Wybór kołowrotka max 400 zł.do spinningu

/ 10 odpowiedzi
Witam :)
Jak w temacie - poszukuję kołowrotka do spinningu. Cena? Myśle, że max 400zł. Łowię na Wiśle - duuży uciąg, duże przynęty, opad, sandacz, sum, etc.
Do tej pory kręciłem Ryobim Zauberem 4000. Ale po kilkuset wypadach i setkach kilometrów zwiniętej plecionki po prostu go zajeździłem :) Zaczął dość regularnie ciąć plecionke na rolce pomimo, że nigdy sie ona nie zatrzymała, zawsze naoliwiona i w ruchu. Ale mniejsza z tym :)
Ktoś coś poleci wartego uwagi?
okoniowy_bartus


Jeśli mam być szczery, to kupiłbym drugi taki sam. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego pod Twoje wymagania, a przy takim ciężkim łowieniu lepszy kołowrotek też zajedziesz, więc moim zdaniem nawet przy większym budżecie szkoda kasy. ; )

taki mocarny młynek, to penn slamer, ale on sporo waży, do jigowania średnio, ale wielu sumiarzy, trociarzy go używa.
A tak to zauber, spro blue/red arc, to są praktycznie te same konstrukcje. Kup sobie taki sam, albo do serwisu wyślij stary ; ) (2016/09/30 02:06)

Darkman000


Tak jak powyżej...na twoim miejscu kupiłbym drugiego zaubera albo oddał do serwisu (2016/09/30 05:42)

russi


Możliwe, że tak właśnie zrobię :)
Tylko tak: kupić model CF czy FD? I czym te modele się różnią?
Z tego co widzę to CF ma 1 łożysko więcej, gumową podkładke na szpuli (czy plecionka będzie się na nim równo układała?).

Obecnie mam model FD (2016/09/30 06:48)

SlawekNikt


Moim zdaniem jak zauber to ten "zwykły". (2016/09/30 07:28)

Jakub Woś


Mojemu zauberowi piąty sezon właśnie dobiega końca. Jedyne na co mógłbym narzekać to mała ilość smaru która powoduje że zimą trochę ciężej chodzi. Jak temperatura powyżej 10 stopni to nadal śmiga jak nowy. W tym przedziale cenowym chyba bym powtórzył zakup. (2016/09/30 08:12)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

russi


Decyzja podjęta - biorę Ryobi Zaubera takiego jakiego miałem :)
Ale jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu.
Potrzebuję również plecionki i nie wiem co wybrać. Mamy już prawie październik, więc zacznę poszukiwania sandacza. Doradzicie coś konkret? :) (2016/09/30 13:14)

PoznanskiWedkarz


Ja bym polecił na sandacza plecionkę Power Pro 0,13, z minusów to jest dosyć głośna, ale nie chłonie wody i ma dosyć dużą wytrzymałość.
Co do kołowrotków ciekawą i niedroga opcją jest Daiwa Ninja, używam od roku do jigowania, bardzo ładnie nawija i ma bardzo fajny precyzyjny hamulec, jednakże nie wiem ile lat pociągnie :-) jak dotychczas wszystko na +. (2016/09/30 13:43)

SlawekNikt


A ja polecę niedrogą plećkę, a mianowicie mikado nihonto octa braid. Mi się sprawdza i kosztuje w granicach 30 zł. za szpulkę. Osociście używam 0,08 w kolorze zielonym choć myślę o zakupie fluo czyli żółtego. (2016/09/30 20:00)