Zaloguj się do konta

Wybór okręgu PZW

utworzono: 2012/10/09 10:39

Witam!
Mam pytanie, czy mieszkając w Poznaniu mogę sobie wybrać PZW w Pile? Pytam, bo Piła ma porozumienia z okręgami w których łowienie mnie interesuje, z racji częstych lub okazjonalnych pobytów.Poza tym dziwi mnie, że Poznań nie ma porozumienia z Lesznem, ale Leszno z Poznaniem tak... to jak to jest? Jest błąd w tej mapie interaktywnej?
[2012-10-09 10:39]

albo inaczej? Mam kartę wędkarską. Zdałem, zapłaciłem - wydali. Czy muszę należeć do PZW i jakiegoś koła w tym PZW aby łowić ryby, czytaj przebywać z wędką na łonie natury, zapalić fajkę, napić się kawy, pogadać z synem etc, w jeziorze, które nie należy do PZW?
[2012-10-09 00:02]

egzekutor

podobnie jest Wy z Poznania możeciie lowic w Pile a ja w Poznaniu nie.skladke mozesz opłacić gdzie chcesz [2012-10-09 19:01]

withanight88

albo inaczej? Mam kartę wędkarską. Zdałem, zapłaciłem - wydali. Czy muszę należeć do PZW i jakiegoś koła w tym PZW aby łowić ryby, czytaj przebywać z wędką na łonie natury, zapalić fajkę, napić się kawy, pogadać z synem etc, w jeziorze, które nie należy do PZW?

Żeby łowić na wodach nie należących do Pzw(wody gospodarstw rybackich , wody komercyjne) nie musisz należeć do PZW i żadnego koła ale wtedy niemasz wstępu na wody PZW chyba że bedziesz płacił drogie czasówki.
[2012-10-09 19:13]

withanight88

Witam!
Mam pytanie, czy mieszkając w Poznaniu mogę sobie wybrać PZW w Pile? Pytam, bo Piła ma porozumienia z okręgami w których łowienie mnie interesuje, z racji częstych lub okazjonalnych pobytów.Poza tym dziwi mnie, że Poznań nie ma porozumienia z Lesznem, ale Leszno z Poznaniem tak... to jak to jest? Jest błąd w tej mapie interaktywnej?

Tak możesz przenieść się do okręgu w Pile. Jednak poczekaj do przyszłego sezonu bo może coś się zmienić w porozumieniach . W tym roku obowiązuje przepis :

"Okręg Nadnotecki PZW w Pile
Zgodnie z Uchwałą ON PZW w Pile nr 01/Z/12 członek Okręgu PZW Poznań, który wykupi składkę członkowską w macierzystym okręgu może uzyskać zezwolenie na wędkowanie na wodach nizinnych ogólnodostępnych Okręgu Nadnoteckiego po wykupieniu ulgowej składki okręgowej w wysokości 60zł."

Żeby okreg w lesznie mogł wędkować w okręgu poznańskim też wymagana jest dopłata

"

w sprawie zezwoleń na wędkowanie na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Poznaniu

Na podstawie § 46 pkt. 27 Statutu PZW, Prezydium Zarządu Okręgu postanawia:
1. Nie podpisywać porozumień międzyokręgowych na wędkowanie
2. Podpisać porozumienie z Gospodarstwem Rybackim Sieraków
3. Umożliwić wędkowanie dla wędkarzy innych Okręgów:
- Członek PZW, który wykupi składkę członkowską okręgową w macierzystym Okręgu, może uzyskać zezwolenie na wędkowanie na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Poznaniu po wykupieniu ulgowej składki członkowskiej okręgowej Okręgu PZW w Poznaniu w wysokości 55 zł" [2012-10-09 19:20]

kiedy zdawałem u nich egzamin na kartę zapytałem, dlaczego nie ma jednej opłaty za wędkowanie w całym kraju? Przecież ja jak i mi podobni będę uprawiał ten sport rekreacyjnie, aby pobyć na łonie przyrody i pokazać dziecku alternatywne sposoby spędzania czasu. Na to oni odpowiedzieli, że NIE, bo każdy okręg ma inne koszty zarybiania etc. Np. w Poznaniu wychodzi im około 100 zł, a w Lesznie jest 50. I jak zrobią taką jednakową stawkę, to wszyscy z Leszna przyjadą na wody PZW Poznań... Skwitowałem "aha, na to nie wpadłem"... ale dalej nie wiem o co chodzi i komu się będzie opłacało jeździć.

Na razie jeziora, z których korzystam do PZW nie należą, więc mam problem z głowy ;-)

Nie mniej jednak jest to paranoja, aby płacić 200-300 zł rocznie aby wyskoczyć kilkanaście razy nad wodę, czy zatrzymać się gdzieś w czasie podróży i w ramach odpoczynku, porzucać kijem, rybę wypuścić - np. w drodze nad morze w Czaplinku. Choć jezior na trasie jest więcej.
[2012-10-09 20:21]

withanight88

Jednemu się to opłaca innemu nie, mi przykładowo się opłaca, daje te 200 i mam spokój cały sezon, jadę praktycznie co weekend, jak jest czas to częściej, a to że ryby coraz mniej i coraz bardziej ciężko ją złowić to już inna kwestia.

Płacąc komercję miesięcznie by 100 nie starczyło (w ciepłych miesiącach, kwiecień- pazdziernik)
co daje ok 700 zł +sezon podlodowy to daje ok 1000 zł za samą możliwość wędkowania.

"Dziadą" też to pasuje , pojadą po zarybieniu karpiem , nałowią tyle że opłaty się zwracają i do tego jeszcze nieźle zarobią na tym co sprzedadzą.
[2012-10-09 21:03]

no właśnie, to jest chyba ten problem - odłowić, to co się zapłaciło. To po co łowić? Nie lepiej kupić rybę w markecie?
[2012-10-09 21:09]

withanight88

no właśnie, to jest chyba ten problem - odłowić, to co się zapłaciło. To po co łowić? Nie lepiej kupić rybę w markecie?

Mnie się nie pytaj , mówią ,że to POlska mentalnosć.
[2012-10-09 21:41]

jarekk

Kolego, jak słusznie zauważyłeś, wędkarstwo nie jest sposobem na zaopatrzenie w rybie mięso. Jest to pasja, a jak każda pasja musi generować pewne koszty. W Polsce wędkowanie jest rekordowo tanie, a jednocześnie niezwykle popularne. Dlaczego tak jest i jakie to rodzi skutki, to temat na spory artykuł :) [2012-10-09 23:43]

Powinna być opłata sportowa, tzn. płacisz, na coś tam (promocja, zarybianie, etc) np. + 50-100 zł i możesz łowić wszędzie. Warunek - nie masz ze sobą żadnego pojemnika czy siatki na ryby, bo wszystko wypuszczasz. Do tego kotwice bez zadziorów. Można by do tego dorzucić obowiązek rejestru połowu aby było wiadomo gdzie jakie ryby statystycznie, albo gdzie ich nie ma i tam skierować dodatkowe działania z takiej opłaty.

Tymczasem każdy regulamin łowiska zakłada, że wędkarz zabierze rybę i wylicza ile można zabrać. W oparciu o koszty są liczone opłaty za wędkowanie.
[2012-10-10 13:10]

arkady36

Popieram,  też tak myślę, to bardzo rozsądne rozwiązanie lub chociaż wstępnie tok myślenia. Kiedyś mieszkałem w okolicy, gdzie miałem 5 min. z domu na pierwszą z brzegu miejscówkę, płaciłem składki i cieszyłem się z  łowienia  cały rok. A dzisiaj mieszkam w aglomeracji, ale na " zadupiu" wędkarskim i z bólem patrze z jednej strony na wysokość składek, a z drugiej na zaniedbane wody okręgowe ( np. zapuszczone stawiki i jeziorka ). A co roku  na urlopie podziwiam  okolice nie należące do PZW i tam się opłaca np. Urzędowi Morskiemu w Szczecinie ofiarować przybyszom wody zalewowe i morskie w stawkach 15-16,00 zł / miesiąc i 49,00 zł / rok  ze stanem prawie idealnym bez ingerencji w naturę.
Chyba najwyższa pora na zmiany, likwidacje "księstw" i państw w "państwie". Do kierowania związkiem trzeba dopuścić ludzi myślących, a nie zasłużonych; widzących perspektywy i przyszłość, a nie zachowawczych i czekających jak miło spędzić schyłek swojego życia ;))
[2012-10-10 14:17]

no tak, popieram. Czytałem jak takiego jednego wywalili z koła i PZW chyba, bo chciał zmian i komuś kłusownictwo udowodnił ;-)

BTW Aby mieć dostęp do łowisk PZW muszę zostać członkiem PZW, czyli wpisowe, legitymacja, opłata za możliwość rzucania kijem do wody PZW. Ale czy muszę należeć też do jakiegoś koła PZW? Bo oni też jakieś składki chcą...
[2012-10-10 14:28]

andrzej1952

baaaaaaardzo się mylisz- jest bardzo drogie nie dając nic w zamian (dla szeregowego wędkarza) w USA zapłaciłem 12$ za licencję na cały stan (New Jersej) dużo większy od Polski no i tam oprócz tego, że jest ryba i brak działaczy jest tzw INFRASTRUKTURA (parkingi, miejsca na grila itp i miejsca na wodowanie łodzi). a licencję kupisz w każdym sklepie z artykułami wędkarskimi a więc jednak można !!!no i brak "strefy ciszy" większość łodzi ma motorki 200-500KM a rybom to nie szkodzi jakoś.. [2012-10-16 11:58]

pawelz

baaaaaaardzo się mylisz- jest bardzo drogie nie dając nic w zamian (dla szeregowego wędkarza) w USA zapłaciłem 12$ za licencję na cały stan (New Jersej) dużo większy od Polski no i tam oprócz tego, że jest ryba i brak działaczy jest tzw INFRASTRUKTURA (parkingi, miejsca na grila itp i miejsca na wodowanie łodzi). a licencję kupisz w każdym sklepie z artykułami wędkarskimi a więc jednak można !!!no i brak "strefy ciszy" większość łodzi ma motorki 200-500KM a rybom to nie szkodzi jakoś..

Nie wiem, moze sie nie znam, ale stan o ktorym opiszesz jest ok 16 razy mniejszy od Polski, wiec albo cos sciemniasz, albo podaj dane potwierdzajace Twoja teze.
No i druga sprawa. Prawie 15% powierrzchni NJ to woda. Nie znalalzlem nic o rzekach ale jeziora w Polsce to okolo 0,9%. Nie sadze aby rzeki jakos drastycznie podniosly ten wynik. Niech bedzie 4% lacznie, ale i to nie sadze.
Wiec porownywanie Twojego przypadku do polskich realiow ma sie ni jak.
I zadam jeszcze Ci male pytanko. Piszesz ze jest drogo nie dajac nic w zamian.
A co mialoby dac ?.
[2012-10-16 12:23]

Ja bym nie kopiował wszystkich rozwiązań z USA na naszym rynku. Może po za postawą burmistrza NY, który nie zgodził się na eksploatację złóż gazu łupkowego. A my w PL mamy bardzo mało jezior i co? Ponad 100 koncesji... strach pomyśleć co sie będzie działo, tym bardziej, że te firmy mają nie płacić za zużyta wodę... zużyta woda, ma ponad 600 związków chemicznych, o których nie wiele wiadomo...
[2012-10-18 12:49]

Lujski

a czy mzoe ktos sie orientuje ile ebde musial zaplacic za wedkowanie na pzw leszno w roku 2013 .. ?? i ile bylo w roku 2012 ... ??
[2012-10-28 18:57]

kdejw

Opłata pełna za wody nizinne w okręgu PZW Leszno na rok 2013 wynosi 85 zł
[2013-02-21 10:15]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia