Wybór multiplikatora na wody Norwegii.

/ 2 odpowiedzi
Proszę o pomoc w wyborze multiplikatora do n/w wędziska na wody Norwegii. 

Gdzie : Vega Norwegia - połów z łodzi.
Kiedy jadę : Sierpień 2018
Kij, który posiadam : Cormoran Giga Fighter  Interline 2,3m 10-50 lb, (posiadam jeszcze Cormoran Searcor Fjord + Okuma MAGDA Pro).
Budrzet : 300-700 zł

Ktoś coś dobrego poleci? :) 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Randal


Trudno jednoznacznie stwierdzić jaki multiplikator byłby dla Ciebie najlepszy. Mam cztery i nie mam problemu z wyborem odpowiedniego na dane łowisko. Jeżeli miałbym jednak wybrać tylko jeden, z pokazanych na zdjęciu, byłby to ABU Garcia Ambassadeur 7001i.   (2018/02/09 12:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pilot-r


Witam kolegę. Z tym wędziskiem, żeby wykorzystać jego moc, powinien współpracować mocny kołowrotek. Ja do zadań specjalnych używam w Norwegii multika ABU Garcia Ambassadeur 10000C. Jest to dwubiegowa maszynka wyprodukowana paredziesiąt lat temu w Szwecji -u mnie do zadań specjalnych (zestaw na halibuta). Przy wyborze kołowrotka do tych zadań musisz brać pod uwagę jego moc ale przede wszystkim możliwość nawinięcia odpowiedniej ilosci plecionki. Ja na mojego ABU mam nawinięte 300 yard (275m) Power Pro 0,43mm. I ta ilość pletki (może niekoniecznie tak grubej) to moim zdaniem minimum do tych zadań. Oczywiście moja propozycja dotyczy "broni ciężkiej" ale na Vedze naprawdę masz spore szanse zapiąć rybę życia i szkoda by było przegrać walkę z powodu zbyt delikatnego sprzętu. Zresztą polując na "halinkę często używa się zestawów ponad 400g, a wtedy sprzęt naprawdę dostaje porządnie w tyłek, szczególnie gdy się łowi na sporych głębokościach i dużym dryfie. Ostatnie moje wyprawy na Mageroyę nauczyły mnie, że finezja w takich sytuacjach nie wchodzi w grę, nawet wtedy gdy nastawisz się jedynie na skreje (mój rekord dorsza to 20kg wyciągnięty ze 150m). Co prawda w Polsce trochę trudno "wyrwać" ten kołowrotek ale np. na ebayu dosyć często się pojawiają (w dobrym stanie za około 150 - 200 $ + koszty przesyłki). Ja swojego kupiłem od faceta który nim łowił rekiny błękitne. Mam nadzieję że pomogłem . Pozdrawiam kolegę i "połamania kija!!! ". (2018/02/21 09:15)