Wybór namiout karpiowego

/ 19 odpowiedzi
Dos equis xx

To ten namiot ma być karpiowy czy osobowy? (2015/09/22 18:45)

wojtek-drzymala

dwu osobowy ale zeby wytrzymal na wietrze i deszczu (2015/09/22 18:51)

JKarp

Ciężko będzie za te pieniądze coś wyszukać z narzutą.
Nie słuchaj komentarzy " znawców " bo nie widzieli i nie używali namiotu klasy Anaconda Moon Breaker lub temu podobnych. Proponuję jednak dozbierać kasy i za 1400 zł kupić np namiot Carper II. To rzeczywiście jest duży namiot i kupisz go razem z narzutą za te 1400 zł.

JK (2015/09/22 19:14)

daro22

Uzywam i jestem mega zadowolony z Moon Breaker 2....Jak ktoś coś złego powie o tym namiocie to wale w szczene....Na Askari promocja teraz 750 zł...                                                                         (2015/09/22 19:47)

JKarp

O tuż to :-))))) Ale bez narzuty :-(((

Aj dane Daro masz złe :-)
Namiot 680 a narzuta 350 zł :-)
http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-moon-breaker

Masz namiot jak trza jednym słowem.
JK (2015/09/22 20:09)

daro22

Dawn Breaker 2 jestem właścicielem tego namiotu, sorki za pomyłke..Rozni się od Moon Breakera przypuszczam tylko tym że ma daszek.Na askari 750zł+400zł narzuta, genialny namiot jak większość sprzętu poczciwej Anacondy;-) (2015/09/23 04:36)

Haryyy5

Stojąc przed podobnym dylematem wybrałem za namową kolegów namiot Anaconda moon breaker. Mam już ją chyba 2 lata i jestem zadowolony z wyboru. Dwie osoby z łóżkami, bagażami spokojnie się mieszczą. Tyle że była to ta starsza (moim zdaniem lepsza jeśli chodzi o gabaryty) wersja. Do tej nowej nie wiem czy wejdą dwa łóżka. Tzn. wejść wejdą, ale chyba nie w tą stronę w którą być powinny. Ja bym Ci radził zrobić tak : sezon się kończy, obserwuj allegro, tudzież jakieś fora wędkarskie, może ktoś wystawi używke na sprzedaż, może będzie jakaś promocja fajna posezonowa, albo licytacja. Za pełna kwotę to zdążysz zawsze kupić, a zimą często można trafić jakąś okazję. Moonbreaker I można też jeszcze dostać normalnie w sprzedaży, nawet jest na allegro za 699zł. nie wiem tylko jak będzie z narzutą. Druga sprawa jest taka że moja narzuta nie była jeszcze ani razu użyta, także nie można powiedzieć że jest to rzecz niezbędna :P

edit, narzutę też znalazłem : 
namiot :http://www.askari.pl/produkt/sanger-anaconda-moon-breakernarzuta :http://ekspert-sklep.pl/pl/p/Anaconda-narzuta-na-namiot-Moon-Breaker-Winterskin/1563

trochę wychodzi powyżej budżetu ale masz naprawdę solidny namiot z 5 letnią gwarancją. Pozatym jak pisałem, warto poszukać okazji. 
(2015/09/23 10:07)

kamil-sedek

Nie znam sie na namiotach ale kiedys w decathlonie widzialem na wyprzedazy mega duze za 500zl. Mozna bylo w nich stac z gankiem i po bokach 4 spania naprawde robil wrazenie (2015/09/23 10:23)

Haryyy5

Jeśli miałbym brać coś nie typowo wędkarskiego tylko jakiś namiot turystyczny to brałbym w ciemno z decathlonu ale któryś z modeli 2 seconds. Małe, wygodne, błyskawicznie składane i rozkładane. Mają bardzo dobre opinie. Wada : mają podłogę, jak wszystkie namioty turystyczne co może niekiedy okazać się problemem. No i niskie, z krzesełkiem się w nich nie usiądzie. No i mają próg, można zębów się pozbyć lecąc w nocy do brania. Jeśli chodzi o same właściwości sypialniane to moim zdaniem lepsze niż wielkie i drogie namioty karpiowe. Na pewno warto się tez zastanowić nad takim rozwiązaniem. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na wymienione niedogodności albo zwyczajnie z jakichś przyczyn one Ciebie nie dotyczą to możesz kupić takie coś i zostaje sporo kasy w kieszeni. Natomiast odradzam wszelkie namioty "klasyczne" gdzie trzeba osobno montować tropik itd itp. Za długo to trwa. Kto rozbijał namiot w deszczu albo patrząc przez ramię na zbliżającą się nieuchronnie burzę ten wie o co chodzi :P Czasem każda minuta się liczy :)

Jakby co link : 

https://www.decathlon.pl/namiot-2-seconds-easy-3-ziel-id_8300684.html (2015/09/23 14:19)

JKarp

Jeśli miałbym brać coś nie typowo wędkarskiego tylko jakiś namiot turystyczny to brałbym w ciemno z decathlonu ale któryś z modeli 2 seconds. Małe, wygodne, błyskawicznie składane i rozkładane. Mają bardzo dobre opinie. Wada : mają podłogę, jak wszystkie namioty turystyczne co może niekiedy okazać się problemem. No i niskie, z krzesełkiem się w nich nie usiądzie. No i mają próg, można zębów się pozbyć lecąc w nocy do brania. Jeśli chodzi o same właściwości sypialniane to moim zdaniem lepsze niż wielkie i drogie namioty karpiowe. Na pewno warto się tez zastanowić nad takim rozwiązaniem. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na wymienione niedogodności albo zwyczajnie z jakichś przyczyn one Ciebie nie dotyczą to możesz kupić takie coś i zostaje sporo kasy w kieszeni. Natomiast odradzam wszelkie namioty "klasyczne" gdzie trzeba osobno montować tropik itd itp. Za długo to trwa. Kto rozbijał namiot w deszczu albo patrząc przez ramię na zbliżającą się nieuchronnie burzę ten wie o co chodzi :P Czasem każda minuta się liczy :)

Jakby co link : 

https://www.decathlon.pl/namiot-2-seconds-easy-3-ziel-id_8300684.html

A możesz to rozwinąć ?
JK
(2015/09/23 15:04)

Haryyy5

Jakby co link : 

https://www.decathlon.pl/namiot-2-seconds-easy-3-ziel-id_8300684.html

A możesz to rozwinąć ?
JK

1. Nie ma czegoś takiego jak narzuta, której możemy nie rozłożyć czy nawet nie mieć -  jest tropik, który jest zawsze także problem skraplania się wody nie występuje (oczywiście mówimy o namiotach dobrze wykonanych, nie cieknących marketówkach). W namiotach karpiowych niekiedy jest to dość uciążliwy kłopot są modele, w których dosłownie kapie na głowę.

2. Są mniejsze i sporo niższe a przez to łatwiej w nich utrzymać ciepło. 

3. Zajmują mniej miejsca, są lżejsze ale to już w sumie nie są rzeczy związane z komfortem spania w nich.

4. I najważniejsze : namiotu turystycznego można użyć zawsze, i łowiąc leszcze i sandacze i sumy i wszystko inne. Namioty karpiowe służą to połowu tylko jednego gatunku także tak czy siak trzeba mieć coś w zanadrzu o ile nie ograniczamy się do karpi.

(2015/09/23 16:25)

JKarp

A możesz to rozwinąć ?
JK

1. Nie ma czegoś takiego jak narzuta, której możemy nie rozłożyć czy nawet nie mieć -  jest tropik, który jest zawsze także problem skraplania się wody nie występuje (oczywiście mówimy o namiotach dobrze wykonanych, nie cieknących marketówkach). W namiotach karpiowych niekiedy jest to dość uciążliwy kłopot są modele, w których dosłownie kapie na głowę.

2. Są mniejsze i sporo niższe a przez to łatwiej w nich utrzymać ciepło. 

3. Zajmują mniej miejsca, są lżejsze ale to już w sumie nie są rzeczy związane z komfortem spania w nich.

4. I najważniejsze : namiotu turystycznego można użyć zawsze, i łowiąc leszcze i sandacze i sumy i wszystko inne. Namioty karpiowe służą to połowu tylko jednego gatunku także tak czy siak trzeba mieć coś w zanadrzu o ile nie ograniczamy się do karpi.

1. Zgadzam się. Wynika to niestety ( lub stety ) z faktu jakiego materiału użyto do wykonania namiotu. Bardzo dobra impregnacja przeciw deszczowa niestety nie pozwala na dobrą cyrkulację a raczej przenikanie powietrza do i z namiotu. Dlatego pomimo chłodu dobrze jest uchylić okienko do wentylacji w szczególności jak się dogrzewamy.
2. Mam dość duży namiot i naprawdę jest w nim ciepło. A po założeniu narzuty aż za ciepło.
3. Zgadzam się .
4. Namiotu " karpiowego " też można użyć zawsze ;-)

JK (2015/09/23 17:15)

Haryyy5

4. Namiotu " karpiowego " też można użyć zawsze ;-)

Teoretycznie może i tak ale to nie wypada :P To tak jakby zanętę rozrabiać w zwykłym wiadrze z castoramy albo łowić karpie z krzesełka bez napisu carp :P pewne rzeczy po prostu nie przystoją :) Nie wspominam już że jak śpimy w namiocie karpiowym to szanse na złapanie jakiegoś innego gatunku są bliskie zeru. (2015/09/24 09:44)

daro22

Cholera jasna, o tym nie pomyślałem.Teraz juz wiem dlaczego nie biorą mi sandacze z gruntu..śpie w namiocie karpiowym:-) (2015/09/24 11:56)

daro22

Cholera jasna, o tym nie pomyślałem.Teraz juz wiem dlaczego nie biorą mi sandacze z gruntu..śpie w namiocie karpiowym:-) (2015/09/24 11:57)

Merkusz

Cholera jasna, o tym nie pomyślałem.Teraz juz wiem dlaczego nie biorą mi sandacze z gruntu..śpie w namiocie karpiowym:-)

No daro22 szkolny błąd jak tak można ! ;) ;) :) :)
(2015/09/24 13:32)

FELIPE

Ja mam namiot Anaconda moon breaker II extension. Kosztuje troszkę ponad 1000zł ale warto jeśli chcesz duży namiot to za te pieniądze ciężko Ci będzie znaleźć lepszy. W dodatku można złożyć jeden przegub i zmniejszyć wielkość jeśli jesteś sam nad wodą.
Dwa łóżka wchodzą na luzie i możesz jeszcze spokojnie włożyć masę sprzętu. A narzutę możesz kupić w późniejszym czasie. Oczywiście ma jeden minus jak wszystkie duże namioty - zajmuje sporo miejsca. (2015/09/24 21:29)

Timur2148

Janusz to stary typ 1. Daro pisze o dwójce. (2015/09/24 22:07)

JKarp

Janusz to stary typ 1. Daro pisze o dwójce.

No wiem, że jestem stary ale żeby tak od razu mi to wytykać ;-)

JK (2015/09/25 08:49)