ja mam rozjaśniające z żółtymi szkiełkami fl1009 i przyciemniające lustra z niebieskimi szkiełkami fl20026d.
Pozdrawiam ;) (2014/04/20 20:59)

u?ytkownik167078


Jeśli mogę sie przyłaczyc to tez szukam okularków czy ktoś jeszcze ma wiedze na ten temat? (2014/04/20 21:28)

lukasz89


jutro bede miec okazje sprawdzic niebieskie solano. postaram sie zdac relacje;] (2014/04/20 21:31)

aldente


W tym temacie polecam Kolegom zwrócić się do optyka. Uważam, że okulary polaryzacyjne powinny również chronić oczy przed promieniami słonecznymi UVA,UVB. Tanie szkła nie posiadają odpowiednich filtrów i na dluższą metę można sobie uszkodzić wzrok. Promieni słonecznych, które są na wodzie wszędobylskie i "wzmocnione" nie należy nie doceniać!!! (2014/04/21 00:05)

lukasz89


Sprawdzalem dzisiaj nad woda okulary Solano z niebieskimi szklami i faktycznie sprawuja sie dobrze;) Zdecydowanie poprawiaja widocznosc i slonce nie razi , nie odbija sie od wody. moze mam nieco za wysokie wymagania ale czegos mi jeszcze delikatnie brakowalo. (2014/04/21 20:55)

u?ytkownik167078


coś więcej mozesz o tyk szkiełkach napisac: typ model cena gdzie kupiłeś zbliza sie maj i szykuje sie na szczupłego mysle wiec ,ze  beda mi przydatne (2014/04/22 07:40)