Zaloguj się do konta

Wybór kołowrotka do spina 300-500 zl

utworzono: 2014/08/27 21:44
Misiowedkarz148

Witam.Jako początkujący wędkarz chciałbym abyście mi poradzili kolowrotek daiwy lub schimano do spiningu do 500zl interesuje mnie raczej tylko ta firma kołowrotków. obciążenia przynęt to tak do 40g . Dziekuje z góry za rady ;]
[2014-08-27 21:44]

Diablo

Nie znalazłem takiego producenta jak schimano.
[2014-08-27 22:51]

karwos33

Nie widzę sensu wydawania 500zł na sprzęt w przypadku osoby początkującej. Za 150-200zł kupisz już ze spokojem maszynkę na długie lata.  [2014-08-28 07:16]

Misiowedkarz148

firmy Shimano mi chodzilo, ale kupie raz kolowrotek lepszy i pozniej nie bede musial wymieniac a jak spininguje kolowrotek dostaje bardzo w dupe ze tak powiem. Czytałem dużo i mówili zeby dołożyć i kupić juz taki lepszy nawet w sklepie ogladając catane 2500 shimano byłem skłonny go kupić ale pokazał mi kolowrotek za 400zl z daiwy i stwierdziłem ze sie zastanowie bo lepiej kupic cos lepszego na lata niz szmelc na 2 sezony nawet nie wiem czy tyle wytrzyma.Ja początkujacy jestem juz troche czasu i ogolnie chce wymienic sprzet juz na lepszy a nie na taki jak mam, czyli przedzial 80-100zl.To tak jak rower jak sprzedajesz chcesz kupic lepszy i dlatego napisałem abyście podawali propozycje.Myślałem na Daiwa lexa 3500 albo shimano technium 2500 fd, shimano aernos 4000FA  [2014-08-28 08:07]

89krzysztof

Jeśli tyle czytałeś, to powinieneś znaleźć info na temat Spro Red Arc, i nie zawracać sobie głowy dawią ani shimano. ;)
[2014-08-28 08:30]

Misiowedkarz148

czytałem i widziałem że dużo ludzi pisze o Spro  Red Arc. Czyli to znaczy żeby nie kupować daiwy ani shimano?
[2014-08-28 08:44]

89krzysztof

Ja bym się nie zastanawiał tylko brał Spro i do tego jeszcze dobrą plecionkę kupisz i zmieścisz się w budżecie 500zł.
[2014-08-28 09:08]

Misiowedkarz148

Właśnie czytam na temat tego kręciołka i chyba sie na niego skusze.
[2014-08-28 09:09]

piotrcarp

firmy Shimano mi chodzilo, ale kupie raz kolowrotek lepszy i pozniej nie bede musial wymieniac a jak spininguje kolowrotek dostaje bardzo w dupe ze tak powiem. Czytałem dużo i mówili zeby dołożyć i kupić juz taki lepszy nawet w sklepie ogladając catane 2500 shimano byłem skłonny go kupić ale pokazał mi kolowrotek za 400zl z daiwy i stwierdziłem ze sie zastanowie bo lepiej kupic cos lepszego na lata niz szmelc na 2 sezony nawet nie wiem czy tyle wytrzyma.Ja początkujacy jestem juz troche czasu i ogolnie chce wymienic sprzet juz na lepszy a nie na taki jak mam, czyli przedzial 80-100zl.To tak jak rower jak sprzedajesz chcesz kupic lepszy i dlatego napisałem abyście podawali propozycje.Myślałem na Daiwa lexa 3500 albo shimano technium 2500 fd, shimano aernos 4000FA 

Ztych tutaj wymienionych to najlepiej Shimano Technium ale 4000 bo 2500 jest zbyt slaby i nie wytrzyma takich obciazen. Jeszcze lepiej jak trafi sie model Techniuma FA bo jest najlepszy z calej serii:) W cenie 500zl mozna kupic na jerkbait  pl. uzywany kolowrotek ale wyzszej klasy bo jest tam kilku kolegow co maja czesto dobre mlynki na sprzedarz wlasnie z Shimano i Daiwy:)
[2014-08-28 09:52]

Misiowedkarz148

A co bedzie lepszy  do spiningu Spro red arc czy ten Shimano Technium? [2014-08-28 09:55]

piotrcarp

A co bedzie lepszy  do spiningu Spro red arc czy ten Shimano Technium?

Reda nie mam bo wolalem Gold ARC ale mam Techniuma 4000 fa i powiem ze techniumem mi sie lowi zdecydowanie lepiej. Obydwa kolowrotki sa dobre i wytrzymale jednak Shimano kreci sie duzo lzej.
[2014-08-28 10:09]

Misiowedkarz148

Technium 4000 Fa raczej ciezko dostac co najwyzej 4000 fc.Wiec myslisz ze bedzie lepszy od Spro red arc ? [2014-08-28 10:23]

89krzysztof

A co bedzie lepszy  do spiningu Spro red arc czy ten Shimano Technium?

Reda nie mam bo wolalem Gold ARC ale mam Techniuma 4000 fa i powiem ze techniumem mi sie lowi zdecydowanie lepiej. Obydwa kolowrotki sa dobre i wytrzymale jednak Shimano kreci sie duzo lzej.

Aż muszę sprawdzić, bo red arcem kręci się elegancko, nie ma się do czego przyczepić.
[2014-08-28 10:28]

Misiowedkarz148

Czytając po opiniach chyba wezme tego reda arca bo pisza ze shimano zaczyna sie powyzej 1000 niestety red arc ma wspaniała opinie nawet Ty mowisz ze sie kreci elegancko ;]wiec postawie na niego [2014-08-28 10:30]

kuba81

Moim zdaniem Red Arc jest przereklamowany, po roku łowienia wydaje już dziwne dźwięki i nie działa tak płynnie jak trzeba. Ja osobiście nie polecam Red Arc. Co wybrać? Nie wiem jeszcze, ale drugi raz nie kupię. (Na spining chodzę w sezonie praktycznie codziennie po kilka godzin- sandacz).
[2014-08-28 10:39]

piotrcarp

Technium 4000 Fa raczej ciezko dostac co najwyzej 4000 fc.Wiec myslisz ze bedzie lepszy od Spro red arc ?

Czy bedzie lepszy to sie okaze po kilku sezonach ale napewno lzej kreci od spro i sie przyjemniej lowi. Mam jeszcze Zalt arca 7400 i wolalem go kupic wlasnie zamiast Reda bo jest lepiej spasowany i lozysko w rolce nie rozsypuje sie po kilku wypadach tak jak sie to zdarza w Redach:)
[2014-08-28 10:46]

Misiowedkarz148

nie wiem wezmę chyba tego spro red arc te technium takie niepewne i nie duzo ludzi sie na temat tego kolowrotka wypowiada, natomiast duzo ludzi ma tego spro red arc i poleca go wiec nie wiem mam juz taki misz masz w glowie ze nie mam pojecia juz ktory wybrac ;( [2014-08-28 11:40]

piotrcarp

nie wiem wezmę chyba tego spro red arc te technium takie niepewne i nie duzo ludzi sie na temat tego kolowrotka wypowiada, natomiast duzo ludzi ma tego spro red arc i poleca go wiec nie wiem mam juz taki misz masz w glowie ze nie mam pojecia juz ktory wybrac ;(

To zeby bylo ciekawiej to poczytaj jeszcze o zauberze a ja spadam na rybki do niedzieli:)
[2014-08-28 11:49]

Misiowedkarz148

ten kołowrotek też zawrócił mi w głowie co sadzicie o nim  ??

Penn Battle 4000

[2014-08-28 15:07]

wirefree

BIERZ RED ARCA SHIMNANO TO ZACZYNA SIE OD 2000ZL  [2014-08-28 17:52]

Misiowedkarz148

Ok po zastanowieniach wybiore jednak red arca.Dzieki wszystkim za propozycje i podopowiedzi.
[2014-08-28 20:02]

arto

Moim zdaniem Red Arc jest przereklamowany, po roku łowienia wydaje już dziwne dźwięki i nie działa tak płynnie jak trzeba. Ja osobiście nie polecam Red Arc. Co wybrać? Nie wiem jeszcze, ale drugi raz nie kupię. (Na spining chodzę w sezonie praktycznie codziennie po kilka godzin- sandacz).

witam,potwierdzam opinie kolegi mam wrażenie że jakość Spro pogorszyła się lub trafiłem na wadliwy model  Red Arc 4000.Kołowrotek od nowości pod obciążeniem w postaci obrotówki nr 3 chodził ciężko wydając z siebie odgłosy terkotania,pierwsza wizyta w serwisie  lekka poprawa na krótko ,następna wizyta w serwisie odpowiedz serwisu kołowrotek w normie producenta ? rzęzi dalej.Mam jeszcze jednego Red Arca 4000 zakupionego 3 lata temu i pracuje super ,żadnych odgłosów  przy zakupie drugiego liczyłem na to samo i się rozczarowałem.pozdrawiam

[2014-08-29 20:38]

berthold

chłopy wy się jeszcze łudzicie że są dobre firmy ??? nic z tego tylko chłam na 2-3 lata i nowy tak się porobiło i im firma o tak zwanej większej renomie tym gorzej już lepiej z targu mastera za 30 zł kupić niż shimano za 300 zł bo to i to to samo ,ciekawe dlaczego 20-30 lat temu potrafiła byle firma robić kołowrotki z przekładnią ślimakową które działały 10-20 lat bez luzów np taki DDR-owski rileh tam nie miało prawa się nic zjechać przekładnie mosiężne i ślimakowe na tulejach ślizgowych z mosiądzu zero luzu po 20-tu latach charatania wszystkim na wszystkie metody os spina karpia i diabli wiedzą czego oczywiście obudowa metalowa ,,pokaż mi dziś takiego bata ???? tak za 4 tys
[2014-08-29 21:09]

Misiowedkarz148

moim zdaniiem na tego red arca trzeba trafic tak jak czytalem ze dobrze kupowac w sklepie kolowrotki nie na necie bo na necie sprzedaja z luzami itd... [2014-08-30 08:28]

Haryyy5

Jest jeszcze ryobi zauber 4000 i penn slammer. Sam jestem właśnie przed wyborem kołowrotka przeznaczonego do dalekich rzutów ciężkimi przynętami i wybieram pomiędzy trójką spro/ryobi/penn.

Spro i ryobi to praktycznie to samo, po głębszej lekturze wydaje mi się że jednak ryobi trochę lepsze. Powinno być trwalsze no i ma 5 letnią gwarancję. także z tej dwójki ja wybrałbym ryobi zauber 4000.

Penn slammer - ten kołowrotek to dla mnie kompletna zagadka. ponoć niezniszczalny ale czy po przeniesieniu produkcji do chin nadal są takie trwałe ? Poza tym ludzie piszą że nierówno pracuje, skraca rzuty. Trochę bałbym się go kupić bez możliwości sprawdzenia nad wodą.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to może warto też te dwa wziąć pod uwagę.

[2014-08-30 10:14]

barrakuda81

Chcesz dobry kołowrotek w tej kwocie to porozglądaj się za używanym wyższym modelem np.shimano.Już za te pieniądze można coś tam wyłuskać ale musisz dobrze trafic bo to niestety zawsze jest ryzyko.Jak się dobrze wstrzelisz to szybko zapomnisz o naszych "rodzimych" importerach i ich "kołowrotkach".Dobry kołowrotek to większa kasa ale potem przesiadka na sprzęt z niskiej półki boli...Człowiek się zastanawia jak mógł kiedyś się tym czymś samemu nad soba znęcać:-) [2014-08-30 21:28]