Wybór Okręgu i koła wędkarskiego

/ 1 odpowiedzi
Witam...chcial bym sobie wyrobic karte i mam kilka pytań... 1.Czy jesli zdam egzamin w danym kole to czy musze w nim opłacić składki czy moge w innym? 2.Jaka jest różnica pomiędzy okregiem Siedlce a Mazowieckim bo nie wiem który wybrac? 3.Jak to jest z tymi kołami..czy jest różnica jakie koło wybiore skoro ich siedziby dzieli 10 km?.... 4.Czy moge przejsc z jednego kola do drugiego? z gory dzieki za odpowiedzi :-)
Artur z Ketrzyna


Witam...chcial bym sobie wyrobić kartę i mam kilka pytań...
1.Czy jesli zdam egzamin w danym kole to czy musze w nim opłacić składki czy moge w innym?
2.Jaka jest różnica pomiędzy okręgiem Siedlce a Mazowieckim bo nie wiem który wybrac?
3.Jak to jest z tymi kołami..czy jest różnica jakie koło wybiore skoro ich siedziby dzieli 10 km?....
4.Czy mogę przejść z jednego kola do drugiego?
z gory dzieki za odpowiedzi :-)

adn. 1. Było o tym na forum nie raz. Nie nie musisz, zdawanie egzaminu nie wiąże ciebie z danym kołem.
adn. 2. Każdy kręg ma swoje wody. Musisz popatrzeć w ich wykazy i zdecydować się gdzie opłacasz składki. Ewemtualnie mozesz opłacić składkę członkowską w jednym (tedy jesteś członkiem PZW), a w 2 składki okręgowe. I będziesz mógł wędkować na wodach obu okręgów.
Tylko wcześniej poczytaj czy nie mają między sobą podpisanych porozumień (bo może opłacając w jednym, będziesz mógł też kożystać z innych łowisk drugiego okręgu, lub mieć zniżkę).
adn3. Jeśli chodzi ci o same zezwolenie, to nie ma różnicy. Ale jeśli chcesz uczestniczyć w zawodach wędkarskich, może coś zrobić dla łowisk itd. To już musisz patrzeć na działalność samego koła. (warto jest się zapisać do tego co coś robi, choć samemu się nie będzie chciało, bo samym członkostwem ich wspierasz).
adn 4. Tak możesz przepisywać się z koła do koła. Z tym że najmniej z tym problemu przy okazji opłacania składek.... (2015/07/19 23:47)